Jakékoliv připomínky, dotazy, přání či stížnosti adresujte na: sever-rat@seznam.cz
Právě sleduje: Legendární seriál: "Odpadlík", Těší se na: TBBT - 7. sérii; Zpátky do školy.
The walking dead, Simpsonovi - 24. série

V přípravě další díl Velký atlas blogerů...

Říjen 2010

Kosmodisk aneb ujetá reklama

31. října 2010 v 20:12 | Sever-rat |  Různé články
Znáte to, v reklamě běží reklama na výrobek Kosmodisk a jak žena povídá o zkušenostech s kosmodiskem. "Hodně mě bolela záda a kamarádka mi doporučila kosmodisk. Nevěřila jsem tomu, ale přesto jsem se rozhodla ho vyzkoušet a koupit si ho. Po pár dnech jsem poznala rozdíl a velkou úlevu, proto chci i Vám doporučit tento zázračný výrobek," říká paní v reklamě. (V tomto smyslu jsem to slyšel v reklamě.)

Přesto jsem nikde nečetl o zkušenostech uživatelů o tomto výrobku, že by to bylo o cenzuře?

Jak může takový výrobek pomoci? V čem? Že si nějaký váleček přivážeme na záda? To nám má pomoci od bolesti zad? Těžko tomu uvěřit, ale neznám nikoho , kdo by byl s tímto produktem spokojen.

Ale ze všeho nejvíce se mi líbilo, jak jsem četl o tom, že byl tento produkt testován v nemocnici na pacientech s bolestmi zad a nikomu to vůbec nepomohlo. Jen jeden pacient řekl, že ho trošku "hřeje".

Je to jen klamavá reklama nebo jde o velice prospěšnou věc? Samozřejmě, pokud to chcete zkusit a máte 2000,- navíc, no nekupte to!

Už jste někdy utíkali před revizorem?

29. října 2010 v 23:36 | Sever-rat |  Mé vzpomínky a události z minulosti
Pravidelně si každý měsíc kupuji kupon na ježdění MHDéčkem. Jelikož jsem měl týden dovolené a do práce jsem tedy nemusel, zároveň jsem si nekupoval kupón, kam bych jinak jezdil?

Nadešel pátek a já se vydal za kamarády na pivko. Na sraz jsem ale musel jet pár zastávek metrem. V tu chvíli jsem si ale vůbec neuvědomil, že kupon už není platný, že tedy jedu na černo. A bum bác na konečné zastávce metra byli revizoři. Jdu k východu z metra a samozřejmě mě zastaví (stejně mi přijde, že kontrolují jen mladé lidi). "Kontola jízdenky", říká revizor.

Vytáhnu peněžku z kapsy a z ní legitku, revizor se koukne na kupon a řekne: "že je po platnosti".
V hlavě mi proběhla jen jedna myšlenka a to "úprk". Když jsem pomyslel, že bych měl platit několika set korunovou pokutu, raději jsem se dal na útěk. Vystřelil jsem tak rychle jako koně na závodech a v těsném závěsu za mnou revizor.

Naštěstí mám fyzičku,tak asi po 250 metrech to revizor vzdal a dál už za mnou neutíkal. Musela to být pro ostatní diváky velká podívaná, ale platit se mi opravdu nic nechtělo.

Když jsem tento zážitek vyprávěl kamarádům, řekli mi, že je škoda, že u toho nemohli být.

Když se den chýlil ke konci a já se měl odebrat zpět domů, raději jsem obětoval 26 korun na lístek. Stejná věc s revizorem by se nemusela povést a mohl bych trefit ještě na nějakého sportovce, který by mě dohonil.

Učím se vietnamsky

28. října 2010 v 14:43 | Sever-rat |  Deník
Už dlouho jsem přemýšlel, že bych se začal učit nový jazyk. Abych k té mé angličtině a němčině přidal další jazyk, který je trochu netradiční a exotický.

Koukal jsem se na různé jazyky jako norština, finština, arabština. Nejvíce se mi však zalíbila Vietnamština. Je to stále modernější jazyk a stále více se začíná objevovat v česku..hlavně díky místním prodejcům oblečení.

Je to moc pěkný jazyk. Vietnamština má naštěstí latinku, dříve však používala čínské znaky, jelikož Vietman byl pod záštitou Číny. Vietnamská abeceda má 29 písmen, slova se dají celkem dobře zapamatovat ale těžko vyslovovat. Liší se od češtiny tím, že nad samohláskami jsou znaky. To znamená, že tam jsou čárky, háčky, vlnovky a tečky pod samohláskou. V podstatě tyto znaky určují tóny, jak je má člověk říkat. Jestli má samohlásku říkat klesavě nebo třeba přiškrceně.

To je na tomto jazyku to nejtěžší. I přesto se dá s ním domluvit. Několikrát jsem to zkusil na vietnamské prodejce, se kterými jsem se dobře domluvil a dorozumněl se.

Pár slovíček na ukázku:

Ahoj - cháo - ps. nad a - čárka má být obrácená (čáo)
ano - vang - ps. nad a je stříška (vang)
není zač - khong có gí - ps. nad Khong - u O je stříška - (chong kó zí)


Jaký jazyk, by jste se chtěli učit vy?

Halloween - "nestvůry se blíží"

28. října 2010 v 11:29 | Sever-rat |  Témata týdne

Pouliční lampy se pomalu rozsvicejí, aby přecejenom osvětlili své okolí. Tmavočerná tma pomalu ustupuje a v dáli září měsíc. Po ulicích je slyšet křik a pláč. Ječící děti právě proběhli okolo pekárny a za nimi běžící nestůra, která se slovem "nestvůra" ani nedala popsat. Co se dnes děje?


Je 31. října, den, kdy se odehrává svátek Halloween. Netřeba vysvětlovat co to Halloween je. Každý už to četl u jiných autorů, kteří také napsali článek na toto téma týdne, kde povětšinou čtu věci zkopírované z wikipedie, popř. věci zkopírované od sebe. Tímto teď každý ví v jakých zemích se koná a co to vše obnáší.

Podle mě by nebylo špatné, kdyby se Halloween rapidně rozšířil i do české republiky. Bylo by to takové zpestření dne, něco nového, co bychom mohli zažívat každý rok. Ale jak to udělat? Jak říci 10 milionům lidí v této republice, abychom tento svátek přijali a slavili.

Zároveň podle mého názoru slovo Halloween - vzniklo ze slova Hallo wein - pozn. wein je v překladu víno. Lidé byli tak opilí, že zkomolením a ze stydlivosti raději změnili toto slovo na konečné "ween".

Jsem také zároveň zvědavý, kolik lidí v tento den uvidím v pražských ulícich, zda je můžu počítat na prstech ruky nebo po stovkách. Uvidíme, jak nás tento svátek ovlivní do budoucna.

Budete slavit Halloween?

Československá Superstar - znovu?

26. října 2010 v 10:13 | Sever-rat |  Různé články
Jak se dalo čekat TV Nova má v plánu další sérii této pěvecké soutěže. Když jsem viděl reklamu, že "I ty se můžeš přihlásit" do této soutěže, začal jsem přemýšlet na co v té době, kdy tento pořad bude běžet, budu koukat.

Je to stejná slátanina pořád a pořád dokola. Jediné na co se těším je Hvězdná pěchota - neboli jak za pár sekund ze sebe udělat blbce, jelikož přeci lidé vědí, že neumí zpívat, přesto to zkusí a jsou jen pro smích. Tomu tedy říkám, jak se dostat do televize.

Na většinu finalistů soutěže se stejně v nedávné době zapomene. Na koho si dnes vzpomenete? Kdo Vám uvízl v paměti. Mě tedy Aneta Langerová a Šárka Vaňková. A to né kvůli dobrému zpěvu, ale kvůli častým článkům v Blesku a jiných publicistickým novinách. Každý přeci víme o vztahu Šárky s Danielem Hůlkou, né?

První Superstar byla ze všech nejlepší. Bylo to něco nového, co nikdo ještě neznal a neviděl. Další díly už byli ohrané a nebylo pořádně na co koukat. Kolik některých z vás vyhodilo za smsky, aby toho vašeho oblíbeného zpěváka poslali až do finále?

Vím, ale jednu věc, až tento pořad poběží, určitě přepínám na jiný kanál. Na další takovouto šou už nejsem zvědavý...

A co vy, tešíte se?

Dnes mám narozeniny

23. října 2010 v 13:01 | Sever-rat |  Deník
Dnes mám narozeniny.. Je hrůza, jak ten čas tak rychle utíká, ani se člověk nenaděje a je o rok starší. Dnes je to již dvaadvacátý rok.

Moc mě potěšila přání na Facebooku, kterých se od rána sešlo celkem dost. Člověka moc potěší, když si na ně druzí vzpomenou.

A co tento den plánuji? Ani sám nevím, beru to jako normální den, uvidíme, co se sklubí do večera.

Pěkný den přeji všem.

S pozdravem

Sever-rat

PS: Doplnění, jak to všechno nakonec dopadlo...

Byla asi 1 hodina a volal mi můj kamarád, jestli se k němu nechci stavit do práce na "Václavák". Nebyl jsem proti, tak jsem vydal na cestu. U něho jsme dobře pokecali a jelikož pracuje v sázkové kanceláři, vsadil jsem si pár tiketů na zápasy, které mi nakonec vůbec nevyšly. Ale co naplat.

Asi po dvou hodinách společného kecání jsem se vydal zpět domů. Odemykám a je zamčeno. "To je divné," pomyslím si. Věděl jsem, že je doma přítelkyně s malým.. Otevřu dveře, vejdu do obýváku a tam chlebíčky, dort a celá rodina, která na mě čekala s blahopřání. Úžasné překvapení, které jsem vůbec nečekal. Samozřejmě, že cesta za kamarádem byla promyšlená, abych na chvíli zmizel z domu. Jinak by mi přeci nemohli udělat narozeninové překvapení..

To jsem zvědavý, co mě čeká příští rok...

Mládí a blbosti

22. října 2010 v 21:07 | Sever-rat |  Mé vzpomínky a události z minulosti
Každý rád vzpomíná na minulé časy, co vše se událo a  vzpomínky v hlavě běhají jako gepard v Africe. Jednou jsme mladí a za tuto dobu se stává tolik událostí, různých blbostí a věcí. Někteří blbosti dělali nebo ještě dělají. Také jsem jich udělal spoustu a rád bych se o ně podělil.

Cílem těchto události bylo to, aby je viděl co největší počet lidí a abych co nejvíce z nich pobavil.

Moje důležitá událost, co se týče blbostí byla ta, sjetí nákupním vozíkem z kopce. Velká námaha je vytlačit vozík na kopec a nejdůležitější je připravit se na tuto dobrodružnou cestu dolů. Pořádně se usadit na vozíku a pak si jen vychutnávat krkolomnou cestu dolů za ohlasu okolo stojících lidí. Toto prosím jen tak nezkoušejte, může se stát, že se vozík převrátí a cesta z kopce se může stát cestou do nemocnice. Naštěstí v tomto případě vše dobře dopadlo a žádná cesta do nemocnice se nekonala. Tento triumfální kousek slavil úspěch.

Zkoušeli jste jet metrem do depa? Je důležité se správně schovat, aby Vás nikdo neviděl. Když se zavřou dveře metra - je vyhráno. Pak si můžete užívat cestu do neznámých končin...

Hraní fotbalu v metru je také dobrá zábava. Toto u nás bylo pravidelné každou neděli, když se náš tým přesouval na zápas. Měli jste vidět ostatní cestující, jak koukali.

Většina výborných událostí a blbostí se udála v MHD a i v současné době se toho dá dosti vidět nebo i vyslechnout. Nedávno jsem v metru vyslechnul rozhovor:

Metro C, mezi I.P.Pavlova - Vyšehrad.
Babička říká nějakému pánovi: "Mladíku, máte rozepnutý poklopec."
Pán: "To nic, já jenom větrám."


Jak utratit 1 miliardu Kč?

19. října 2010 v 21:46 | Sever-rat |  JAK???
Každý určitě přemýšlel nad tím: "kdybych měl hodně peněz, koupil bych si to a to.."
Vím, že se to určitě nestane a toto "štěstí" mě nikdy nepotká, stejná možnost je i ta, že bych mohl letět do vesmíru.

Kdybych byl sobec, tak bych využil peníze jen pro sebe. Za takovou spoustu peněz by se toho ale dalo koupit nebo udělat. Jestliže by se částka 1 000 000 000 objevila na mém účtu, zešílel bych. A co bych si za to koupil? Pěkný dům nejlépe někde u moře, doživotní servis, luxusní auta, vybavení domu a zábavu. Když nad tím uvažuji, tak boháči se musí už pěkně v životě nudit nebo snad né?

Je také otázkou, kde by se taková spousta peněz dala sehnat? Nejjednodušší variantou je zpronevěra. V našem státě je možné vše.

Další možností je Sportka, ale to bych vyhrál maxilmálně jednu desetinu této částky. Větší jackpot ještě nebyl. Ale i tak je šance velice mizivá.

Nápadů jak utrácet peníze je mnoho, někteří jsou i solidární a dávají peníze na různé organizace, ale to je minimum případů.

Co by jste si koupili VY, kdyby byla ta možnost, nebo co Váš sen si koupit?

Fantasy - Letopisy Narnie

19. října 2010 v 17:35 | Sever-rat |  Témata týdne
Fantasy - je jedno z témat týdne, které mi moc do not nepadlo.

O Fantasy toho moc nevím a abych Vám tu plácal nějaké bláboly, tak to rozhodně nechci. Abych to však změnil, podíval jsem se na Wikipedii.cz, co to vlastně Fantasy přímo je. Přečetl jsem si o Fantasy pár informací a zjistil jsem, že mezi fantasy by dal zařadit film Letopisy Narnie.

Konkrétně se jedná o film Letopisy Narnie 2: Princ Kaspian, který se natáčel na pražském Barandově. Před třemi lety jsem měl možnost podívat se na natáčení tohoto filmu, kde se mi podařilo vyfotit pár fotek z natáčení letopisů, které ještě nespatřily světlo světa. Jedná se o kulisy hradu, které byly velice impozantní a Vám je sem přidám.

Zároveň v té době se zde také natáčel film Babylon s Van Dieselem, tam se fotit nepodařilo, zrovna natáčeli a kdyby viděli fotoaparát, byly by z toho velké problémy.

Foto:
Letopisy Narnie 2

let 4

let 3

Dobyvatel - online hra

17. října 2010 v 17:53 | Sever-rat |  Moje recenze
Ahoj všem,

už asi tři měsíce hraji hru Dobyvatel na stejnojmenné adrese www.dobyvatel.cz ...

Jedná se o hru, kde můžete využít své znalosti, vědomosti a zároveň se věnovat strategii. Hrajete proti ostatním on-line hráčům.

Můžete si zvolit hru Rychlou, Klasickou nebo hru s kamarády. Jedná se o to, že se objeví mapa České republiky rozdělená na několik oblastí. V Klasické hře si zvolíte svojí pevnost (označíme jednu oblast). A poté přichází řada na otázky, na které odpovídáte. Odpovíte - li správně, můžete si zabrat další území.

Pokud jsou všechna území zabrána, přichází na řadu útočení na ostatní hráče a zároveň bránění Vašich území zase vše formou otázek. Pokud oba dva hráči odpoví správně na otázku, přichází na řadu tipovací otázka, ve které se rozhodne, kdo vyhraje.

Cílem hry je zabrat co nejvíce území, za které máte body. Jedná se o výbornou hru, kde se dozvíte spoustu nových věcí a využijete své znalosti.

Včera se také konal turnaj o ceny - neboli "Zlaťáky". Zlatáky můžete např. využít při otázce jako nápovědu, např. 50 na 50, nebo zobrazení přibližného tipu. Abych se dostal ke včerejšku, bylo zaregistrováno asi 1350 soutěžících, z toho hrálo cca 800, mé umístění nakonec bylo okolo 125-ho místa. Což není tak špatné umístění a za tento výsledek jsem velice spokojen.

Za zkoušku tato hra rozhodně stojí...

1000-cí návštěvník

16. října 2010 v 13:09 | Sever-rat |  Různé články
Moc Vám děkuji, právě zde bylo 1000 návštěvníků, doufám, že do budoucnosti se to zvýší a stálí čtenáři zůstanou..

Ano 1000-cí návštěvník je magické číslo a také start do další tisícovky. Je to číslo, ktré člověka potěší a ví, že jsou lidé, kteří na tento blog zavítají.

Doufám, že toto číslo návštěvníků se bude i nadále zvyšovat a že za chvíli dosáhne 2000 návštěvníků a pak další a další tisíce. Možná je to jen zbožné přání, ale doufám, že to tak vše bude.

Moc Vám také děkuji, Vám čtenářům, že tyto stránky navštěvujete a že máte proč sem chodit. Další články budou přibývat a věřím, že i budou zajímavější a čtivé jako ostatní.

1000 - čeho nebo co může být tisíc?

1000 korun - ano, jsou to penízky, za které si koupíte lepší večeři v restauraci. Nebo si také můžete koupit 1000 nugetů. Jen dejte pozor na své zuby, aby jste příště nešli k zubaři.

1000 facek - to snad nikdy ani za život nedostanu

1000 jízd metrem - to už muselo určitě být. Jelikož jezdím metrem každý den, tak do konce života bych možná 10000 jízd mohl stihnout.

1000 zapnutí televize - tak to už mám za sebou někdy v 6 letech. Každý víkend vstávání k televizi, kde dávali pohádky pro děti.

A Tisíce může být i jinde, ale to již v jiném článku o tisícovce.

Pražštví lvi - od začátku do konce: Moje povídání 1

13. října 2010 v 13:27 | Sever-rat |  Pražští lvi
Už dlouho se chystám k tomu, abych napsal své myšlenky, vzpomínky a názory na mé působení v týmu Pražští lvi v pražské Hanspaulce.

Příběh začíná v roce 2006, kdy si často chodíme zahrát fotbal na školní hřiště na černém mostě. Již dlouho je v našich představách to, že bychom mohli začít hrát o něco, hrát v nějaké soutěži, a né jen běhat bez duše po hřišti. Zrodil se nápad v našich hlavách a to založit tým. Dali jsme dohromady své kamarády a že bychom se mohli přihlásit na Podzim 2006 do Hanspaulské ligy. Jmenovitě se jednalo o mně, Tomáše Körblera, Michala Urbana a Pavla Bartoně. Toto byl zatím základní pilíř našeho týmu.

Samozřejmě jako první, co jsme museli udělat, bylo to, dát název našemu týmu. Dloho nás nic nenapadlo, až Michal Urban přišel s tím, co kdybychom si říkali Pražští lvi? Celkem vtipný název, ale i přesto se ujal a Tomáš ho vyplnil do přihlášky. Jen díky Tomášovi, který vyplnil a poslal přihlášku poslední termín, kdy to bylo možné, jsme nakonec mohli zahájit "naši" první fotbalovou sezonu.

Kapitánem se stal právě Tomáš Körbler. Jsem rád, že to byl nakonec on. Je to velký tahoun týmu, vše zařídí a pro tým by udělal cokoliv. Neříkám, chtěl jsem být také kapitánem, ale Tomáš má na to lepší vlohy - umí vést tým a to je jedno z nejdůležitějších.

Byla tu také otázka dresů. Tomáš narychlo koupil 6 modrých dresů, které má tým dodnes. Několik sezon se tak hrálo i bez čísel a vždy bylo vše v pořádku.

Ještě nám chybělo několik hráčů. Překecali jsme Dimu a Honzu Košťáka. Michal Urban vzal svého známého Tomáše Sochora a Preca. Dále jsme sehnali Kubu Hoffmana a našeho dobrého kamaráda Michala Havlíka. S tímto složením jsme se mohli vydat na náš první zápas.

4.9.2006 - Památný to den, jedná se o první zápas v historii tohoto klubu. Ve škole jsme měl sice odpolední výuku, ale to mi nezabránilo tomu, abych se na zápas dostavil a zvlášť na ten náš první. První utkání jsme hráli "v zapomenutých" končinách na Praze 6. Jeli jsme celkem brzo, ale přesto jsme nemohli hřiště nalézt a několikrát jsme se ptali na cestu kolemjdoucích. Když jsme dorazili na hřiště, trošku jsme se procvičili a mohli jsme začít utkání. Nevím, jestli jsme v té době byli tak naivní, ale i tak jsme si mysleli, že v pořádku s tímto týmem můžeme porážet soupeře.

Hra začala, u některých našich hráčů byly vidět velké nedostatky, což se nakonec ukázalo jejich špatným výběrem do týmu. I přesto dává Kuba Hoffmann naši první historickou branku. A vedeme 1:0. Rozhodčí jako kdyby si nevzali brýle, neviděli evidentní chyby. Díky tomu bylo vyrovnáno. V druhé půli bylo na mě několik nájezdů, obrana asi vítala soupeřova brankáře, zatím vše dobře dopadlo, ale pak jsem obdržel druhý gól. A velká situace se stala, když rozhodčí neuznal evidentní Tomášův gól, který by vedl k vyrovnání a zápas se mohl ubíjet jiným směrem, místo toho soupeř využil rychlého protiútoku a přidal nám další gól na cestu domů.

Samozřejmě, že jsme po tomto zápase byli dosti naštvaní, mysleli jsme si, že můžeme vyhrát, ale tady se ukázala, že naše síla týmu není tak velká, jak jsme chtěli. Také v tomto zápase jsem si pochroumal kotník, který pak v zápase dělal problémy.

I přesto stál první zápas za to a ten se také jen tak nezapomíná. Přijdou ještě horší chvíle a možná i světlé okamžiky, uvidíme, jak se tým do budoucna zlepší. Zároveň po tomto zápase jsme dotáhli do týmu našeho spolužáka ze základky Martina Zdeňka, který do dneška hraje v týmu spolu s Tomášem Körblerem. Tito jediný hráči jsou v týmu již od začátku.

Pokračování příště...
Pražští lvi: www.prazsti-lvi.wgz.cz

S pozdravem


Sever-rat

Hřbitov aneb místo po životě

12. října 2010 v 21:02 | Sever-rat |  Témata týdne
Noc je tmavá, nikde vidu ani slechu, měsíc v úplňku, trochu oblačno. Hrob vedle hrobu, podstavec vedle podstavce. Kousek od nás houká sova a nedaleko právě bije na kostelních hodinách dvanáctá hodina. Bojíte se? .... Teď byste měli!

Hřbitovů je po celém světě nepočítaně, a to se ani nedají spočítat ty, o kterých nikdo nic neví, které stále zůstali neobjeveny.
Kam že se to všichni jednou dostaneme? No přece na HŘBITOV! A přitom to někteří z nás nemají moc daleko...Například "já" koukám na hřbitov z okna (nemám ho těsně u hřbitova, přecejenom je to tak cca 200 metrů). Když nad tím tak přemýšlím, "nebudu to tam mít daleko" :-D . A ani ve snu by mě nenapadlo, abych se tam šel v noci někdy projít.

Toto téma se může rozdělit na více stran, pohledů a témat. Pokusím se sepsat alespoň pár z nich:

Podle mě je v Česku asi nejznámejší hřbitov ten, který je v Hošticích - objevil se ve známé trilologii Slunce, seno ...

Co se týče tématu hřbitov, váže se také na to téma: Sváteční řidiči. Ano, vždy 2. listopadu, kdy jsou dušičky, je velké riziko vyjíždět na silnice, jelikož se tam objevují tzv. sváteční řidiči, který za celý rok jen tak nevyjedou na silnice. Často bývá tento den spoustu nehod zaviněnými těmito řidiči.

V poslední době také archeologové objevují hřbitovi z let středověku. O některých pohřbených se míní, že by mohli být upíři. Dosvědčuje to, že jsou pohřebeni na břiše, mají v ústech cihlu nebo mají odřezané ruce, aby nemohli živým lidem nijak ublížit.

A v neposlední řadě se mi také líbilo, že kamarád, který rád hraje on-line hru Travian si tímto názvem pojmenoval jednu ze svých mnoha vesnic. Kde na takový název přišel?

Zpět do minulosti

12. října 2010 v 9:43 | Sever-rat |  Deník
Každý určitě přemýšlí o tom, kdyby mohl udělat jiné rozhodnutí, mohlo by se vše ubírat jiným směrem. Kolikrát je před Vámi rozhodnutí: "mám to udělat nebo né", nakonec se rozhodnete pro jednu věc a ona je to ta špatná.

Stroj času je stále nevynalezen, jak se tedy podívat do minulosti a něco tam udělat jinak, to zůstane jen v mých vzpomínkách. I kdyby se to stalo, že bych okusil nádech minulosti, náhodou bych se tam dostal, bál bych se, aby se tím nezměnila celá budoucnost. I šlápnutí na brouka může změnit dějiny budoucnosti.

Přemýšleli jste někdy o tom, že se vydáte s Kolumbusem na cestu, která vedla k objevení Ameriky? Podívat se, jak se stavěla velká čínská zeď. Popř. poradit českému králi Karlu IV., aby jeho nástupcem nebyl jeho syn Václav, který byl opilec, rozhazoval peníze a díky němu, šlo české království ke dnu a také, že neměl žádného pitomka, proto vymřeli Lucemburkové. Kdyby vládli dále, kde bychom byli dnes?

Podívat se do minulosti je jedna věc, ale změnit budoucnost je ta druhá. Myslíte, že nás řídí osud? Že každé rozhodnutí je už předem dané? Když se rozhodnete tak, myslíte, že už to dopředu tak mělo být? Nebo že se rozhodnete tak, pak jinak a pak zase tak, že to také mělo tak být!

Kdybych se mohl vrátit do minulosti, chtěl bych změnit rozhodnutí v 10-ti letech, kdy jsem si neměl jít hrát na "prolézačku", ze které jsem spadl a měl jsem otres míchy. Rekonvalescence trvala několik měsíců. Naštěstí žádné jiné komplikace od té doby nebyly. Kdybych se rozhodl, že si jít hrát ten den nebudu, co by se změnilo? Nebo kdybych si vsadil jeden den sportku, mohl jsem vyhrát několik milionů.

Všechno je jen kdyby a kdyby. Pokud to bude někdy reálné - vrátit se do minulosti, budoucnost se nám dosti změní..


S pozdravem


Sever-rat

Titanic - mé nové zjištění

10. října 2010 v 11:42 | Sever-rat |  Různé články
Co je Titanic, to zná snad každý. V té době největší a "nepotopitelná" loď na světě, se potopila při plavbě do New Yorku, když narazila do kry z ledu.

A co vyvolal můj údiv je to, že natočený Film o Titanicu z roku 1997, prý nakonec vůbec neodpovídal skutečnosti. Je scéna, jak Titanic stoupá nahoru, lidé padají z velké výšky. Podle nové studie, se Titanic zlomil na půl již na hladině, protože nebyl dost silný trup, tzn. že filmová scéna vůbec neodpovídá skutečnosti.                                                   


Rok 1912, přístav Souhampton, Zdroj obrázku: www.playtime-magazine.com

Zároveň, také všude je vidět jiné číslo počtu obětí. Někde píší 1517, jinde 1513 nebo 1510. Nevím přímo, které číslo je to pravé. Zároveň jsem slyšel, že na této lidi cestovali i 3 češi, ale když jsem si vytiskl seznam cestujících (bylo to asi na 30 stránek A4), jméno podobné tomu českému žádné neobsahovalo.

Také v tomto roce bylo otevřeno největší muzejní exponát na světě - Titanic v americkém Pigeon Force ve státě Tennessee. Doufám, že se tam někdy dostanu...

PS: Vzhledem ke čtenosti tohoto článku anglicky hovořících čtenářů, sem přidávám překlad do angličtiny:

___________________________________________________________________________________

Jak žebrat?

9. října 2010 v 13:40 | Sever-rat |  JAK???

Každý to známe. Vidíme je na ulicích, na nádražích, v MHD. Ano, jak jistě víte, jedná se o bezdomovce - žebráky.


Každý z nich má svůj příběh aneb jak také praví "paní v růžovém" v reklamě na půjčku Provident. Každý se dostal na ulici jiným způsobem.

"Právě vystupuji z metra na stanici metra B - Florenc a jdu na přestup na metro C. Už od výstupu z metra slyším hraní na flétnu. Ujdu několik kroků a vidím, kdo na ní hraje. Tento nástroj se k žebrání na tomto místě stal legendárním, jelikož vždy vidím s flétnou někoho jiného. Někdy je tam jen jeden člověk, jindy dva, kdy druhý vybírá do klobouku peníze a mezitím se vždy před každým člověkem ukloní. Naproti nim občas potkávám paní na vozíku, která v lidech určitě probudí lítost."

Neboli jak jsem četl v nedávné studii Ekonomie žebrání - tak nejvíce almužny získá žebrák se psem, popř. s nějakým handicepem. Někdy se může jednat o almužnu dvakrát větší, než získá normální žebrák.

"Vyjedu po jezdících schodech nahoru a na zemi vidím dalšího bezdomovce, který leží na zemi, jak je široký, tak i dlouhý. A v neposlední řadě o pár metrů dále bezdomovec, který spí v tureckém sedu."

Slyšel jsem, že touto formou nepracování si dokáží vydělat i za pár hodin 400 korun - jen kdyby všechny peníze nešly na alkohol a cigarety.

Povodně

9. října 2010 v 11:50 | Sever-rat |  Aktuální články na téma
Příroda se nám začíná mstít za to, jak se k ní chováme. V Česku za posledních 15 let byly už několikrát povodně.

Co si má paměť pamatuje, tak začínám rokem 1997, kdy byly velké povodně na Moravě. Kolik jen tato "velká voda" zkazila lidských radostí. A aby toho nebylo málo, další povodně byly v roce 2002, kdy také "velká voda" zavítala do hlavního města Prahy.

Voda zaplavila několik stanic metra, např. ve stanici metra Florenc, kde se voda dostala do úrovně povrchu.

V Praze už jednou velká voda byla a to v roce 1890, kdy také strhla Karlův Most - tehdy byly důvodem hromadějící se ledové kry.A v současné době povodně zažívají obyvatelé severních čech, kdy byly vyplaveni už před dvěma měsíci a scénář se znovu opakuje. Povodeň může i za lidské životy, zničení bydlení a všeho majetku a všem těmto obyvatelům musí být do breku.

Proto jsem za jedno s návrhem od vlády, kdy by mělo od roku 2011, z každé výplaty pracujícího být měsíčně odvedeno 100,- měsíčně na tyto nenadálé události, aby to lidem pomohlo v tíživých situacích.

8.10.10 - aneb můj včerejší den

9. října 2010 v 9:55 | Sever-rat |  Deník
Bylo 8.10. - konečně pátek, bláznů svátek. V práci jsem již od 9 hod. a celý den se jen pomalu vlekl. Nebylo moc práce, alespoň jsem byl na internetu.

Na tento den jsem se moc dlouho těšil, po dlouhé době jsem jel jít na pivko s Michalem. Den předtím jsem také rozesílal hromadnou s tím, že kdo bude mít čas, tak sraz bude u fontány na Černém Mostě v 19 hod. Přišly mi pouze dvě odpovědi - jedna ano, druhá ne.

Čekal jsem, že účast bude opravdu malá, že nakonec půjdu jen s Michalem, ale když do námi zvolené hospody dorazily další lidé, byl jsem velice rád.

Celý večer byl ve znamení legrace, srandy a dobrého fotbalu, kdy hrálo Česko vs. Skotsko, kdy po pěkném výkonu domácích nakonec Česko vyhrálo 1:0, tím si zajistilo 3 důležité body do Kvalifikace 2012.

Každý jsme si dávali výborné točené pivečko - buď to Gambáč, Braník nebo Plzeň. Bohužel v hospodě zavírali okolo půl 11, tak jsme se museli přesunout do jiné nedaleké hospody.

Byl to úžasný večer, kdy jsme vzpomínali na staré časy, vyprávěli si historky a různé aktuální věci.

Doufám, že se s Vámi - kamarádi znovu, co nejdříve sejdu, abychom znovu pokecali..

11. září 2001 - Co jsem ten den dělal?

6. října 2010 v 12:43 | Sever-rat |  Mé vzpomínky a události z minulosti
Co jsem dělal 11. září 2001?

Toto datum je celosvětově známé, ale pro některé bych rád připomněl, co se tento den vlastně stalo.

Odehrál se největší teroristický útok v našich dějinách, kdy byli unesena celkem 4 letadla, z toho dvě nalétla do budov "dvojčat".

Toho data mi bylo 12 let. Ten den oslavovala "moje školní láska" svátek.

Po škole jsem na ní čekal před jejím barákem a chtěl jsem jí předat malé dárečky. Čekal jsem na ní asi 2 hodiny (to jsem ještě neměl mobilní telefon). Předal jsem jí dárečky, ale byl jsem tak stydlivý, že polibek nakonec neproběhl. Chvíli jsme se procházeli, rozloučili se a každý šel svou cestou domů.

Když jsem dorazil domů, matka mi řekla, ať si zapnu televizi, že v Americe hoří nějaké budovy. Zapnul jsem TV a s údivem jsem se dozvídal, co se vlastně stalo.

Některé okamžiky, kdy se něco stalo, Vám utkví v paměti.

Kamarád mi také vyprávěl, že v ten den byl v hospodě a když v TV běželo mimořádné zpravodajství, tak všichni s údivem koukali, každý "držejíc" v ruce své půl litry s pivem a otevřené pusy dokořán.

Vzpomínáte si na tento den?

Podzim

5. října 2010 v 7:21 | Sever-rat |  Témata týdne
Podzim už je tu!

Stačí se jen podívat z okna a vidíte jak se listí zbarvuje do všech barev a opadává. Citelně se ochladilo a znovu si musíme vyštrachat ze skříně bundy.

Toto období ve mě probudí myšlenky a připomene různé události z minulosti. I tak, toto roční období patří mezi mé nejoblíbenější.

Den se zkracuje, je dříve tma. Ráno se probudím ve tmě, přijdu večer domů a už je znovu tma, toho světla si moc neužiju.

Bude mi chybět koupání v rybníce, chodit jen v tričku a kraťasech, být dlouho venku.

Všimli jste si, že vánoční tématika se v obchodech prodává už teď, přitom do vánoc zbývají necelé 3 měsíce, co tak všichni blázní?