Jakékoliv připomínky, dotazy, přání či stížnosti adresujte na: sever-rat@seznam.cz
Právě sleduje: Legendární seriál: "Odpadlík", Těší se na: TBBT - 7. sérii; Zpátky do školy.
The walking dead, Simpsonovi - 24. série

V přípravě další díl Velký atlas blogerů...

Listopad 2010

Mé poslední 4 dny - aneb co se událo...25 - 28.11

28. listopadu 2010 v 15:58 | Sever-rat |  Deník
Čtvtek -  Po dlouhé době jsem si na sebe oblékl kvádro. Čeká mě totiž velký den, protože jdu již na druhé kolo na pohovor ohledně práce účetního.

Jsem trochu nervózní, za 10 min. mě to čeká, jsem sám zvědavý, jak pohovor bude probíhat a co se tam bude dít.

Pozice účetní je naštěstí otevřena v mé společnosti, ve které pracuji a všichni si mezi sebou tykáme, tak to bude snad dobré, uvidíme.

Nastala 14 hodina. Přišel jsem na recepci, ohlásil jsem se a že scháním toho a toho člověka, jestli mi ho můžou zavolat. Přišli dva lidé, pozdravili jsme se a vzali mě s sebou do prázdné kanceláře.

Pohovor probíhal tak, že se mě ptali na mé zkušenosti s účetnictvím, na můj životopis, mé cíle a plány. Pověděli mi o této pracovní pozici a nakonec mi dali písemný testík na účtování s časovým limitem 30 minut. Za 10 minut jsem měl vše hotovo, jelikož mě účetnictví baví a čísla účtu si pamatuji. Ikdyby mě o půlnoci vzbudili, vzpomenu si jak se účtuje nákup cenin z bežného účtu.

Koukali, že jsem to tak stihl rychle vyřešit, zároveň mi test opravili a zjistili, že je vše správně. Ještě aby né, (poznámka autora). Rozloučili jsme se a že mi dají buď v pátek nebo v pondělí vědět, jak jsem dopadl.

Pátek - Očekávání, zda se mi z daného pohovoru ozvou, bylo velké. Tento den se neozvali, tak počítám, že tedy v pondělí. Ale nevadí, i kdyby to nevyšlo, příští týden také ve čvrtek jdu na pohovor do GE Money, to je také lukrativní nabídka pozice, na kterou jsem sám neodpovídal, ale ozvali se mi sami, že se jim líbil můj životopis.

Víkend - Znovu pracovní, ale to vůbec nevadí, místo toho budu mít v pondělí a v úterý volno.

Jsem zvědavý, jaká dnes přijde sněhová kalamita, co mám očekávat. Stejně to nakonec dopadne tak, že v Praze napadne 5 cm sněhu, nebudou jezdit vlaky a autobusy, protože Praze stačí i těch 5 obyčejných cm.

Uvidíme, jak to celé dopadne. Člověk je v podstatě v očekávání celý život.

A jak jste si užili víkend Vy, čtenáři?

Osobní charakteristika - Tomáš Černý

28. listopadu 2010 v 14:48 | Sever-rat |  Osobní charakteristika - Friends
Osobní charakteristika - Tomáše již znám od základní školy. Na základní škole jsme nebyli tak dobří přátelé jako v současné době. Jsi člověk, ze kterým jdu rád na pivko, rád pokecám jak osobně tak i na facebooku.

Události - Některé události budou pro tebe již zapomenuté, ale já je mám stále v živé paměti. Pár věcí sem napíšu.

Byla pátá třída základní školy, v té době jsme byli na škole v přírodě. Zároveň nám oboum se líbila jedna holčina z naší třídy - asi víš, Tomáši, o které mluvím a jednalo se o Hanku. (Jen pro zmínku, Hanka se v současné době věnuje modelingu).

Byli jsme soupeři, každý jsme říkali pohádky na toho druhého, uráželi jsme se, ale měli jsme společný cíl a to, abychom tomu druhého ukázali, koho je Hanka slečna a kdo je tím "Vyvoleným".

Tvým velkým plusem nade mnou bylo to, že jsi uměl dobře tancovat. Já se v té době moc styděl a neuměl jsem to. A této činnosti si využil poslední den Školy v přírodě při diskotéce, kde si s Hankou "protancoval střevíce" a já ti mohl jen tiše závidět, že Hanka má jen oči pro tebe.

Abych popojel trochu dále, Hanka nakonec nechodila ani s jedním z nás.

Také událost ze základní školy: Byl jsi na mě jednou žalovat ještě s Michalem Havlíkem, že jsem mu rozbil osičku u hodinek. Tenkrát jsem měl trošku průšvih.

Také si vzpomínám, jak o 3 roky později po Škole v přírodě si z tebe Hanka a Zuzka udělali srandu tím, že si vymysleli dvě imaginární slečny a vyprávěli o nich a o tom, jak se jim líbíš.

Práce: Obdivuji tě, že si nějaký čas chodil na noční směny do tiskárny a k tomu ještě do školy. Jeden z mála lidí, které znám, kteří potřebují peníze a jdou si je za jakýkoliv okolností vydělat. V tomhle máš u mě plus. Jsi jeden z mála lidí, který se práce nebojí.

Holky: Škoda, že to skončilo s Evou, se kterou si měl určitě pěkný vztah. Bylo slyšet, že se k sobě dost hodíte a zpráva o tom, že to mezi Vámi potom skončila, mě mrzela. Čekal jsem, že délkou vztahu doženete Michala Haf. a Janu. Ale neboj, nové slečny přijdou..

Škola: Po základní škole jsi šel na chemickou školu spolu s Michalem Haf., podle mě jednu z nějtěžších škol. A dále jsi to úspěšně dotáhl až na vysokou školu. Jen počkej, za chvíli ti budu říkat "Pane inženýre"

Kamarádi - Jsi oblíbený člověk v okruhu lidí. Často vyhledávaný a zvaný na akce. Máš dobré nápady a dobře se s tebou povídá.

P.S. Už teď se těším na tvoji oslavu narozenin 10.12. 2010, na kterou se rád podívám..

Moje pocity a moudra - Od základní školy jsme udělali velký pokrok. Dříve jsme se moc neměli rádi, mohli jsme mluvit už i o nepřátelství a poslední roky jsi člověk, na kterého nemůžu dopustit. Když jdu do hospůdku, si člověk, kterému rád napíšu, jestli také nepude. A většině případů také jdeš..Aneb ať žije restaurace Lusy - Forever

© Petr Švehla

Napsáno dne 28.11.2010, Všechna práva vyhrazena

Deníček z minulosti 3

28. listopadu 2010 v 13:48 | Sever-rat |  Deník
Jsem právě v práci a nemám moc času na vymýšlení nějakého článku, tak jsem přidám již třetí pokračování Deníčku z minulosti aneb jaké jsem byl zlobivé dítě..

A zároveň od tohoto dne přidávám své názory o minulosti, jak to všechno dopadlo, popř. rozšíření daných témat.

24.5.2001

Milý deníčku,

Říkal jsem si, že si začnu dělat svůj časopis. Z matiky jsem psali písemku.

Celkem závidím školní třídě 6. G, protože jeli na celodenní výlet. Škola skončila a já šel ven do 18 hod. Byl jsem na bruslích a sehnal jsem si měnící kartu Pokémona Pikachu.

Zároveň se musím na zítra naučit, protože píšeme z AJ a v pátek jedeme s dědou na chalupu.

Večer před spaním - čtení.

Mé dodatky o minulosti:

Dříve jsem velice rád sbíral pokémony, měl jsem jich opravdu hodně. Nakonec mě přešlo je sbírat a dopadlo to tak, že jsem všechny Pokémony vyházel z balkonu.

A abych dodal, co se týče časopisu, tak se nakonec vůbec neuskutečnil. Nakonec by byl jen jeden čtenář a to bych byl pouze já sám.


Mé poslední 4 dny aneb co se dá všechno udělat:

24. listopadu 2010 v 20:34 | Sever-rat |  Deník
Mé poslední 4 dny aneb co se dá všechno udělat:

Neděle - O Neděli už jsem psal v článku před tímhle článkem. Hlavním tématem dne byl zápas, na který jsem se byl podívat. Po dlouhé se mi podařilo se dostat na toto utkání a s nadšením a s tragickým výrazem jsem sledoval hru svého bývalého týmu. Nakonec to skončilo se strašným debaklem. Po zápase jsme šli s klukama ještě na jedno pivko, nakonec jich bylo více. Pak jsme se všichni rozutekli a šli do svých domovů.

Pondělí - Hned ráno mě čekala cesta do paláce Adria na Praze 1, abych si vyzvednul konečně svoji OpenCard. Dorazil jsem, vzal jsem si lístek a zjistil jsem, že 70 lidí je ještě přede mnou. "To není tolik, to bych mohl na řadu přijít rychle", pomyslel jsem si. Opak byl ale pravdou. Vzhledem k tomu, že díky vysokému počtu lidí, kteří si tuto kartu vyřizují, byl postup Společnosti, která OpenCard nabízí, naprosto bláznivý.

Kdo vymyslel jen 4 přepážky na takový počet čekajících lidí, to člověka
bych chtěl poznat. Podle mě takovýto člověk má IQ tykve.

Po 2 a půl hodinách čekání a stání jsem konečně dostal tu zázračnou kartičku. Hned jsem si ji nabyl, protože jezdit na lístky už se mi opravdu nechtělo a stojí to hodně. Také když jsem si občas zapomněl štípnout.

A od 13 - 21 hod. jsem byl v práci.

Úterý - celkem obyčejný den, ten den jsem si trochu přispal, vyrazil pak do práce na 13 hod. Práce ubíhala celkem rychle a slušně. Večer jsem obdržel telefonát, volali mi ze společnosti GE Money, že je zaujal můj životopis, a že by mě rádi pozvali na pohovor k nim do firmy. Samozřejmě jsem souhlasil, nabízeli pěkný plat, možnost kariérního růstu a hlavně by to byla změna.

Středa - Okolo 10. hodiny mi znovu volali z GE Money, ohledně telefonického pohovoru, jelikož včera na tuto záležitost nebyl čas. Půlhodinový pohovor po telefonu skončil úspěšně. To dokazuje to, že mě za dvě kontaktovala možná moje "budoucí nadřízená", že by mě ráda pozvala na osobní pohovor, kde bychom se dále domluvili. A do toho ještě, když jsem dorazil do práce, tak mě zítra pozvali na jiný pohovor v rámci firmy na pozici účetní.

Když člověk hledá práce, nenajde nic, a když jí zrovna nehledám objeví se najednou dvě lákavé, lukrativní a pěkné nabídky práce.

Kterou si vybrat? Účetní nebo administrátor oddělení stížností?

Nakonec uvidíme, jak to celé dopadne.

Právě je 20:32 a jsem ještě v práci, do konce pracovní doby mi chybí půl hodinky, tak doufám, že to dobře uteče.

Pěkný den Přeji Všem

Sever-rat

Benda OFC - Pražští lvi: Z mého pohledu

21. listopadu 2010 v 21:30 | Sever-rat |  Pražští lvi
Dnes od 17:30 se na Pražačce (Praha) odehrál další zápas Pražských lvů. Jenom pro připomenutí Pražští lvi hrají v 5. I Hanspaulské lize.

Znovu jsem se vydal na tento zápas, abych se podíval, jak můj bývalý tým vlastně vůbec hraje. Tým se schází v počtu 8 lidí + 4 fanoušci, včetně mě.

Zápas začal a já se pokusím přiblížit několik velkých momentů:

Hrači z Pražských lvů se ani nerozkoukali a hned ve 2. minutě zápasu obdrželi góla. Stalo se tak po outu soupeře, který hodil míč na hlavu protihráče, který hlavičkou pohodlně a nikým neobsazen skóroval. Stav: Benda OFC - Pražští lvi: 1:0

O 2 minutky později velká příležitost hráčů z Bendy, kdy šli dva hráči z tohoto týmu na jednoho hráče Pražských lvů, kterého obehráli, útočník měl na kopačce gól, ale bravúrní zákrok brankáře "Ferčiho" útočnou akci zmařil.

10.minuta utkání: Znovu outové házení, znovu hlavička a opět gól. Stejná situace, jako před 8 minutami.

Abych nezapomněl podoktnout: Brankář soupeře nevypadal, že by vůbec něco chytil. Jeho pupek mluvil za vše, než by se dostal na zem, byla by to velká večnost.

23. minuta utkání: Out soupeře házený z velké dálky směřem ke Lví svatyni, kde soupeř zpracoval míč, přihrál spoluhráči, který se v koncovce nemýlil. Už je to 3:0.

Podle stavu utkání to vypadá, že má soupeř navrch, ale opak je pravdou. Lvi dřou osto šest. Přihrávky, střely, které šly nad nebo vedle. Ale i tak se snaží s tímto výsledkem alespoň něco udělat, bohužel do půle se to již nedaří.

33. minuta utkání: Útočník soupeře po pěkné akci dává gól k levé tyči, Ferči nemá šanci.

35: minuta utkání: Znovu out, až se míč dostal k útočníkovi soupeře, který dává gól pod břevno. Bohužel 5:0

37. minuta utkání: Opět outové vhazování soupeře, kde útočník pohodlně dává míč hlavou do sítě Lvů

46. minuta utkání: Po pěkné akci soupeře, je obrana fuč, útočník stojí sám před brankářem, mohl si vybrat kam to napálí a nemýlil se. 7:0

50. minuta utkání: Vřava před 16-náctkou soupeře, kdy Tomáš Körbler vybojuje míč, střílí a brankáří soupeře projede míč mezi nohy. Krásné jesle, ty se jen tak nevidí. Akorát je tento gól nápsán jako vlastní gól.

O pár minut později se mohla stát stejná situace, znovu střela od Lva, brankáří prochází míč mezi nohy, ale nakonec míč chytne.

Lvi se rvou drou dopředu, občas se soupeř zapomene a už tak spolehlivě nebrání, tak mají Lvi šanci, bohužel gól nedávají.

Konec utkání: Nakonec toto utkání skončilo 7:1 neúspěchem pro Pražské Lvi.

Shrnutí: Ikdyž na to výsledek utkání nevypadá, Lvi měli převahu, často přehrávali soupeře, snažili se střílet, ale z velkých chyb ohledně outových vhazování soupeře zbytečně prohráli zápas. Lvi měli možnost postoupit díky tomuto zápasu do 4. ligy, plán se tedy odkládá na příští sezonu, kdy je potřeba dosehnat plnohodnotné hráče, tak, aby měl tým alespoň 10 hráčů. Zvlášť by pomohlo to, kdyby byl vyšší obránce, protože v určitých zápasech je to velká nevýhoda.

Každopádně je to jen hra a byl to jen zápas..přijdou jiné úspěchy, a věřím, že příští rok ten postup určitě bude..

Přidávám sem fotku týmu, bohužel se moc nepovedla:

Pražští lvi

Kdyby jste chtěli více informací: Pražští lvi

První vločka - Radost nebo pohroma?

20. listopadu 2010 v 20:29 | Sever-rat |  Témata týdne
Je večer okolo 20 hodiny, nebe se zatáhlo, po měsíci ani vidu ani slechu. Jsou dva stupně nad nulou a už ráno v televizním počasí říkal moderátor, že můžou být sněhové přeháňky. A už to začalo. Konečně po minulé zimě padají první vločky na asfalt, ale ihned se rozpouštějí.

Děti opodál se snaží chytat sněhové vločky do úst a mají z toho ohromnou legraci. Naproti jim sbírá trafikář své vystavené noviny a časopisy, aby nebyly vlhké a aby si je ještě nějaký zákazník vůbec koupil.

Když vidím ty první sněhové vločky, mám z toho radost, je to něco jiného než déšť nebo sucho. Vločky stále padají, jsou různých tvarů a velikostí. Ještě chvíli potrvá, než utvoří bílou zem. Uvidíme kolik nakonec do rána napadne vloček.

A máme ráno. Děti se radují ze sněhového přídělu, které nám "pánbůh" nadělil štědře. Když vidím tu kalamitu z okna, začnu hudrovat, kdo to má zase před barákem uklízet a jelikož chci dnes také jet autem, musím odházet sníh i z auta. Většinou to dopadne tak, že většinu sněhu mi skončí v botách nebo za bundou, to je tak, když se pokouším sundat sníh ze střechy auta.

Přesto tato sněhová nadílka udělala určité problémy hlavně co se týče dopravy (Pražská MHD na to není stavěná), je pěkné vidět ty šťastné dětstké tváře, že je tu první sníh.

PS: Zatím se tento scénář nestal, ale očekávám že do pár týdnů tu určitě bude..

Myslíte, že po vzoru USA zruší ten den školu, když napadne hodně sněhu?

Děkuji ti Béme za Opencard

16. listopadu 2010 v 14:09 | Sever-rat |  Různé články
Opencard je taková zázračná kartička sloužící lidem, kteří cestují v pražské hromadné dopravě.

V podstatě jsme všichni, co jezdíme MHDéčkem, byli donuceni, abychom si zařídili tuto kartu. Papírové kupony zrušili a pokud se chce kdokoliv vozit, zařízení karty ho nemine neboli Pořiď si Opencard nebo nejezdi.

Jen kdyby to šlo tak lehce


Šel jsem si také zařídit už teď povinnou kartu Opencard. Je důležité vyplňit dvě žádosti + souhlas ke zpracování osobních údajů a hlavně mít průkazovou fotku.
Jelikož jsem doma žádnou neměl, musel jsem za průkazové fotky zaplatit.

Poté jsem všechny dokumenty předal paní "v okýnku", která mi potvrdila žádost s tím, že si musím vyzvednout kartu za 14 dní na Praze 1 - Palác Adria.

Po 14-ti dnech byl pátek, vydal jsem se po práci pro kartu. Když jsem dorazil k paláci Adria, viděl jsem, že je zavřeno - měly jen do 12-té hodiny. No což, zkusím to v pondělí, to mají otevřeno až do 20. hodiny. V pondělí jsem tam dorazil asi v půl šesté, zhrozil jsem se nad účastí v budově a také jsem zjistil, že lístečky s číslem, které určuje, kdo půjde dřív na řadu, už nejsou. Otočil jsem a mohl jsem jít domů.

Kdy si mám asi tu kartu vyzvednout? Vidím to tak, že si ve čtvrtek vezmu dovolenou a od čtyř od rána už tam budu stát, aby na mě vůbec došla do večera řada.

Opencard je "velmi skvělý" projekt, který zabere jen čas a peníze.

Krásné počasí

14. listopadu 2010 v 14:42 | Sever-rat |  Deník
Všimli jste si jaké je o víkendu počasí? Kdo by si toho nevšiml.. Zimní bundy můžeme nechat doma, stačí jít jen v mikině a ti nejotrlejší v tričku.

Můžeme nechat otevřená okna a pořádně si vyvětrat. Letos to tak bude určitě naposled. Tak si naberte domů co nejvíce svěžího, voňavého a teplého vzduchu. Doufám, že Vám zásoby vydrží až do jara.

Příroda se asi zbláznila. Za celý svůj život si vůbec nemůžu vzpomenout, že by bylo tolik stupńů v Listopadu. Že by se otočila roční období a hned po létě máme zase jaro? Já bych rozhodně nebyl proti. Zima je tak dlouhá, teploty pod nulou, co se dá dělat venku? Venku stejně maximálně vydržíte hodinu.

Nakonec kdyby toto počasí vydrželo delší dobu, možná by to bylo i na koupání, ale počítám, že se to bude postupně zhoršovat a na konci týdne bychom mohli stavět sněhuláky. Jen doufám, že do Vánoc bude nějaký sníh, protože Vánoce bez sněhu a jen na blátě nejsou pravé Vánoce.

Na pěkné letní počasí, jak je vidět na mé fotce z chalupy, si můžeme zase 8 měsíců počkat..

cha

Tahanice s O2

12. listopadu 2010 v 9:07 | Sever-rat |  Deník
Před měsícem. "Tút, tút," zvoní mi telefon. Jelikož jsem právě byl v práci, požádal jsem nadřízeného, zda si můžu vzít telefon. "Ano, prosím", povídám do telefonu.
"Dobrý den, u telefonu (nějaká mladá slečna, na jméno si však nevzpomínám), volám ze společnosti O2, můžu prosím hovořit s Petrem Š.?"
"Ano, to jsem já", odpovídám. Slečna povídá dál: "Vzhledem k tomu, že ji nejste studentem, nemůžeme Vám prodloužit stávající tarif, mohu Vám tedy nabídnou tarif O2 Cool, kde je 60 volných minut volání za 250 korun.
"Tak když mi tento tarif končí, proč to nezkusit. Souhlasím s podmínkami", odpovídám.

Operátorka mi ještě řekla, že bude muset nahrát mojí odpověď, že s tím vším souhlasím. Čekám minutu, dvě a stále nic - jen ticho. Pak jen slyším, jak operátorka mluví se svou kolegyní: "Ono to zase nenahrává nebo co? Nevíš, co s tím je?" Pak hovor vypadl.

Musel jsem se vrátit zpět do pracovního procesu, juknul jsem na internet na ten nabízený tarif. "Á sleva 25 %, když si to objednám přes internet. Začal jsem vyplňovat objednávku, znovu mi zvoní telefon a volá operátorka z O2.
"Přeci jí to nezvednu, když si to objednám přes internet, tak to budu mít ještě se slevou," pomyslel jsem si. Objednávku jsem vyplnil a odeslal. Do dvou dnů mi měla přijít domů k podpisu smlouva.

Dva, tři dny, týden pryč a smlouva stále nedorazila. Volám tedy na linku O2, kde operátorovi říkám: "že jsem si objednal tarif přes internet a že mi měla přijít smlouva do dvou dní a stále nic nedorazilo." Operátor zjistil, že to bylo odesláno, neví důvod, proč to nepřišlo, že zajistí, aby to bylo posláno znovu.

Po týdnu jsem smlouvu znovu neobdržel. Volám tedy zase na linku O2, kde mi operátorka říká to stejné, co operátor týden před ní. Ještě mě napadlo, aby si zkontrolovala moji adresu. A v tom byla ta chyba, měly tam napsanou adresu mého bydliště, kde jsem bydlel před 5 lety. Divné, veškeré faktury, nabídky mi chodí na aktuální adresu. Informoval jsem je také před lety o změně trvalého bydliště, tak nechápu, proč to tam vůbec posílali. Když jsme se dobrali k výsledku, tak jsem poprosil, jestli mi tu smlouvu pošlou na mou aktuální adresu, kam mi chodí i faktury.

Do této doby mi žádná smlouva nepřišla a přesto na faktuře mám už vedený tarif O2 Cool. Přitom jsem stále nic nepopsal. Je to od nich celkem vtipné. V podstatě, když máte nějakou změnu, O2 je velice neschopné.

Fotky nebe

11. listopadu 2010 v 17:53 | Sever-rat |  Různé články
Někdy se dostanu i k focení. Občas se na nebi objeví pěkné ukázy. Pár jich sem přidám.

Zvlášť poslední fotka je moc pěkná, je to tak 3 roky, co jsem jí fotil. To bylo ještě před školou na zastávce Písečná v Praze..

nebe2

                  Údavy, Vysočina


Přátelé jsou lidé bez kterých by to dnes nešlo!

9. listopadu 2010 v 22:53 | Sever-rat |  Témata týdne
Přátelé odcházejí a přicházejí, jak někdy slyšíte...

Přátele si můžete udělat už v mateřské školce, kdy stačí někomu půjčit své oblíbené autíčko na hraní a v té chvíli už jste nejlepšími přáteli.

Více přátel si člověk najde na základní škole, kde jde seznamování samo. Nejhorší je však to, když dva stejní přátelé se zamilují do stejného kluka/holky neboli své první lásky. A co přátelství? To jde na chvíli stranou. Dopadne to tak, že jeden z těch dvou získá svou první lásku, první se s tím smíří, ale pak se nakonec spolu skamarádí a přátelství stojí na pevných nohou.

Co dospíváme, tak na přátelství  klademe různé nároky. Jde o důvěru, pomoc, popovídání, společné zájmy a cíle. Co bychom dělali, kdybychom si nemohli s nikým popovídat?
Polovina lidí by se z toho zbláznila a druhá polovina by si našla cestu, jak si s někým popovídat.

V tuhle chvíli jsem si vzpomněl, jak se spřátelují důchodci, kteří nemají tolik lidského kontaktu. Důchodci v MHD se často spolu dají do řeči, ikdyž se spolu vůbec neznají. Společný podnět je třeba ten, že "mladý" nechce uvolnit místo staršímu, nebo že autobusák špatně odbočil. To hned vidíte, že žádná bariéra mezi důchodci není a nakonec se budou bavit spolu celou cestu MHDéčkem. Mnohdy se společně vidají na budoucí společný nákup do Kauflandu.

"Mám chuť na pivo, půjdeš?", volám Michalovi. Ten souhlasí. Po pár pivech chceme zaplatit, koukám do peněženky a zjistil jsem, že nemám žádné peníze. "To nic, já to zaplatím", říká Michal. Této události říkám přátelství. Pro mě je to jako širší příbuzenstvo, na kterém mi moc záleží, pomůžu kdy můžu, o které nechci příjít. V podstatě je přátelství pro mě i koníčkem.

Ztratit přátele je velice snadné, získat je, je o hodně těžší, nezapomínejte na to!

Chuck Norris v reklamě

8. listopadu 2010 v 9:14 | Sever-rat |  Různé články
Není člověka, který by nekoukal na televizi a v posledních dnech by neviděl alespoň jednu reklamu s Chuckem Norrisem. Po dlouhé době jsou v televizi vtipné reklamy a já alespoň nemusím koukat, jak si naperu, vyčistím okna, koupím si auto a vyměním vložku. (Ta poslední věc - né v mém případě :-D)

Konečně jsou tu reklamy vtipné a ne reklamy nudné, kdy se člověk modlí za to, aby rychle utekly. Hned po reklamě s Kofolou, kde "jestli budeš celý den nepapat, uvidíš zlaté prasátko", je to má nejoblíbenější reklama, která má vtip a přesto není nudná.

T-Mobile (dříve Pegas) měl dobrý nápad zkusit oslovit Chucka Norrise na natočení pár spotů, které se velmi povedly. Celkem se divím tomu, že Chuck na tuto nabídku kývnul. Těžko uvěřit, že mu bude 70 let. Vůbec na to nevypadá.

Chuck se mi nejvíce líbil v seriálu Walker texas ranger, kde hrál hlavní roli. Jeho kopy a souboje jsou dnes legendární a mám také radost, že tento seriál se v blízké době vrátí do televizního vysílání.

Díky této kampaňi se stal Chuck Norris hodně vyhledávaným slovem na českých vyhledávačích.

A abych nezapomněl na legerdní vtipy o Chucku Norrisovi, které jsou velice oblíbené. Na ukázku několik přikládám:

Někteří lidé mají jednu mozkovou hemisféru větší než druhou, Chuck Norris má větší obě.

Chuck Norris za války sestřelil německé bojové letadlo tak, že na něj zamířil dva prsty a řekl: "Beng!"

Obrana planety Země před útokem nepřátelských mimozemšťanů se jmenuje Chuck Norris.

Když přistáli na zemi mimozemšťané, šel je Chuck Norris ukázat fotografům. Nevznikla žádná fotka mimozemšťanů, ale spousta fotek Chucka Norrise.


S pozdravem

Sever-rat

Deníček z minulosti 2

8. listopadu 2010 v 8:47 | Sever-rat |  Deník
Pokračování deníčku z minulosti, tentokrát druhý díl:

22.5.2001

V 1. hodině jsem dostal za jedna. V AJ jsem psal Denise psaníčka. Ptal jsem se jestli mne má ráda a ona napsala, že jí musím dát trochu času, protože se rozhoduje mezi mnou a Vláďou.

Po škole jsem čekal na Denisu, když jsem jí uviděl, jak se blíží, tak jsem běžel před její barák a nechal jsem tam ležet psaníčko, ale ona si ho nevšimla.

Potom jsem šel na brusle, když mě to nebavilo, vzal jsem si zpět boty. Pak jsem šel zpět před Denisin dům. Viděl jsem Matěje a Vláďu. Vláďu chtěl zmlátit, ale Matěj ho chránil.

Šel jsem zpět domů a pak na mě zazvonili Ondra S. a Michal R. Hráli jsem si na "babu", až to dopadlo tak, že jsem jim utekl. Potkal jsem Mirka a staršího Koudelku. Chvíli jsme se bavili.

Po celém dnu venku jsem se vrátil zpět z venku, udělal jsem si úkoly, čtení a spát.

23.5.2001

Ráno začalo jako vždy stejně. Druhou hodinu jsme psali písemku z fyziky. Dostanu asi dvojku.

Po vyučování jsem šel k Michalovi a najednou zazvonil Mirek. Šli jsme se povídat do drogerie, kde se prodávali pokémoni. (Prodejce se živil ještě jinou činností, než prodej kosmetiky)

Vrátil jsem se zpět domů a pak jsem šel zase ven. Je škoda, že jsem nepotkal Denisu. Po dalšímu dnu venku jsem se vrátil zpět domů. Znovu čtení, dodělání úkolů.


Pokračování příště..

Zajímavý pátek :-D

7. listopadu 2010 v 18:38 | Sever-rat |  Deník
Vím, že poslední dobou jsem neměl na psaní článků moc času, pokusím se to ale vynahradit.

Byl pátek 10 hodin ráno a já se vydal do práce. Okolo 12 hodiny mi přítelkyně volá, že nám prasklo vodovodní potrubí v bytě a že jsme vytopili sousedku. Po tomto telefonátu jsem byl v šoku. V poslední době je již druhá velká událost, co se mi udála. Předtím to bylo, když mě nabourali, když jsem jel autem. Článek, kde si o této události můžete přečíst je TU

Abych se vrátil zpět, tak jsem se vůbec nemohl soustředit na práci, proto jsem došel za šéfovou, jestli by mi dala dovolenou. Dala a já se mohl vydat domů, abych zjistil, co se všechno stalo.

Dorazil jsem domů, zavřel vodu a zároveň hledal odkud to vlastně teče. V kuchyni nic mokrého nebylo, na záchodě také ne a pak zbývalo se jen podívat pod vanu. Bohužel se muselo dát pryč umyvadlo se skříńkou, jelikož otvor pod vanu je skrytý právě vedle skříňky s umyvadlem. To se stalo, podíval jsem se dovnitř a opravdu tam bylo mokro.

Jelikož voda kapala ze shora, znamenalo to, že odpadní trubky to nebudou, nýbrž přívod s vodou, což znamená trubka, která je ve zdi. Myslel jsem si, že mě v tu chvíli "vomejou". Jelikož se musí vysekat dlaždice a opravit to, přitom je skoro všechno nové, rekonstrukce bytu se dělala před rokem.

Druhý den přijel náš známý instalatér, vysekal to, vyměnil trubky a bylo vše opraveno. Před rokem se tedy špatně přiškvařila trubka, tak že to v současné době dost teklo.


A pak už jen zbývá vyřídit to všechno s pojišťovnou. No není to smůla?

Deníček z minulosti

7. listopadu 2010 v 18:01 | Sever-rat |  Deník
Nedávno jsem objevil svůj deník, který jsem si nějakou dobu psal. Světe div se, ale je 9 let starý. To mi tehdy bylo 12 let. Co čtu, tak to jsem snad ani "nemyslel". Takové blbosti, co si člověk zapíše, ale je zase pěkné, že si to člověk připomene. Budu sem občas přidávat okamžiky, které jsem si dříve zapsal...

21.5.2001

Můj milý deníčku,

tento den byl nádherný. Po 2 hodině jsem dal Denise srdíčko, papírovou skládačku a dopis. Ve fyzice jsem dostal dvojku.

Po vyučování jsem šel ven a procházel se po sídlišti. Než jsem šel domů, tak jsem čekal před barákem Denisy, kdyby šla náhodou kolem, tak bych si s ní rád popovídal. "Jestli mne má pořád ráda".

Než jsem šel spát, tak jsem začal číst knihu - Dobrodružství v zemi nikoho od J. Foglara.

P.S. Denisa byla moje školní láska. Když si to někdy čtu, musel jsem být opravdu divný, v současné době pro mě moc dětinský.

A knížky od Foglara jsem měl tehdy moc rád.

Psali jste si nebo teď píšete si deník?

Další článek Deníček z minulosti již bude brzy další...

Mládí je pár let, dospělost po zbytek života

3. listopadu 2010 v 23:38 | Sever-rat |  Témata týdne
Dospělý může být člověk v jakémkoliv věku, ale podle práva v 18 letech. Můžete legálně holdovat alkoholu, koupit si cigarety, jít do kasina, erotic shopu, můžete jít volit. Po 18. roce života je tolik nových možností.

Mládí je ale ta nejlepší část života, za tu dobu si člověk užije tolik zábavy, má dost volného času. Článek na téma Mládí, jsem psal nedávno, popisoval jsem své Mládí a blbosti .

I já se stal dospělým člověkem. Odstěhoval jsem se od rodičů, mám vlastní byt, chodím každý všední den do práce. A i to má spoustu výhod a nevýhod.

Výhody: samostatnost, vydělání peněz
Nevýhody: málo volného času a  z blbostí jsem také dospěl

Potom přijde na řadu rodina, lepší pracovní úspěchy, pevná pracovní doba. V podstatě je celý život před námi.

Poslední dobou si také připadám moc starý, vždy když potkám kluky okolo 10 let z našeho baráku, tak mě pozdraví "dobrý den" a mě to tak přijde, že už jsem v důchodu. Ano, důchod to je takové vyvrcholení dospělosti. Spíš se člověk zase znovu stává dítětem. Je to takový koloběh. Viděl jsem to u svého dědy, který nechtěl chodit k doktorovi. Museli jsme ho s ťatkou vzít za "ručičku" a rovnou ho tam dovést.

Dospělost je složité období. Někdy i spousta starostí!