Jakékoliv připomínky, dotazy, přání či stížnosti adresujte na: sever-rat@seznam.cz
Právě sleduje: Legendární seriál: "Odpadlík", Těší se na: TBBT - 7. sérii; Zpátky do školy.
The walking dead, Simpsonovi - 24. série

V přípravě další díl Velký atlas blogerů...

Leden 2011

Co všechno lze vidět na noční obloze?

31. ledna 2011 v 9:17 | Sever-rat |  Témata týdne
Noční obloha je romantická, ale také i tajemná. Romantická je proto, že nejlépe v létě ležíte s partnerem či partnerkou na dece a koukáte se na oblohu, kde svítí spousta hvězd. Poznáváte různá souhvězdí či samotné hvězdy. A vidíte i spadnout hvězdu, při které si máte něco přát. Ale je to pěkná povídačka, tolikrát jsem si již něco přál, ale žádnou vilu a peníze na rozdávání stále nemám a myslím, že ani mít nebudu. Leda, že bych vyhrál něco ve sportce, ale šance je velice minimální.

I tak je to veliká romantika ležet s někým vedle sebe a dívat se na tu úchvatnou oblohu. Dívat se můžete i hodiny. Ve městě však vůbec nic neuvidíte, tak marně koukám na hvězdy, vždy jich vidím jen pár. Na venkově je to však jiné, to jich můžete vidět nepočítaně.

Noční obloha je také tajemná. U každé hvězdy může být také planeta, na které může být život. Neříkejte mi přeci, že na naší planetě jako jediné je život. To vůbec není možné, přitom planet může být i v řádech bilionů. Tak na nějaké planetě musí být nějaký život. Kdo ví, co vše nám všechny vlády na světě tají. Možná tu už s námi žijí nějací mimozemšťané nebo má naše planeta Země nějaké spojenectví s jinými světy?

Na obloze lze vidět různé objekty, o kterých nevíme, co jsou zač. Ano, správně se jim říká UFO. Pohybují se po obloze velice rychle, mění jen tak směr, což podle fyzikálních zákonů ani není možné. Jsou různá svědectví lidí, kteří UFO viděli. Jsou o nich i záznamy, přesto tento úkaz nebyl stále dokázán, že by existoval.

Na noční obloze je také možné vidět další úkaz a to měsíc. Měsíc dorůstá a couvá a je v NOVu nebo v úplňku. Pokud je v úplňku - poznám to. Špatně se mi spí, nemůžu vůbec usnout a celý den jsem takový nervózní. Co se týče úplňku z toho vzniká další mýtus a to jsou vlkodlaci, kteří jsou ovlivněny právě svitem úplňku.

Jak jsem již psal, noční obloha může být romantická, ale také velmi tajemná a nebezpečná.

Podívejte se na noční oblohu a když něco uvidíte hlavně to natočte - může se jednat o UFO.
A když uvidíte padat hvězdu
- něco si přejte.

S pozdravem

Sever-rat

Fenomény dnešní doby, které mě něčím zaujaly

30. ledna 2011 v 20:03 | Sever-rat |  Aktuální články na téma
První Fenomén - TV Nova a její nová telenovela

Od 6. února poběží na TV Nova nová telenovela. Na tom by ještě nebylo nic tak zajímavého, kdyby jí nezačali dávat v hlavním vysílacím čase a to od 20-té hodiny. Nevím, co TV Nova od toho očekává, ale myslím, že tím rapidně sníží svoji sledovanost. Kdo v dnešní době vůbec kouká na telenovely. Tyto pořady by měly dávat dopoledne či po obědě, kdy jsou lidé v práci nebo ve škole. Představte si, že teď budeme muset pětkrát týdně koukat na telenovely a to večer, když chceme vidět něco zábavného, nějaké kriminálky nebo celovečerní filmy. Věřím, že díky malé sledovanosti tento pořad přesunou na jinou hodinu a vše se zase vrátí zpět do starých kolejí.

I když vše může být jiné. Možná je to ta věc, kterou lidé rádi uvidí a my budeme muset vidět tuto telenovelu až do jejího posledního dílu. Co se týče mě, tak 6. února se budu koukat na jiný program.

Druhý Fenomén - Superstar

Ano, zase jedná o TV Novu. Již poněkolikáté poběží tato soutěž aneb jak si udělat ostudu a z druhých udělat celebrity, které si za rok už ani nebudeme pamatovat. První Superstar to bylo něco nového, co nikdo neznal. Mělo to své kouzlo. Vidět lidi, jak vůbec neumí zpívat a na druhé straně vidět lidi, kteří zpívat umí nádherně. Skoro každý díl byl úžasný a vše bylo zakončeno výborným finálem. Ano, vyhrála Aneta Langerová, která je stále vidět. Vydává nová CD a dává o sobě vědět. Pak přišly další a další díly. Ale to již bylo vše stejné dokola. A aby televize ušetřila náklady, tak se spojila se slovenskou televizí. A teď to tu máme znovu.

Třetí Fenomén - Krásná.cz

Jedná se webovou stránku, která vytvořila dva tábory lidí. Ten první zastávají "růžové holky", kterým není ani 18 a jsou propagovány jako "nejlepší blogerky", což způsobilo vlnu nevole. Další věcí, kterou způsobilo rozruch byla propagace. Ano reklamy, které jsou všude a které na nás útočí. Po odhlášení přesměrování na krásnou.cz, reklamy na blogu, TV spoty. Je to komerce, protože v dnešní době jsou peníze nadevše. A dalším rozruchem jsou již samotné články blogerech, kde se radí jak správně "sexovat" a jak být krásná. A na to, že je stránka pro holky ve věkové skupině 14 - 17 to pro ně moc vhodné není. Jejich články mi nepřijdou originální a jsou občas i dost krátké.

Čtvrtý Fenomén - srdce blogu

Srdce blogu podporuje Krásnou.cz. Jejich poslední článek vyvoval zase obrovskou vlnu nevole. Na to, že skoro již vše utichlo a že nikdo o Krásné.cz nepsal, tak tím vyvovalo to, že blogeři znovu začali psát své názory a hojně o tom diskutovat. Uvidíme, jakou chvíli toto téma zase vydrží ale pak zase utichne. Otázka je, ale kdy?

Výlet - rybník Řeka

30. ledna 2011 v 11:23 | Sever-rat |  Výlety
Ano, jedná se o rybník, který má zvláštní jméno. To je úplně stejné jako bychom nazvali město vesnicí. Vždy když řeknu, že jsem byl u Řeky, tak nikoho nenapadne, že jde o rybník.

Rybník Řeka se nachází asi 3 km od Krucemburku. Od Ždírce nad Dobravou je asi 5 km a je v kraji Vysočina.

Je zde nádherná kopcovitá krajina. Jsou to místa výborná na procházky, ježdění na kolech po turistických trasách či k rekreaci. Nedaleko od tohoto rybníka jsou bažiny. Říká se, že za druhé světové války se zde potopil tank i s celou posádkou. Ale je to pouze vyprávění od místních, co je však na tom pravdy, to opravdu netuším.

Vysočina je opravdu nádherná svou krajinou. Kam se jen podíváte samé lesy a lesy, jindy pole a pěkný terénní ráz.

Také v tomto kraji mají levné a úchvatné pivo. Buď čepují Rychtáře - Hlinecké pivo nebo Rebela - Havlíčkobrodské pivo.

Pokud si budete chtít odpočinout nebo jet za sportem, Vysočina k tomu patří.

Řeka

Řeka 2

ŘEka 3

ŘEka 4
No neříkejte, že ta krajina opravdu není pěkná..

PS: Fotky jsou mnou vyfocené, kopírovat lze jen se zdrojem..

Výlet do Blatné

27. ledna 2011 v 22:18 | Sever-rat |  Výlety
Ano, je tu další výlet, který jsem zažil a o který bych se rád podělil.

Je to již 4 roky, co jsem tam byl. Jedná se o městečko Blatná. Asi 21 km od Písku a 75 km od Prahy (jedná se o vzdušné km, které jsem přeměřoval na mapách).

Městečko Blatná má nádherné náměstí, pěkný zámek a obrovský, rozhlehlý park.
Po parku se volně probíhá zvíře - Daněk skvrnitý. Je to moc pěkný zážitek být s takovýmto zvířetem nablízku. Myslím, že největší radost by z toho měli malé děti. Rodičům tedy velice doporučuji tento výlet.

V Blatné jsem byl bohužel chvíli, nestihl jsem si prohlídnout zámek a mám jen pár fotek, jak vypadá z venku. Dále přikládám fotku náměstí Blatné a samozřejmě ta krásná zvířata, která se lidí vůbec nebojí.

Do budoucna mám zase v plánu se sem vrátit a prozkoumat zámek.

Blatná

Blatná 2
Blatná 3
Blatná 4

PS: Fotky jsou mnou vyfocené, kopírovat lze jen ze zdrojem..

Sebevražda aneb konec života

26. ledna 2011 v 23:01 | Sever-rat |  Témata týdne
Tomáš má hodně problémů v rodině. Rodiče ho občas uhodí, stále na něj řvou, že je nemehlo a lenoch. Ve třídě ho všichni šikanují, protože má velmi dobré známky a podle vzhledu ostatních prostě není "in".

"Nemám žádné kamarády, žádný vztah, žádnou podporu od rodičů. Co mám na tomto světě dělat? Z čeho se mám radovat, když nikoho nemám?", pomyslel si Tomáš. "Bude nejlepší, když z tohoto světa odejdu, vše bude lepší. Beztak si na mě nikdo nevzpomene."

Způsobů sebevražd je spousta. Tomáš si však vybral skok z Nuselského mostu.
Je pátek třináctého. Je to magické datum, které vábí k tomu, aby si člověk něco udělal, aby neupadl v depresi. Tomáš přijel ze školy domů, napsal rodičům dopis, že odchází z tohoto světa. Nechce jim být přítěží. Celý ubrečený dopsal dopis a položil ho na kuchyňský stůl, aby byl dobře viditelný. Tomáš se vydal směrem na Nuselský most v Praze. Když dorazil, byla již tma. Když se podíval do dáli, viděl rozsvícená světla lamp, která mu připomněla svými obrazci zvířata. Pomalu se vyškrábal přes ochranný plot a sedl si na jeho vrchu. Rozhlíží se po okolí a celý život mu probíhá před očima. "Je to poslední den, co budu na tomto světě", pomyslí si. Sedí tam již 10 minut a naštěstí se neodhodlal k tak velkému rozhodnutí, že by skočil a ukončil tak svůj život.

Pronikavý pískot gum ho probudil z jeho úvah. Asi 10 metrů od něho zastavilo auto. "Pane, co tam děláte? Neskákejte přeci.", zavolal řidič. Tomáš mu však neodpovídal, vůbec se na řidiče neotočil. Asi za dvě minuty se objevilo hasičské auto se zapnutým majákem. Hasiči dorazili na místo. Všichni vyskočili ven a přistavili k plotu žebřík. Jeden hasič po něm vystoupal a snažil se promluvit s Tomášem. Tomáš však na nic nereagoval. Z ničeho nic se odrazil od plotu, naštěstí ho však hasič chytil za nohu a ostatní jeho kolegyně mu rychle pospíchali na pomoc. "Pusťte mě", řval Tomáš. To už ho však vytahovali na vrchol plotu.

Tento život zachránili, ale u kolika jiných případů se to nepodaří? Lidé, kteří spáchají sebevraždu je na světě dost. Někteří tak učiní rychle, aniž by o tomto přemýšleli a o jiných slyšíme, že se o to pokusili, ale někdo je zachránil nebo si to sami rozmysleli. Podle mě jsou to lidé, kteří nejsou na 100% rozhodlí, že to "chtějí skončit".

Tomáš byl nakonec umístěn na pár měsíců do psychiatrické léčebny a v současné době má již rodinu, je spokojený a váží si života.

PS: Tento příběh je smyšlený a nezobrazuje žádnou skutečnou událost.

Druhů sebevražd je také mnoho, některé jsou pomalé, některé rychlé. Některé jsou bolesné, jiné ani člověk neucítí. Pokud bych si mohl některou možnost vybrat já sám, vybral bych si něco rychlého, co bych neucítil. Ale proč bych to měl dělat? Je možné, že se na svět již znovu nepodívám a život je od toho, aby si ho člověk užil.

Tak prosím ty, kteří uvažují nad odchodem z tohoto světa, pamatujte, že život může být pěkný a že některým lidem svým odchodem můžete také ublížit.

Výlet - Červená lhota

23. ledna 2011 v 13:13 | Sever-rat |  Výlety
Červená lhota se nachází v Jižních Čechách, okres Jindřichův Hradec.

Mám moc rád výlety. Rád se podívám na zajímavá místa. Mám rád pamatky a přírodu. Někdy máte cíl se někam přímo podívat, jindy zas vlezete do auta a jedete tam, kam až vás to dovede. V tomto případě to bylo také tak.

Výlet nebyl plánovaný, náhodou jsme jeli okolo a cedule označovala, že je asi 2 km dále zámek Červená lhota. Když jsme tam tak blízko, proč se tam nepodívat?

Zámek Červená lhota opravdu stojí za shlédnutí. Jak již název napovídá, zámek je opravdu celý červený. Koupili jsme vstupenky i s průvodcem. Průvodce nám říkal 3 mýty, jak vnikla červená omítka na tomto zámku. Všechny 3 varianty byly opravdu velice zajímavé a velice doporučuji se na toto místo podívat.

Zároveň k hradu patří pěkná cesta okolo celého rybníka. Je to velice pěkná procházka, kterou též doporučuji.

Červená lhota

Červená lhota 2

Červená lhota 3

No není Červená Lhota krásný zámek?

P.S. Fotky tohoto zámku jsou mnou vyfocené, kopírovat lze pouze ze zdrojem na moje stránky..

Výhledy na široká okolí

22. ledna 2011 v 16:53 | Sever-rat |  Výlety
Rozhleden je po celé České republice celá řada. Jsou z nich velice úchvatné výhledy. Z některých můžete vidět až na hranice české republiky. Před pár lety jsem jich také hodně navštívil. Na to, že se bojím výšek, byl to pro mě ohromující zážitek.

Můžete se koukat do dále, vidíte lidi jako malé tečky, červené střechy baráčků a mnohdy i různé památky. Podívaná je to pěkná, ale nic není zdarma, občas to stojí nějaké korunky. Přesto je to zážitek na celý život.

Přidám sem několik fotek z rozhleden měst Telče a Jindřichova Hradce.

Jindřichův Hradec:


Jindřichův Hradec

Jindřichův Hradec 2

Jindřichův Hradec 3

MHD - zážitky

22. ledna 2011 v 12:10 | Sever-rat |  Různé články
MHD - Městská hromadná doprava slouží k přepravě cestujících do práce, školy a na různé akce nebo jen tak. Každý den jezdím MHDéčkem a za těch několik let se mi stalo několik událostí. Občas pozorujete lidi nebo uslyšíte něco úsměvného. Rozhodl jsem se, že sepíši události, které jsem slyšel, viděl a i cítil.

7.1.2011 - Odposlechnuto dnes na zastávce v metru. Pán, který telefonuje: "Jsem teď právě v metru, budu tam tak za 10 minut. Rychleji tam být nemůžu, lítat přeci neumím."

někdy v roce 2009: Rozhovor mezi starší dámou a mladíkem: "Mladíku, máte rozepnutý poklopec."
Mladík: "Já vím, jen větrám"

Skoro na každé zastávce slyšíte slova: Nový prostor, nový prostor. Ano, jedná se o časopis, kteří prodávají převážně bezdomovci. Je to ušlechtilá práce a nový začátek pro tyto lidi. Když si někdo koupí tento časopis, tak prodejce má polovinu z částky časopisu. Četli jste někdy tento časopis? Je i docela zajímavý a poučný. Občas, když jdu okolo tak si ho někdy koupím, protože 50 kč není opravdu moc a jinému to pomůže.

Nedávno jsem viděl rodinu, která se snažila přepravit nadměrné množství zavazadel. Nemohl jsem opravdu uvěřit, že za tu dobu, co je v metro v zastávce,  stihnou vše přenést. Odhadoval bych počet zavazadel tak na 25 kousků. Metro přijelo a já s očekáváním pozoroval, jak si se zavazadly poradí. Nestihli to. Asi 3/4 všech zavazadel stihli přesunout, ale se zbytkem tam musel zůstat jeden člen rodiny, který musel vyčkat na další metro.

Viděli jste už někdy, jak se dá rychle "evakuovat" metro? A přitom k tomu stačí pouze jeden člověk. Pán spíše člověk bez domova, který dost zápáchá, nastoupí na zastávce se svými taškami a díky němu se lidé stěhují do druhé půlky metra. A na následující zastávce se lidé hrnou rychle z metra.

Když si na další události vzpomenu, v dalším článku je uvedu. Prosím, pamatujte hlavně na jednu věc. Nejdříve se vystupuje a pak teprve nastupuje...Čeština? Bude v budoucnu potřeba?

19. ledna 2011 v 22:45 | Sever-rat |  Témata týdne
Jsem hrdý, že jsem se narodil v České republice. Čeština je tak krásný jazyk. Její slang, její hravost a tvořivost - to k češtině patří. Ikdyž za několik desítek let může být vše jinak. Čeština však může zaniknout a vše nahradí postupně se rozšiřující angličtina nebo menšinové jazyky jako ruština, vietnamština a rómština.

Když někdo řekne Český jazyk, představím si naše hlavní představitele J. Jungmanna a J. Dobrovského, kteří se snažili rozšířit češtinu po již poněmčeném Rakousku-Uhersku. Tyto dvě osobnosti českých dějin se objevili před lety v jedné reklamě na české pivo. A k nim nezapomenutelně patří parodovaná reklama od Tele Tele. Když si vzpomenu na jejich parodovanou reklamu o Češích, vždy mě to rozesměje. Cituji, doufám, že si to ještě pamatuji:

Reklama je o pivu, držejíc ho v ruce Genzer.

"Vidím tekutý chléb národa našeho, po kterým se vožereme jako prasata."
"Pění a přetýká, jak trpělivost s mojí starou, když přijdu domů nachcanej."
"A jak to do mě pěkně vklouzlo, tak to lehce vyklouzlo"
"A poblejeme se jako naši předci před námi"

Servírka přinesla pivo a Genzer jí oslovil: "Vole" -- a čeština se začala dále šířit.

Je to taková vsuvka, viděl jsem to před několika lety, ale přesto si na to vzpomínám jako kdyby se to událo včera.

Český jazyk je opravdu krásný jazyk. Přecejenom s ním mluví 1O mil. lidí v ČR, plus několik milionů po světě. Komunit ve světě, kde se mluví česky je také dost. Jak by Vám bylo, kdyby Vás v USA v Chicagu pozdravili česky a přitom to taková náhoda není. Je i dost možné, že se Vám toto stane.

K češtině patří i sprostá slova. Těch máme opravdu požehnaně a člověka tak můžete oslovit tisíckrát jinak. Pro cizince je však čeština velice těžkým jazykem. Díky skloňování, časování, háčkům a čárkám je čeština jedním z nejtěžších jazyků na světě. Ale jsou i jazyky daleko těžší.

Jeden jazyk nestačí


V dnešní době Vám opravdu jeden jazyk nestačí a je nutné se učit i další jazyky. Kde se chcete s češtinou domluvit? Začíná nástup angličtiny a jiných jazyků. Umět navíc jeden dva jazyky je naprosto normální. Pro mě je angličtina a němčina naprosto důležitá a normální, že je umím. Proto se učím ještě Vietnamštinu, která má budoucnost a nevěřili byste, jak je tento jazyk těžký, hlavně co se týče Tónování.

Nevadí mi, jestli lidé píší nespisovně, slangově či s chybama. Je to přirozené. Né každý umí správně česky a náhodou se mi líbí, když čtete, jaké má čeština různé modifikace. Přesto však slovní zásobu rozšíříte jen čtením a čtením. A blogy se Vám k tomu velice hodí.

Když Čech neumí česky jakoby nežil.

Krasna.cz aneb růžovoučký web

16. ledna 2011 v 11:39 | Sever-rat |  Různé články
Společnost Cet 21, která vlastní TV Novu chce být ve všech ohledech, co nejvíce populární. Za ty roky přišlo s tolika projekty a tím posledním projektem Krasna.cz vše dorazila. Všechno je komerční věc a peníze hrají velkou úlohu.

Za tu dobu se vymyslelo několik projektů. Některé byly úspěšné, některé jsou velice neúspěšné a mají hodně kritiky. Jedna z těch lepších věcí, co mě zaujala je internetová stránka TN.cz. Chtěli, aby tato stránka byla jednou z nejnavštěvovanějších stránek v ČR. Což se jim celkem daří. Mě se ale nelíbí, jak něco v Televizních novinách nakousnu a na zbytek se mám podívat na jejich stránku, kde se dočtu nebo uvidím něco více.

Další věcí, kterou vůbec nemusím je realitní šou Česko Slovensko hledá superstar. Další žrout času, kdy místo toho mohli dávat super filmy. Mohla být zábava a místo toho budou zase znovu dávat nějakou blbost. Je to každý rok stejné. Tisíce lidí na castingu, z toho zpívat umí tak 20 % lidí a zbytek ani nevím, proč tam vůbec lezou? Aby se ztrapnili před všemi diváky? Kdyby takoví lidé nechodili, pořad by byl kratší a splnil by svůj účel, že se hledá člověk, který umí dobře zpívat a né být trapný a umístit se v Hvězdné pěchotě. Kdyby něčím tuto soutěž "okořenili", bylo by to něco nového, dalo by se na to koukat, ale je to celé stejné a ničím nezajímavé. Vše je o penězích. Kolik asi myslíte, že lidé pošlou smsek, když hlasují pro svého favorita. Místo toho by měli šetřit kredit a peníze využít na jiné účely.

A v poslední době dalším projektem se vše dorazilo. Krasna.cz aneb růžovoučký web, jak se této stránce říká. Některé články jsou celkem dobré, některé nemají žádné kouzlo, nejsou čtivé a občas dost krátké. Tématům, kterým se věnují, se věnuje spousta dalších stránek a časopisů. Jsou to stále omývaná témata pořád a pořád dokola. Kdyby se tam vyskytovali alespoň nějaké originální typy. Ale jsou tam věci, kterému musí každému dojít co a jak udělat.

Na co Vám pomůže článek, "Jak ušetřit peníze z kapesného?". Každý člověk je jiný a mladí lidé se musí naučit sami, jak z penězi hospodařit. Utratíte si své peníze? Dobře, můžete. Ale pamatujte, že do konce měsíce už žádné peníze nebudou. Celkem se mi líbilo, jak autorka článku doporučila internetou stránku, kde najdete různé slevy. To ano, ale způsob platby je většinou posláním peněz na běžný účet a jak to ti mladí udělají, když většina ani svůj běžný účet nemá.

Nechci autory na této stránce nijak pomlouvat. Ale jsou to články, které jsou stále stejné a vyskytují se i jinde. Jak jsem říkal, kdyby autor vymyslel něco originálního, byl bych fanoušek. Ale rady a tipy, které jsou známé a nic se člověk nedozvěděl, to moc lidí neosloví.

Nejlepší by bylo, kdyby vytvořili stránky jen pro kluky. To by bylo celkem úspěšné, takové stránky tohoto rázu moc nejsou.

Shrnutí: Stránka Krasna.cz je teprve v začátcích, jsem zvědavý, co vše se nakonec vymyslí, ale zatím tento web beru jako pro zasmání, kde mají ty nejlepší vtipy. A co se týče blogu.cz pěkně mě naštvali, že po odhlášení se přesměruji na tento web. Možná jako kluk chtějí, abych se také naučil líčit...

Paranormální jevy aneb rap zjevy

14. ledna 2011 v 23:38 | Sever-rat |  Témata týdne
Jeden a teď druhý talíř padá na zem a tříští se na mnoho kousků. Lampy blikají, některé věci létají ve vzduchu jako kousmonaut ve volném prostoru ve vesmíru. A něco se blíží, říká se tomu přízrak. Mladík ztuhl na místě a studený pot mu vyrazil na čele. "Co se bude dít dále?", honí se mu hlavou. Začal řvát, tak nahlas, jak jen to umí. Najednou nastala tma.

Mladíkovi se nic nestalo, jen se vypla televize a můžeme začít černou hodinku.

Bylo mi asi 10 let, co jsem rád koukal na Nově na seriál: Faktor PSI: Paranormální jevy. Při některých dílech jsem měl opravdu strach. Díky jednomu dílu jsem se bál chodit asi půl roku sám do lesa. Nakonec jsem vše překonal a teď už tam zase chodím.

Každý jste určitě slyšel o různých pověrách a některé zní tak přesvědčivě:
Hodina duchů - odehrávala se mezi 12 a 1 hodinou ranní. Duchové mají pre. Když se blížila tato hodina, šel jsem si raději lehnout, abych tuto velice neklidnou hodinu přečkal. Ale znáte to, když chcete usnout, tak to nejde. Přečkal jsem tuto hodinu celý zachumlaný v peřinách.

Nevyprávět o duchách, když je tma. Na toto pravidlo jsem si dával velký pozor. Nikdo v mé přítomnosti nesměl vyprávět nic o duchách a o ničem nadpřirozeném. Když došlo na toto téma, raději jsem to odložil na ráno, až bude světlo.

Příběhy a příhody:

Sám jsem nic nadpřirozeného a nevysvětlitelného nezažil. Ale hodně kamarádů mi vyprávělo své příběhy, které zažily při různých událostech. Jeden můj bývalý spolužák ze střední rád chodil s kamarády zkoumat katakomby. Této výpravy se zúčastnilo asi 5 lidí a viděli něco, co se jen tak nedá popsat. Přízrak či co to bylo.

Dále jsem slyšel různé vyprávění o vyvolávání duchů, kde skupina lidí viděla malou holčičku, která seděla na stromě. Byla bíla, průhledná, lidé se navzájem štípali, nemohli uvěřit tomu, co vidí.

Vyvolávání duchů může být i dost nebezpečné a pokud to člověk neumí, může mít nepříjemnosti. I to se týká černé magie, že pokud chceme někomu něco udělat, její síla se na nás vrátí 3x.

Média: Mezi mé další oblíbené seriály patří Věřte - nevěřte - americký pořad, kde je vždy pět příběhů a vy máte uhádnout jestli je tento příběh podle skutečné události nebo ne. Některé příběhy jsou opravdu fascinující a někdy bych ani nevěřil, že se něco takého může stát.

Seriál Zázraky- příběhy, které se staly lidem a jsou také těžko uvěřitelné.

Časopisy - Můj oblíbený časopis Enigma. Už název vypovídá o tom, že to bude něco tajemného.

Ve světě se stávají události, které se nedají nijak vědecky vysvětlit. Každou chvíli se odehraje něco tajemného. Od přízraku a duchů počínaje a UFO konče. Tolik záhad, ale tak málo vysvělení. Možná se vše v budoucnu díky novým vědeckým metodám změní.

Faleš holt vládne světu aneb události minulých dní

11. ledna 2011 v 15:12 | Sever-rat |  Deník
Představte si, že máte dobrého kamaráda, kterého znáte několik let. Je mu více let než vám a to přibližně o 8 let. To už by nějaký rozum měl mít. Tento člověk si dal od nového roku předsevzetí, že už s vámi nebude kamarádit, mluvit a dokonce vás bude pomlouvat. Ale proč tak najednou? Mezi sebou jste si nic neudělali, ale za všechno může závist a špatný vliv někoho jiného.

Byly to skvěle strávené roky. Dovolená, návštěvy, výlety, kecání a jedním okamžikem najednou vše skončilo. Z této osoby se stal falešný člověk. Nikdy bych nečekal, kolik se o sobě a o mé rodině dozvím věcí a to především špatných věcí. Tato osoba v našem životě končí a na závěr jí stačí říci jen "sbohem".

Bůh nemá asi mojí rodinu rád. Je neděle večer, koukáme se s přítelkyní na televizi. Najednou se ozve klap, klap. Zkoumám odkud zvuk pochází a pak mě napadlo podívat se na strop. Ze stropu padala jedna kapka za druhou a padání kapek se stupňovalo. Rychle pro kýbl a hadry. Přítelkyně vyběhla nahoru za sousedem a zjistilo se, že mu prasklo akvárko. Škoda, že neexistuje nějaká soutěž smolař roku, kterou bych určitě vyhrál.


To nám, ale tento nový rok pěkně začíná. To jsem zvědavý, co vše se zase stane. Kolik bude starostí a co vše budu muset udělat nového. Tolik věcí, co se mi stalo minulý rok, to se nestane ani nikomu za celý život. Asi už nebudu ateista, ale dám se na nějakou víru.


A co mě čeká tento týden?

Celý týden bude opravdu velice nabitý. Nejvíce se těším na čtvrtek, kdy by k nám měla přijet návštěva, ale to je také otázkou, zda opravdu dorazí.

Zkusím napsat ještě několik článků a to hlavně článek na téma týdne, který mě moc zaujal.

Mějte se všichni a pěkně.

S pozdravem

Sever-rat

Bude mejdan i po smrti?

4. ledna 2011 v 19:00 | Sever-rat |  Témata týdne
Nikdo neví, co se s člověkem stane, pokud zemře. Je spousta možností, co vše se může odehrávat po smrti. Lidé, kteří prožili klinickou smrt, tvrdí, že viděli světlo na konci tunelu. Nebyl to jen přijíždějící vlak?

Názory na to, co bude po smrti se různí. Každopádně všichni to jednou poznáme, pokud někdo nevymyslí nějaký elixír mládí nebo života, který nám život rapidně prodlouží.

Posmrtný život aneb mé teorie:

1)      Reinkarnace - naše duše se převtělí do jiného živočicha. Říká se, že ten kdo byl v životě špatným člověkem,
převtělí se do menšího zvířete a ten hodný bude ve větším zvířeti. Jaký tedy být? Kdybych byl mravenec, možná bych se dožil déle než slon. Slon díky klům je žhavé zboží a můj život by byl velmi krátký. Při představě do jakého zvířete bych se rád převtělil mě napadá maximálně chameleón. Rád se vyhřívá na slunci a žije v tropech. To by byl ale život.
2)      Mejdan - po smrti se člověk objeví na tanečním parketu s lidmi, kteří zemřeli v posledních týdnu. Na stolech je vidět spousta jídla a nealko a alkoholické nápoje. Každý nový účastník tohoto mejdanu je přivítán bujarým potleskem a hvízdáním. Tato dlouhá party trvá pro každého člověka celých 7 dní. 7 dní alkoholu, hudby, jídla a společnosti. Jedná se o rozlučkový večírek, který také jednou skončí.
3)      Nebe, peklo, ráj - fáma, kterou slyšíte hlavně v pohádkách. Špatný a zlý člověk se bude vařit v pekle a hodný si bude užívat život v nebi a bude na ostatní lidi ze shora koukat. Celkem přemýšlím, že v pekle by se vedlo také dobře, stále by tam byla velmi pěkná teplota.
4)      Jiná dimenze - zůstaneme na tomto světě, avšak nebudeme viditelní. Lidé námi budou procházet, ale stejně nás neuvidí, neucítí. Nemůžeme nic uchopit do ruky, když se o to pokusíme, stejně to nepůjde. Nemáme potřeby jít na záchod, mít hlad nebo žízeň. Tato možnost je na zbláznění. Co dělat celý život? Můžete jen chodit a pozorovat ostatní lidi, přesto do ničeho zasáhnout nemůžete.
5)      Jiný svět - Pokud by člověk zemřel, měl by stejnou úlohu jako v životě. Svět by byl stejný, čas utíká normálně, máte stejné přátele, stejné rodiče. Přesto je vše jiné. Do tohoto světa se dostanete pokud zemřete a uvidíte zde pouze lidi, kteří jsou již po smrti.
6)      Hromadné místo - na toto místo se dostali všichni lidé, kteří kdy zemřeli. Vidíte vedle sebe obratného legionáře, opodál stojí útočný Viking. Myslíte, že jste se dostali časem zpět? Není to tak. Jste již po smrti a okolo Vás další miliardy lidí možná i biliony.
7)      Nic - pokud člověk zemře, jeho duše zmizí a co bude? Nic! Přestanete existovat. A už nic po smrti jiného nebude.

Po smrti může být úplně něco jiného než to, co zde píši. Uvidíme, co se nakonec bude, jak jsem již psal, každý se to jednou dozvíme. Někdo dříve, někdo později. A pokud se na druhou stranu řeky dostanete, dejte mi prosím vědět, jak to tam vypadá, abych uvážil, jestli má cenu zemřít :-D

Mé nejdůležitější okamžiky roku 2010

3. ledna 2011 v 17:52 | Sever-rat |  Mé vzpomínky a události z minulosti
Rok se sešel s rokem. Je nový rok 2011. Doufám, že tento rok bude v mnoha ohledech lepší a úspěšnější než ten předchozí. Věřím, že nastanou lepší změny, více financí, lásky, štěstí a zdraví.

Seznam okamžiků za rok 2010 je řazen chronologicky od 1.1.2010:

-         přelom dne 31.12.2009 - 1.1.2010: Poprvé po letech jsem Silvestra prospal. Vzbudili mě až o půlnoci na přiťuknutí a pak jsem šel zase zpět do hajan
-         dále to pokračovalo druhým výročím mého vztahu s přítelkyní a třešničkou na dortu bylo narození 3. dubna 2010 syna Patrika, kterému je dnes již 9 měsíců a má se čile k světu. Je to náš malý rajštajblík, který demoluje vše od hraček až po maminku a tatínka. Den, kdy má přítelkyně rodila, byla celá věčnost. Tak rychle jsem se autem přes celou Prahu nedostal. Není se čemu divit, když to bylo ve 2 hodiny ráno, žádný silniční provoz nebyl. Proč se děti rodí hlavně v noci?
-         Pak následovaly nepříjemnosti jako vykradení auta a čekaní na přijetí Policie, které trvalo pět hodin. Policie řekla, že je zbytečné podávat trestní oznámení, že pachatele stejně nenajdou.
-         Poté nám v bytě praskla voda a to jsme měli teprve rok po rekonstrukci, všechno zařízeno bylo úplně nové. Sousedce pod námi vznikla minimální škoda, že měla pouze malý flíček na stropě. Naštěstí jsme pojištěni. Pojišťovna nám škodu zaplatila, ale sousedku nevyplatila. Ani se nedivím, že sousedka nic nedostala, škoda by stejně byla tak okolo tří stovek. Dokonce jsme jí nabídly, že jí vymalujeme nebo zaplatíme barvu na vymalování, ale nechtěla. Přesto na nás stále zvoní a chce stále něco řešit.
-         Následovalo magické datum 26.7.2010, kdy jsem si poprvé založil Blog. Již 5 měsíců Vám tedy můžu psát své články
-         A aby toho nebylo málo, nakonec mi nabourali auto. Přesto za tento rok jsem zažil dost pěkných okamžiků a zážitků.

A současný rok bude pár změn, co se týče změny mé dosavadní práce a vstupu do stavu manželského. Doufám, že se vše vydaří a bude více štěstí, než rok předchozí.

Pěkný nový rok přeji všem.

Yaoi aneb kreslená pohádka pro děti...

2. ledna 2011 v 21:07 | Sever-rat |  Témata týdne
Když jsem viděl, co je tématem týdnem, moje první otázka zněla, co to vůbec znamená? Nejdříve jsem si myslel, že se jedná o zkratku nějaké tajné vládní organizace nebo dětské žvatlání. Také mě napadlo, že blog.cz špatně napsal název tématu týdne a původní téma mělo být o internetové stránce Yahoo (.com). A co se týče zvukové stránky, trošku mi to připomnělo oslí hýkání.

Co je Yaoi už všichni určitě víte. Přecejenom toto téma už tu je skoro týden a vysvětlení tohoto slova již také některý z blogerů zkopíroval z Wikipedie. Nečekal jsem, že tolik blogerů má rádo japonské kreslené intimní hrátky (JKIH). Myslel jsem si, že existuje jen 4% menšina, ale statistiky zřejmě lžou.

Nemůžu stále pochopit, co na tom lidé vidí, co se jim na tom líbí? Že se líbají dva kluci? Kdyby to nebylo vše kreslené, nemělo by to své kouzlo. A každý by tím opovrhoval. Přesto obdivuji Japonce s čím vším vůbec přijdou. Pokémony začínaje a konče kdo ví čím. Díky těmto kresleným snímkům, se mladí lidi začínají učit Japonštinu. Možná bychom jim i za to mohli poděkovat. Kdo by se jen tak začal sám učit Japonštinu.

Nemusím kreslené seriály od Japonců, jediné co mě vůbec uchvátilo, byl již řečený seriál Pokémon. Před lety z toho byla hotová mánie. Kdo neměl dříve kartičku Pikachua - nebyl IN. Pak se sem dostal Digimon, Fikamon, Igimon, Potlechamon, Faxanom, Sikanom a další ještě určitě přijdou i tyto mé vymyšlené.

Ani nevím, kde Yaoi dávají, kde se dá sehnat a není to náhodou až od 18 let? Ikdyž zákony jsou od toho, aby se porušovali. Obdivuji Vás, kteří na to koukáte nebo dokonce vytváříte své vlastní povídky na toto téma. Ale i tak mě zajímá názory, co se Vám na tom líbí?

Doufám, že mě příznivci YAOI za nic neodsoudí, ale jsou tu i lidé, kteří toto nemusí a chtějí o tom napsat svůj názor.