Jakékoliv připomínky, dotazy, přání či stížnosti adresujte na: sever-rat@seznam.cz
Právě sleduje: Legendární seriál: "Odpadlík", Těší se na: TBBT - 7. sérii; Zpátky do školy.
The walking dead, Simpsonovi - 24. série

V přípravě další díl Velký atlas blogerů...

Prosinec 2010

Jak žádat o ruku?

29. prosince 2010 v 15:37 | Sever-rat |  JAK???
Toto téma je pro mě v současné době aktuální. S přítelkyní jsme spolu již 3 roky, máme vlastní bydlení, vlastní rodinu.

Občas od své přítelkyně slyším, jak by bylo pěkné být ve stavu manželském a jaká by mohla být svatba. "To je dobrý nápad," pomyslel jsem si. Blíží se Vánoce. Dárek vymyšlený nemám a koupě zásnubního prstýnku je výborný nápad. Ale dát jen samotný prstýnek v krabičce, to bych nebyl já, abych k tomu nevymyslel ještě něco navíc.

Původní plán

Můj původní plán, jak přítelkyni požádat o ruku byl ten, že bych koupil asi 30 ks loučí, které se dají zapálit. Louče bych umístil pod okna našeho bytu a vytvořil z nich název: Vezmeš si mě? Ze 4. patra by na to byl krásný pohled.

Ale i u tohoto plánu jsou nevýhody: hlavní nevýhoda je ta, že by asi okamžitě přijeli hasiči, kdyby někdo nahlásil, že venku něco hoří, přitom by to bylo vše bezpečné. Nebo při mém štěstí by foukal obrovský vítr. Bylo to krásně vymyšleno. V bytě jsem chtěl udělat cestičku od vchodových dveří až k oknu tvořenou červenými okvětními plátky růže.

Realizovaný plán

Nakonec jsem vymyslel trochu reálnější plán v rámci možností. Koupil jsem zásnubní prstýnek a pár dalších drobností. Vše jsem zabavil do velké krabice od bot, aby nebylo vše poznat. Na vrchu krabice byly různé dárečky a hlavně umělé růže a ve spodku pod falešným dnem byla umístěna krabička s prstýnkem a s velkým nápisem: "Vezmeš si me?"

Celé dny po mě přítelkyně lákala, co v tak velkém balíku může být. Neprozradil jsem a její překvapený výraz mi stál za to, když dárek rozbalovala. Skočila ke mně, hlasitě řekla ano a jsme zasnoubeni. Teď už se chystají přípravy na svatbu.

Ani si neumíte představit, co všechno se musí připravit a naplánovat.

-         Stanovit si datum svatby
-         Oblečení, šaty
-         Kytici
-         Dojít se všemi dokumenty na matriku
-         Zajistit nějakou hospůdku či restauraci
-         A další

Zbývá toho celkem dost, uvidíme jak to nakonec vše dopadne…

Statistiky za rok 2010 a plány do budoucna

22. prosince 2010 v 8:16 | Sever-rat |  Různé články
Blíží se konec roku. Chtěl bych shrnout veškeré údaje za tento stávající rok + napsat plány do budoucna.

Statistika 2010:

Blog byl založen 26.7.2010.

Počet článků za dané měsíce:

Celkem článků: 100
Průměr článků na měsíc (nepočítám červenec) - cca 19 článků za měsíc
Nejvíce článků v měsíci: Srpen
Nejméně článků za měsíc: Listopad

Návštěvnost:

Celkem: 2127
Průměr na týden: 101 návštěvníků (celkem bylo 21 týdnů)
Průměr na den: cca 14 návštěvníků
Největší návštěvnost za den: 9. října - 61 návštěvníků

Plány do budoucna:

Články na téma týdne
Osobní charakteristika - Friend -> charakteristika dalších kamarádů
Deníček z minulosti - opisování a dodatky k mému deníčku z minulosti
Deník ze se současné době aneb popsání všech zajímavých údalostí a poznatků
Články na téma: "Jak?"
Moje vytvořená videa - určitě zase nějaká vzniknou, nebo sem umístit starší kusy
Články na různá témata
"Pražští lvi"
a další:

Také se chystám na svůj první psaný příběh ze své fantazie.

Za tento rok jsem spokojen, rubrika: Série: Telefonní operátor byla dokončena.

Zároveň jsem získal nové internetové přátele, zároveň i mé nové SB: Vít
A další mé oblíbené stránky jsou: Eumenidas - holčina, která je mou věrnou komentátorkou a píše skvělé články a slečna: Love - letters

Uvidíme, jaký bude příští rok a všem přeji pěkné a krásné Vánoce..

Ježíšku, prosím tě o jedno Ferrari

19. prosince 2010 v 9:02 | Sever-rat |  Témata týdne
Milý Ježíšku,

chci si na tebe stěžovat. Opět se rok sešel s rokem a věřím, že mi konečně dovezeš můj vysněný dárek v podobě auta značky Ferrari. Je to již 10 let, co si ho přeji a každý rok na Štědrý den koukám z okna a čekám, kdy mi ho konečně dovezeš. Zatím se tak nestalo.

Stěžuji si na tebe proto, že už jsem ho dávno měl mít. Před kým se mám předvádět a brázdit ulice?
Pokud na Štědrý den nebude toto auto před mým barákem, ohlasím tvé jednání na Ježíškovský inspektorát dárků za nevyřízení mého přání a očekávej od tohoto inspektorátu tučnou pokutu.

Zároveň si přeji, aby autíčko bylo v červené barvě, pokud nebude, budu vše reklamovat s náhradou škody. Ježíšku, opravdu toho nechci příliš, ale jako obyčejný smrtelník si toto auto nikdy nemůžu koupit. V současné době mám peníze akorát tak na zpětné zrcátko tohoto auta. A ty Ježíšku, máš přeci plnit přání, tak mi ho koukej dovézt!

A za všech 10 let, co jsi mi autíčko nepřinesl, mi k tomu můžeš přibalit nádhernou vilu na Kypru s plnou garáží nejluxusnějších aut. Je to náhrada škody za ta léta a za každé zklamání.

Co se týče dopravy, poraď si! Můžeš v autě přijet nebo pověř zodpovědnou osobu, která mi auto před dům doveze. A jestli teď přemýšlíš nad tím, že mi dáš pouze model auta Ferrari, jsi na velkém omylu a na to rychle zapomeň.

Věřím, že si s mým snem určitě poradíš a já si na tebe nemusím stěžovat na místně příslušném Ježíškovském inspektorátu. A abych nezapomněl, přibal k autu veškeré dokumenty, ano?

Moc ti děkuji za vyřízení a s pozdravem.

Sever-rat

Open TTD - moje video z oblíbené hry

17. prosince 2010 v 20:50 | Sever-rat |  Moje vytvořená videa
Po dlouhé době jsem se vrátil ke své hře Open TTD. Ale nemám moc na něj čas. Nemám kdy hrát.

Také po dlouhé době jsem našel prográmek na nahrávání věcí na obrazovce, který jsem ihned zkusil. První výtvor, který měl délku okolo 7 minut - zabíral 1,1 Giga.

A na ukázku přikládám můj druhý pokus:


Vzor aneb komu se co nejvíce podobat?

8. prosince 2010 v 20:27 | Sever-rat |  Témata týdne
Další téma týdne je tu a to na téma: Můj vzor. Co je vlastně vzor? Vzorem pro mě může být herec, zpěvák, model, kamarádi …Chci se svému vzoru podobat nebo se alespoň k mému vysněnému vzoru nějak přiblížit, ať už chováním, výrazem popřípadě oblečením.

V současné době žádný vzor nemám, ale když jsem přemýšlel, jaké to bylo v minulosti, pár vzorů by se našlo.

Mým prvním vzorem byl Pepek Námořník. Velice to silný chlapík. Nejvíce se mi na něm líbilo, že když snědl tedy spíše zhltal veškerý obsah konzervy tedy špenát, měl obrovskou sílu a vytvořili se mu obrovské svaly. Tuto metodu jsem se také snažil používat, ale s opačným výsledkem. Jelikož jsem v dětství neměl moc rád zeleninu, přesto jsem jí jedl, protože jsem věřil, že mi porostou svaly a já budu každý den silnější. Tato představa mi vydržela celkem dlouho dobu, než jsem nakonec uvěřil, že zelenina ze mě svalovce neudělá.

Pepek Námořník už pro mě nebyl vzorem, protože propagoval něco, čeho jsem já jako obyčejný člověk nemohl nikdy docílit.

Pak na řadu přišel další vzor - Nick Slaughter. Hlavní hrdina v seriálu Vražedné pobřeží, který jsem velmi rád sledoval.

Tento seriál už jsem dlouho v TV neviděl, ale Nick mě zaujal tím, že byl skvělý detektiv a měl pověstný culík na hlavě. Díky němu jsem věřil, že se v budoucnu stanu detektivem, tak stejně dobrým jako on. Dokonce jsem si kvůli němu nechal narůst vlasy, které jsem si pak mohl dát do culíku. A můj pokoj se proměnil v detektivní kancelář.

Časopisy, které byly v šanonech, jsem vyhodil a místo nich jsem si udělal složky pachatelů. Na vstupní dveře jsem dal fotku svého bratra a pod tím nápis Wanted plus ještě další nápis, který oznamoval, že zde je detektivní kancelář Nicka Petra - Detektiv pro všechny záležitosti. Dokonce mi jednou otec udělal radost tím, že přišel do "mé kanceláře" jako "můj klient" s tím, že se mu v našem bytě ztratila peněženka a mým bylo úkolem bylo, abych ji samozřejmě našel. Tenkrát jsem jí našel a dostal jsem dokonce zaplaceno v hodnotě 10 Kč.

Na tyto dva vzory s dětství jsem si vzpomněl, ale určitě jich bylo více. Zřejmě ale trvali kratší dobu na to, abych si je zapamatoval.

A abych se vrátil k současným vzorům, nelze říci, že by nikdo nebyl mým vzorem. Třeba můj kamarád má pěknou práci a je mým vzorem v tom, že to chci také dotáhnout někam daleko.
Na každém člověku je nějaká vlastnost, kterou nemám nebo takový nejsem a takovou vlastnost na člověku obdivuji je tedy pro mě vzorem, aby byl lepším člověkem.

Hlavně nezapomeňte, každý má být sám sebou neboli sám originál!

A jaké vzory máte VY?

Čte vůbec někdo knížky v dnešní době?

5. prosince 2010 v 15:51 | Sever-rat |  Témata týdne
Minulý týden jsem žádné téma týdne po dlouhé době nenapsal, ale toto téma mě nadchlo, protože rád čtu knížky a časopisy.

Je doba internetu, počítačových her a je zázrak, když si někdo vezme knížku a čte si z ní.
Doba se tak změnila, dřív lidé neměli takové technologické výmysly, co máme dnes my a knížka jim dělala velkou společnost. Dnes si raději sednete večer před spaním s notebookem než s knížkou, v podstatě to dělám i teď já, ale abych se dostal zpět k věci, popíši knížky, které jsem měl nejraději, protože u jedné oblíbené knížky to nezůstalo. Bylo jich opravdu hodně.

Dětství:

Samozřejmě sem patřily různé pohádky jako např. Aladinova Lampa, Tisíce pohádek jedné noci, Popelka, 7 trpaslíků. Rád jsem preferoval knížky, kde bylo hodně obrázků, knížky byly tenké, ale nejlepší bylo stejně vyprávění pohádek přímo od rodičů nebo poslouchání kazet.

Jak jsem vyrůstal, líbili se mi stále jiné žánry, jiné knížky. Jeden čas jsem rád četl Mikulášovy příběhy a pak začala éra Foglarovek. Foglar psal o klukách, kteří byli čestní, o velkém přátelství a pomoci a tak jsem si nějak představoval, jak by měl svět vypadat. Že by bylo pěkné založit si s klukama klub, soutěžit, hrát různé hry a vždy v létě o velkých prázdninách jezdit na samotu k nějakému jezeru, kde bychom měli vlastnoručně postavený srub. Byly to jen sny, které jsem si užíval jen čtením těchto knížek. Každou Foglarovku jsem doslova hltal a nakonec se má sbírka Foglarovek vyšplhala na 20 kousků, které mi doma jen nečinně leží.

Dospívání

S nástupem čtenářských deníků na základní škole se můj počet přečtených knih rapidně zvýšil. Jelikož každý měsíc jsem musel psát o nějaké knize, tak jsem i více začal číst. Většina mých spolužáků si opisovala obsah knih z internetu, ale pro mě to nemělo smysl. Na co znát jen stručný obsah knihy, když člověk si jí může přečíst celou?

Také mám rád knížky o záhadách a akční knihy. Naprosto jsem miloval knihu Faktor PSI: Paranormální jevy, kde jsem se i jeden čas sám bál chodit do lesa. Kdo četl tuto knihu, nemusím vysvětlovat jednu povídku.

Dále jsem měl rád knihu Kobra 11. Je to něco jiného, než to vidět v TV, různé momenty, úsloví, které v televizním seriálu jen tak neuvidíte. Toho se i týká Harry Potter. Film oproti knihám, tam v podstatě není skoro nic. Když čtete Harryho, vše prožíváte, ale v TV jsou maximálně pěkné jen efekty.

Seznamem mých oblíbených knih bych mohl pokračovat, ale toho bych napsal spoustu. To byste při čtení tohoto článků jen rolovali dolů a dolů.

Současná doba:

Na knížky už mi tolik času nezbývá, čtu jen když jedu metrem do práce. A to jsem si oblíbil hlavně historii a detektivky.

Sami můžete na sobě vidět, jak se u Vás mění obliba knížek a žánrů. Jeden čas máte rádi toto a toto, jindy zas toto a toto. Každopádně na knížky nezapomínejte. Získáváte slovní zásobu a večer při čtení relaxujete. Co si víc přát?

A jaké máte Vy oblíbené knížky?

Práce volá

5. prosince 2010 v 15:20 | Sever-rat |  Deník
Hned po prvním pohovoru na pracovní pozici Účetní mi za 3 dny volali, že mě berou. Konečně můžu dělat to, co jsem vždycky chtěl a bohužel, co mi zatím do této doby nevyšlo.

Ještě měsíc v mé současné práci a pak jen přesun o 4 patra v budově nahoru. To bude ale krásný výhled. Výhled na celou jižní část Prahy.

Sice mám nástup na tuto pozici až od ledna, ale už teď v pondělí tam jdu na brigádu, zaučit se, abych vše před nástupem uměl. Bude to vypadat asi tak, že v 9 ráno jdu na brigádu do půl jedné. A od 13 hodin pak přesun na mojí současnou práci, kde budu až do 21 hodiny večerní. Bude toho dost, 12 hodin v práci to není lehké. Ale i tak za toto moje současná práce stojí a moc se na všechno těším.

Co se mi ještě událo dalšího za těch pár dní?

Časově jsem vůbec nic nestíhal. V plánu je ještě nákup dárků. Vánoce jsou jen komerční. Snad až na tu atmosféru, kdy rodina má být pospolu a né vzlášť.

Každopádně k Vánocům patří i sníh. Toho je teď všude dost, ale k tomu také velké mrazy. Nakonec to dopadne tak, že se oteplí, sníh roztaje a Vánoce budou zase na blátě jako vždy.

Pak zase bude Silvestr, kdy půl roku po tom se z ulic budou uklízet různé petardy a odpadky. To tu zase bude vypadat.


Co se týče Vánoc připadám si kvůli nim trochu jako pesimista, ale už to není jako dřív, teď jsou jen starosti, co koupit a za co koupit. Tím spíš nechápu lidi, kteří si na Vánoce musí brát půjčku, je krátká cesta k tomu, aby člověk byl neschopen splácet.

Co si přejete k Vánocům?