Jakékoliv připomínky, dotazy, přání či stížnosti adresujte na: sever-rat@seznam.cz
Právě sleduje: Legendární seriál: "Odpadlík", Těší se na: TBBT - 7. sérii; Zpátky do školy.
The walking dead, Simpsonovi - 24. série

V přípravě další díl Velký atlas blogerů...

Září 2010

Proč mít velkou návštěvnost?

28. září 2010 v 14:41 | Sever-rat |  Různé články


Návodů a tipů na zvýšení návštěvnosti existuje spousta. Nedílnou součástí je také výborný článek obsahující spoustu slov, které se dají vyhledat přes různé vyhledavače. Nevím, jak to funguje, ale rozhodně si to na své stránky dávat nebudu.

V poslední době se také objevuje spousta článků typu "Jak zvýšit úspěšnost, rady a tipy na zvýšení úspěšnosti", které se nakonec nezobrazují nebo články neexistují a blogeři si tím získávají jen vyšší návštěvnost. Dnes jsem na tyto typy článků kliknul nejméně 3x.

Proč to lidé dělají? Vždyť, když člověk klikne na tento článek a vidí, že článek neexistuje, mě to by spíše odradilo, než abych začal listovat v tomto blogu. A zároveň si udělám nepěkný obrázek o tom blogu.

Jde o to, že návštěvnost jsou pouze čísla a hodně zásadní jsou komentáře - kritika, popř. povzbuzení a pochválení pěkného článku Vám udělá radost. Zjistíte, co lidi zajímá, tak opravdu nemá cenu psát a "verbovat" lidi na neexistující články.

Např. blog: pasiondegavilanes03.blog.cz toto dělá často..několikrát za den.

Co si o tom myslíte? Také se Vám to už stalo a jak jste na reagovali?

Talentmania aneb prachobyčejné kopírování 2

28. září 2010 v 12:28 | Sever-rat |  Témata týdne
Druhé pokračování na toto téma týdne. První článek o Talentmanii vznikl včera: odkaz ZDE ! A ještě jeden článek ještě před vysílání soutěží: ZDE !

Myslím, že toto téma bude v tomto roce asi nejdiskutovatelnější téma týdne.

V Talentmanii už se konečně vybírá do semifinále. Škoda, že změnili způsob vybírání postupících, kdy už rozhodují pouze porotci bez diváků, někdy i sám jeden porotce.

Zároveň se mi také líbí, že se vytvořili určité kategorie, kde se snáž vybírá ten lepší, než ohodnit jestli je zpěv lepší než dělat zvířecí zvuky.

Jsem dost zvědavý, jak to v semifinále bude probíhat, jak budou vybírat, kdo je lepší, když je to každá jiná kategorie?

Také se mi zdá, že všude čtu o skupině holek 5angels, které jsou "zatím" vyřazené účastnice tohoto pořadu, přesto myslím, že kvůli "internetové publicitě" se tam díky divákům znovu vrátí.

Také hodně čtu, že většina diváků ráda kouká na ČS hledá talent a mě zajímá proč? Co se Vám tam přímo líbí, že tomu dáváte přednost?

Zatím podle peoplemetrů stále vyhráva ve sledovanosti TV NOVA, akorát peoplemetry má jen hrstka diváků, max. v tisících.

Talentmania aneb prachobyčejné kopírování

27. září 2010 v 18:21 | Sever-rat |  Témata týdne


Před měsícem, viz Archiv Srpen 2010, jsem již psal o Talentmánii vs. Česko Slovensko má talent. Bylo to před začátkem těchto soutěží a mé názory na ně se nijak nezměnili.

Shrnutí: Prima koupila vysílací práva a TV Nova to od nich jen okopírovala. Ale i tak dávám přednost Nově.

Plusy: Líbí se mi ta svižnost pořadu, občas prolámané pěknou hudbou.
          4 porotci - hlasování zda ten či onen postoupí je lepší v tom, že se každá dvojice musí schodnout + diváci - tzn. že to není jen na porotcích, zda účastník postoupí či ne, jako u Česko Slovenko má talent.
          Zpestření ve formě nové moderátorské tváře - hledání moderátora do dvojice s Leošem Marešem je úctyhodné, protože má možnost moderovat i obyčejný a nijak neokoukaný člověk.
           Chytlavá písnička - TV Nova občas vymyslí opravdu chytlavé písničky, např. jako v minulosti tanec s písničkou v jednom - NOVAMBA

Mínusy: vysílání tohoto pořadu nekončí stejně jak je napsané v TV programu, kdy tento pořad často přetáhne

Narozdíl od toho má TV Prima velice lákavou výhru a to účinkování v Las Vegas - což musí být ohromující zážitek.

Jsem spíš zvědavý, na co (ne)přijdou TV Nova a Prima příští rok.

Už vidím tu reklamu, Česko Slovensko nemá nic...

Můj blog má narozeniny, dnes mu jsou 2 měsíce.

26. září 2010 v 8:52 | Sever-rat |  Různé články
Přeji ti blogu, ať se ti do budoucna moc daří a ať máš co nejvíc čtenářů.

Poslední dva měsíce, byly celkem dobré, a to můžu děkovat jen Vám - čtenářům.

Doufám, že se Vám články budou i nadále líbit a budete sem i nadále chodit.


Co se plánuje do budoucna?

Určitě změna designu, Nové rubriky, předělání menu a častější psaní článků..

Závidím Vám, školáci školou povinní

23. září 2010 v 17:18 | Sever-rat |  Různé články
Závidím Vám, školáci školou povinní

Už to bude měsíc, co začala škola, skončili prázdniny a znovu si všichni musí zapnout mozky na co největší obrátky.

Občas si na školu stěžujete, ale buďte za ni rádi, že na škole ještě jste. V dnešní době se tak špatně hledá zaměstnání, je spousta absolventů a bez pracovní praxe dnes nikoho nevezmou. Ale kde jí má člověk vzít?

Všechno se zdražuje, brigád po málu a rodiče mít navíc peníze také jen tak nebudou.
I v Praze není tak blaze, jak se ukázalo i v jednom průzkumu, že nejblažeji se má člověk v Hradci Králové. Sice Praha má 4 % nezaměstnanost, ale i tak něco najít, je nadlidský výkon.

Na 100 odeslaných odpovědí na různé nabídky práce Vám odpoví tak 1/6 firem a 5/6 se ani neozve - jak morální to je.

Jak rád bych se ještě učil, místo toho stále do práce a v práci je stereotyp. Chtělo by to změnu.

Shrnutí: Učte se, učte se a ještě jednou se učte. V životě je to opravdu potřeba.

Sex - věková hranice 15 let

22. září 2010 v 18:19 | Sever-rat |  Různé články
Stále ještě senátem neprošlo snížení věkové hranice kvůli trestní odpovědnosti na 14 let věku člověka. To platí, i pro sex jako takový. Nač jsou zákony, když je nikdo nedodržuje?

Dnešní generace lidí se předhání v tom, kdo měl sex dříve, kolik měl kdo sexuálních partnerů a na věkovou hranici, kdy se může, se také nehledí.

Pokud lidé začínají se sexem již v tomto útlém věku, měli by vědět, jaké jsou přednosti ochrany. Většina holek (věk kolem 14 let) si myslí, že ani otěhotnět nemůže, ale opak může být pravdou.

Když se sexem začínáte - použijte ochranu ať už kondom nebo antikoncepci a nenechte to jen tak. Pokud tak neučiníte, čeká Vás překvapení v podobě malého mimina, zvlášť když není dokončena škola, rodiče tím také moc nepotěšíte a Váš protějšek nemá moc šancí se postarat, protože je většinou stejného věku.

Existují internetové portály, kde lidé mají otázky a čekají pomocné rady (např. Zpovědnice.cz - recenze na tuto internetovou stránku v archivu Srpen 2010 - poznámka autora), kde snad každý 10. příspěvěk je o tom, cituji: "Je mi 15 let, měla jsem sex, můžu být těhotná ?" Ve 100% případů se píše o tom, že nebyla použita žádná ochrana.

Co myslíte, že jim lidé odpovědí?

Slávistická mizérie

21. září 2010 v 18:33 | Sever-rat |  Aktuální články na téma
V ročníku 2008/2009 získala Slavia Praha svůj druhý titul za sebou, obhájila první místo v tabulce z předchozího roku.

Od té doby se jí v lize opravdu nedaří, dobří hráči se prodali, často se tahali hráči z "Béčka".
Znovu neúspěch v Lize mistrů a v Poháru UEFA. Se Slávií to jde od deseti k pěti.

V této sezoně hrají stejně jako okresní přebor ("jako ze stejnojmenného seriálu TV Nova" - pozn. autora)

Získat z devíti zápasů 10 bodů je otřesné, to už není ta slavná Slavia, které dříve vládl respektováný trenér Karel Jarolím, který dnes spíš vede Slavii k ostudě.

Krásný a velký stadion, který byl vybudován v Edenu, se určitě jen tak nezaplní, pokud bude Slavia pokračovat v těchto výkonech. Podívejte se na Plzeň, většinou na předních příčkách nebyla a v současné době vévodí fotbalové tabulce.

Zkuste se klucí sebrat a konečně začít hrát, aby na tu dnešní Slávii byla lepší podívaná...

Pražský okruh

21. září 2010 v 18:08 | Sever-rat |  Různé články
Jsem velice rád, že už ho konečně otevřeli. Konečně se přes Jižní spojku dostanu v dobrém čase.

Pražský okruh se plánoval už spoustu let, je hodně potřebný. Zamezí se vjíždění kamionů do Prahy, urychlí dopravdu a konečně odpadnou velké zácpy na Jižní spojce, bude také lepší vzduch.

Každá velká metropole má okruh k dispozici, konečně i Praha se k těmto městům připojila. Ale je jen otázka času, kdy se celý okruh dokončí, myslím, že to bude až u další generace. Kam by se také pospíchalo?

V státním rozpočtu je stále málo peněz, máme nejdražší dálnice, platí se moc stavebním firmám, tzn. že věnovat se v současné době stavebnímu oboru je hodně výdělečné, zvlášť když zakázku dostanete od Ministerstva dopravy.

Na druhou stranu nezávidím obcím dotčeným  tímto okruhem, chybí obchvaty u těchto vesnic, moc klidu už tam také nebude, protože v noci jsou slyšet auta na kilometry daleko.

Zároveň ještě není dokončeno několik výjezdů a severozápadní okruh je v nedohlednu...

Runescape 2 - na pokračování

20. září 2010 v 19:28 | Sever-rat |  Moje recenze
Pokračuji v dalším článku o této on-line hře Runescape.

Jak jsem psal již předtím, v této hře se splní skilly (dovednosti), např. je možné kácet stromy, těžit, bojovat, dělat runy - bohužel ve free světě je to poněkud omezeno. V member světě (placené členství) je o pár dovedností navíc.

Zároveň je možné plnil questy (výpravy, úkoly), kde je možné za splnění úkolu vydělat si peníze, získat zkušenosti do dovedností, popř. získat různé věci.

Svět Runescape je obrovský, je tam neomezeně možností.

Je důležité mít alespoň základy v AJ, jinak se moc nedomluvíte, popř. existují světy, kde se také mluví nizozemsky, finsky, dánsky.

Můžete si najít nové kamarády, učit se anglicky a obchodovat.


Za vyzkoušení to rozhodně stojí...

19.9.2010 - fotbalový zápas

19. září 2010 v 21:13 | Sever-rat |  Deník
Dnes jsem po dlouhé době zavítal na Hanspaulská liga (v Praze) na můj bývalý tým Pražští lvi, hrající v současné době 5.I ligu.

Odkaz na ně:


Zápas začínal v 18:45 na hřišti kousek od Vysočanské. Vzhledem k tomu, že tento tým měl za sebou 2 prohrané zápasy, kde inkasoval celkem 10 gólů, čekal jsem všechno.

První poločas začíná a k vidění je výborná hra. Na hřiště nastoupili opravdu kvalitní mužstva.
Zápas pokračuje a tento tým již vede 2:0. Druhý gól padl po penaltě, kdy soupeřův hráč chytil míč rukou v pokutovém území, jež byl nakonec i vyloučen.

Pak následoval stav 2:1. Hodně se bránící mužstvo pražských lvů nakonec nedovolilo dát soupeři góla a krásně udrželo stav až do konce utkání. Konečně jsou 2 body.

Příští zápas je až za dva týdny (3.10.2010) od 12:30 na Pražačce (Praha 3 - Žižkov, Ohrada).

Sportu zdar a úspěchům zvlášť!

Runescape - Moje Recenze - na pokračování

18. září 2010 v 10:52 | Sever-rat |  Moje recenze
Runescape

Runescape je on-line hra, kterou hraje po celém světě miliony lidí.

Domovská stránka této hry je: www.runescape.com

Na ukázku  přikládám obrázek z mé hry.

Runescape 2

Tato hra je na spoustu hodin - na free (zdarma) se odhaduje hratelnost na 5.000 hodin a member(placené členství) - až na 20.000 hodin (měsíčně to vychází na Kč asi 100,-)

Jakmile se do této hry zaregistrujete, objevíte se na ostrově Tutorial island (výcvikový ostrov), kde se Vám ukáže jak začít hrát.

Hlavním úkolem je zvyšovat zkušenosti (experiences) ve skillech, pozn. na obrázku dole:

run
Můžeme mít také postavu Lukostřelce, Mága a Bojovníka s brněním.

Proč lidé kopírují do blogů?

17. září 2010 v 11:04 | Sever-rat |  Různé články
Proč lidé kopírují do blogů?

Občas projíždím blogy, čtu si nejnovější články, někdy přidám komentář
nebo ohodnotím.

Nestačím se ani divit, kolik článků, obrázků je překopírovaných. Upozorňuji, že nejsem proti kopírování, jen kdyby tam byl alespoň uveden zdroj, odkud je článek kopírován.

Často naleznu článek, který je zkopírován z Wikipedie, zprávy z Novinek.cz a majitelům blogů ani nevadí, že to napsal někdo jiný. Když to tedy někteří dělají, piště tam ten ZDROJ!

Velice si vážím blogů, kde autoři píší své vlastní články, povídky, názory a vlastní grafiku.

Vím, že každý člověk umí něco jiného, ale i tak se dá na internetu najít spoustu návodů - např. jak vytvořit klikací ikonku či lay out.

Také existuje spousta programů na grafiku: jako Photoshop nebo Photofiltre - ten doporučuji

Motto na závěr:

Blog nás dělá člověkem

Měl jsem bouračku

15. září 2010 v 10:22 | Sever-rat |  Deník
Měl jsem bouračku

Ano, stalo se včera okolo 16. hod. Praha - Hloubětín, bohužel ne vlastní vinou.

Jedu po hlavní silnici, asi 80 metrů před tím než chci odbočit do vedlejší silnice dávám blinkr (protože vím, že se na této silnici občas jezdí více než 50 km/h). Dojel jsem k silnici, kam chci zabočit a zastavil jsem, protože z druhé strany jela kolona aut.

Čekal jsem až kolona přejede a najednou náraz, letím dopředu, pásy mě zastavují, zároveň vypadl panel rádia - okolo čouhali samé dráty a také vypadli všechny věci, co byli v přihrádce (později jsem o tom přemýšlel, že kdybych si vytočil kola do leva, vyhodilo by mě to ještě do protisměru).

Kousek jsem poodjel a zaparkoval, abych nebránil v provozu, to samé udělali 2 auta za mnou. Došlo k řetězové nehodě, kdy Škoda Felície to neubrzdila, nabourala do Land Rovera a ten do mě.

Výsledek? Celý zadek mého auta je na šrot. Policie přijela asi za hodinu, vše sepsali, dali každému dýchnout a každý jsme dostal  protokol o nehodě. Auto jsem odvezl do servisu, kde na něj čeká asi 14-ti denní oprava. Zároveň jsem dostal i náhradní vozidlo, vše na náklady viníka.

Moje sny

14. září 2010 v 12:54 | Sever-rat |  Témata týdne
Moje sny

Slunce právě zapadá a den se chýlí ke konci. Začíná být šero, které se postupně mění v tmu.
Nastává noc a pro každého to znamená, aby ulehl, doplnil fyzické síly a ponořil se do tajů snů.

Každý den, před tím než usnu, mi v hlavě probíhají myšlenky z daného dne. Je to jako kdybych si pustil video a koukal se na něj. Některé myšlenky, pro jejich pěkný děj, si přehrávám ještě jednou.

Když už jsem tímto vyčerpán, pomalu začínám usínat a moje fantazie začíná pracovat. Jsou dny, kdy se mi nezdá nic, ale jindy moje fantazie nezná mezí.

Často se ve snu peru, utíkám -> což se může jevit, že jsem neklidný, ale opak je pravdou.
Občas se mi zdají erotické sny -> komu také ne? a popřípadě různé věci, které se v realitě ani nemůžou stát.

Když se ráno probudím, občas si sen pamatuji, jindy ani nevím, co se mi vůbec zdálo, ale přesto vím, že sny jsou krásné a jsou ilustrací.

Rok 2012

13. září 2010 v 14:47 | Sever-rat |  Různé články
Rok 2012

Umíte si představit, že by ze dne na den skončil celý svět?

Pokud NE, za chvíli tak může být.

Je spousta teorií, jak by měl konec světa vypadat. Možná přijde Armagedon, řeky se zbarví do krvavě červené, popř. přiletí antigravitační knedlík a všechny nás pozře.

Všechno jsou pouze teorie a nikdo nemůže vědět, co nás potká. A pokud nás potká nějaká záhuba, nakonec to bude stejně jedno.

Jedna z teorií podle které si všichni myslí, že svět skončí, je ta, že Mayský kalendář by měl dosáhnout konce svého 13. cyklu 21.12.2012 a po tomto datu už podle nejmoudřejších mužů této dávné civilizace není nic.

Spousta lidí už předpovídala, že bude konec světa, zatím se to nikomu předpovědět nepodařilo.

Ať už se něco stane nebo né, to uvidíme až 21.12.2012.

Na toto téma byl natočen film s překvapujícím názvem 2012.
Co si o tom myslíte VY?

Mobilní telefony - jak šel čas

10. září 2010 v 22:18 | Sever-rat |  Různé články
Nedávno jsem viděl jednu starou nahrávku mého oblíbeného seriálu Hvězdná brána, kde se objevila reklama v té době s nejnovějším telefonem Siemens A55.

Siemens A55

V té době to byl opravdu výborný telefon, ale čas šel dopředu a dnešní telefony zvládnou úplně všechno, co člověka jen napadne - navigace, mobilní internet atd.

Od doby, kdy jsem si pořídil svůj první mobil (Bosch) - velké pádlo - uteklo hodně let, dále to byla Nokia 3510i - s barevným displejem. Asi dva měsíce jsem měl nejlepší mobil ve třídě, ale to pominulo a o další dva měsíce už to byl jeden z nejhorších.

Jsem hrozně zvědavý, co bude dále, co ještě zajímavého (ne)vymyslí.

Z pohledu budoucnosti to vidím tak, že mobil bude sloužit k všemožným účelům:

Budeme s ním splachovat záchod, možná i řídit auto.Jaké typy mobilů jste vystřídali, kolik jste jich měli?

ZDROJ OBRÁZKU: ZDE

Poprvé 0 - 21 let

10. září 2010 v 9:29 | Sever-rat |  Témata týdne
Roky                                                             Čínnost

0                                                                   Poprvé jsem se narodil
1                                                                   Poprvé jsem udělal první krok
2                                                                   Poprvé jsem promluvil
3                                                                   Poprvé jsem se vztekal před obchodem, že mi rodiče nechtějí koupit hračku
4                                                                   Poprvé jsem poznal na pískovišti lásku
5                                                                   Poprvé jsem rozbil okno
6                                                                   Poprvé jsem šel do školy
7                                                                   Poprvé jsem se naučil číst, psát počítat
8                                                                   Poprvé jsem sebral spolužákovi sušenku
9                                                                   Poprvé jsem okusil rvačku - dostal jsem pěstí
10                                                               Poprvé jsem viděl erotický film
11                                                               Poprvé jsem se málem utopil v rybníce
12                                                               Poprvé jsem byl do noci venku
13                                                               Poprvé jsem zkusil kouřit
14                                                               Poprvé jsem dostal medicinbalem do huby
15                                                               Poprvé jsem dostal pokutu
16                                                               Poprvé jsem se dostal Kobylis
17                                                               Poprvé jsem jel metrem do depa
18                                                               Poprvé je mi 18 let, tzn. nalejí mi všude
19                                                               Poprvé jsem nastoupil do práce na stálo
20                                                               Poprvé už bydlím od rodičů
21                                                               Poprvé jsem rozumný

A Poprvé jsem napsal takovou blbost…                                            

Co Vás uchvátí na blogu ???

3. září 2010 v 18:15 | Sever-rat |  Různé články

Moc by mě zajímali Vaše názory, co Vás uchvátí na blogu?

Jestli chodíte na něčí blog kvůli dessu, celkovému designu, výborným článkům nebo kde je něco zdarma, odkazy na hry nebo písničky.

Také mě zajímá, když kliknete na něčí blog, co ve vás upoutá pozornost, že se rozhodnete blog prozkoumat nebo ihned odejít?


Je spousta blogů, kteří nemají velkou návštěvnost, přesto se jejich uživatelé snaží a dávají nové články každý den a někteří uživatelé, kteří mají obrovskou návštěvnost, díky tomu, že stačí přidat odkaz na nějakou hru a mají ihned 50 lidí on-line.

Mě nejvíce na blogu uchvátí kvalitní články, které i občas okomentuji. Baví mě číst a rád si vše přečtu. Vůbec mě však nebaví číst blogy o celebritách, kde jsou jen samé stažené věci jako obrázky, videa a články. Těchto blogů je tolik a kvalitních tak málo. Kéž by to mohlo býti obráceně.

Ale když to vezmu z marketingové hlediska, tak první, co člověka na blogu uchvátí je design blogu. Je to tak velký parametr, který rozhodne o tom, zda tam člověk pobude a nebo raději odejde.

Jak se dají vydělat peníze ? - aneb shrnutí možných způsobů II.

2. září 2010 v 19:30 | Sever-rat |  Různé články
Jak se dají vydělat peníze - aneb shrnutí možných způsobů II.9) Rodiče - jistý a snadný zdroj příjmu, nechápu, jak se někteří nechají podporovat rodiči, pokud je jim 20+. Kdykoliv se může jít na brigádu, i na pár dní v měsíci, aby se alespoň poplatili náklady

10) Sázení na sportovní utkání - větší výherní šance než v loterii, protože se sází na výhru domácího nebo venkovního týmu, remízu, popř. neprohru, samozřejmě je důležité sázet na vyšší kurzy

11) Být Hacker - přetáhnout si pomocí internetového připojení peníze z účtů klientů u bank na svůj účet

12) Provádět sexuální služby - výnosné, zdravotně nebezpečné

13) hledání peněz venku - na ulicích se může najít cokoliv

14) výherní automaty - "nejlepší" je zkusit ihned po výplatě, po pár hodinách zjistíte, že na daný měsíc nemáte vlastně nic

15) Vzít si bohatého důchodce - nakonec Vás stejně přežije

16) Poskytovat půjčky - brát si od lidí zálohu na tvz. "schválení půjčky", a nakonec oznámit, že je půjčka zamítnuta

Jak se dají vydělat peníze? – aneb shrnutí možných způsobů I.

1. září 2010 v 17:26 | Sever-rat |  Různé články
Jak se dají vydělat peníze? - aneb shrnutí možných způsobů I.


1)      Práce, brigáda - Nejjednodušším způsobem, jak si vydělat peníze je najít si práci nebo brigádu. Každý měsíc bude na Vašem účtu ve výplatní den určený obnos peněz. V podstatě kolik toho uděláte, tolik bude peněz.

      2) Otěhotnět - (zatím můžou jen ženy :-D), tzn. pobírat mateřskou, pak rodičovskou dovolenou a to buď na 2,3 nebo 4 roky a je vystaráno

3)      Nepracovat - nejvíce výnosný a nejlehčí způsob, jak si vydělat peníze - to znamená být v pohodlí domácnosti a pobírat podporu v nezaměstnanosti a poté sociální dávky

4)      Sázení marihuany - zeptejte se nějakého Vietnamce, jak se připojit "zdarma" na elektrickou síť a pak už jen sázet a sklízet.

5)      Loterie - sázení - to je způsob, jak si určitě nevydělat, šance na výhru je taková, že by moře bylo už u hranic Prahy

6)      Kasino - věřte, že když vsadíte na jednu barvu, výherní bude stejně ta druhá

7)      Krádeže, loupeže - když vás chytí, není to příjemné vysvětlování, hlavně se vejít do hodnoty věcí do 5.000,-

8)      Nechat si nabourat auto - je důležité platit povinné ručení, mít známého v servisu a v dobrém čase sešlápnout brzdu


Pokračování dalších způsobů již zítra …