Jakékoliv připomínky, dotazy, přání či stížnosti adresujte na: sever-rat@seznam.cz
Právě sleduje: Legendární seriál: "Odpadlík", Těší se na: TBBT - 7. sérii; Zpátky do školy.
The walking dead, Simpsonovi - 24. série

V přípravě další díl Velký atlas blogerů...

Únor 2011

Kdo někdy nebyl rasista?

20. února 2011 v 21:46 | Sever-rat |  Témata týdne
Podle mého názoru se každý někdy zachoval trochu rasisticky a kdo né, velice se tímto omlouvám za nařčení.

Rasismus?

Kdyby v ČR nebyli žádné populační menšiny, žádný rasismus by nebyl. Okolo nás žijí Vietnamci, Romové, Rusové, Ukrajinci, Slováci, Arabové a další skupinové menšiny. Vše se však stále točí okolo skupiny Romů. Víte, jaká jsou 4 nejhorší slova Roma? "Jsem tvůj nový soused." Tato odpověď by dostala snad každého. Nehážu však všechny do stejného pytle. Ale statistika mluví za vše. Že se jedná o lid nemakačenků, lhářů, surovců a loupežníků, to ví snad každý. Existují však výjimky, ale těch je opravdu málo. Před staletími čeští králové věděli, proč měli Romové vstup do Českého království zakázaný.

Pracovitost nebo doma sedět na zadku?

Velice obdivuji vietnamskou komunitu. Tito lidé jsou velice pracovití, dřou od rána do večera, většina se celkem obstojně naučila "náš" jazyk. Dá se s nimi smlouvat o cenách zboží a ve většině případů pomáhají finančně svým rodinách, kteří ještě zůstali ve Vietnamu.

Narozdíl od toho jsou tu lidé ani né se základním vzděláním, kteří v životě nevzali do ruky lopatu a berou jen sociální dávky po celý svůj život. A to vše bezplatně z našich daní. To se Vám také líbí? Přijde mi, že Romové se rozmnožují jako králíci. Ještě aby né, když z toho mají více peněz. Porodné, mateřská a poté rodičovská dovolená, různé příspěvky na bydlení a takhle pořád a pořád dokola. A zase vše z našich daní..

Mé Příhody od skupinových menšin

"Mám tu krásné hodinky, velice voňavé parfémy", nabízí paní. Samozřejmě, že mi vše ukazovala v ústraní, aby to nikdo neviděl. Kdepak to asi vzala? Že by nadbytečné vánoční dárky?

Jak rychle utíkáte? Pokud sami stanete před nějakou rómskou skupinou, určitě byste vytvořili světový rekord v běhu na 1500 metrů. A to jen díky stříbrnému řetízku, který jste dostali jako dárek.

Na druhou stranu mají výborné vztahy s rodinou a s kamarády. Kdy se Vám naposled stalo, že jste byli s 20 kamarády najednou?

Každý má svůj názor na danou věc. Pokud Vám nevadí, že celý svůj život vydělávate a ze svých daní platíte jednu rómskou rodinu ale i dva důchodce, kteří naopak celý svůj život dřeli a ti si to zaslouží.

Pokud si i však stále myslíte, že se Vás to netýká, všechny své šperky, peníze, smlouvy na dům a auto odevzdejte nejbližší Rómské rodině. Ta to velice ocení.

PS: Nevadí mi u lidí původ, barva, jak člověk vypadá, ale jejich chování a jednání..

Proč (ne)blogovat?

14. února 2011 v 16:32 | Sever-rat |  JAK???
Již dlouho jsem uvažoval nad tím, že si založím webovou stránku a začnu psát. Jednou jsem natrefil na blog.cz, který má jednoduché ovládání a funkce.

Proč jsem si blog zakládal?

Chtěl jsem se hlavně vypsat. Díky pracovní vytíženosti nemám moc času pokecat s kamarády, mohu tedy napsat na své stránky články, kde si vše mohou přečíst. Mám v hlavě tolik věcí, proto jsem rád, když je vypíšu ve formě článku a nemusím na dané události i nadále myslet.

Slouží blog jen slečnám?

Blogy z 90 % píší hlavně slečny a ženy. Mužů, kteří si píší blog opravdu moc není a jsou brány jako světlé výjimky. Muži mají také odlišný styl psaní, je to něco jiného než, když čtete stále dívčí blogy.

Jaké typy blogů převažájí?

Hodně rozšířené jsou tzv. "růžové blogy", kde Vám růžová barva a obsah stránek způsobí nezadržitelný vznik slz. Když se kouknete na nejnovější články, 70% z nich jsou články jen o celebritách. Fotky a texty jsou překopírované z různých zdrojů. Tyto typy článků nemám rád. Autor nepíše své názory a dojmy, ale skoro vše je převzato od jinud. Co by také autor psal třeba o Miley Cyrus, když jí nikdy nepotkal?
Kvalitních blogů je opravdu málo, proto rád navštěvuji autorský klub nebo se kouknu na články Klubu snílků.

Návštěvnost?

Na toto téma by se mohly vést dlouhé diskuse. Jsou lidé, kteří na návštěvnost nehledí a jiní, kteří by za ní dali všechno. Píší různé reklamy, spamují a občas otravují lidičky okolo sebe.

Mě osobně záleží na počtu komentářů než na návštěvnosti. Ikdyž počet lidí, kteří zavítají na Vás blog potěší.


Blog je o vypsání, psaní svých zážitků, snů a znalostí. Je to útěk od všech všedních událostí.

Dlužníci a dluhy

9. února 2011 v 20:27 | Sever-rat |  Aktuální články na téma
V době pracovní krize, roste i počet dlužníků. Někteří z důvodu ztráty zaměsnání a nemoci a druhá část lidí, kteří si bezhlavě berou jednu půjčku za druhou a potom je nestíhají splácet.

Kdy si vzít půjčku?

- Půjčit si bez rizika pouze, když má člověk zaměstnání.
- brát si půjčku pouze na dobré účely. Tím myslím na potřebné věci. Někomu se poškodí lednička, pračka a nečekané výdaje. To jsou věci, které jsou důležité a jsou potřeba. Ale je hodně lidí, kteří si berou půjčku na dovolenu a na dárky. Tyto lidi vůbec nechápu. Zbytečné braní půjček se může vymyknout kontrole a jsou neschopni splácet.
- spočítat si příjmy a výdaje. Pokud jsou výdaje větší. Rozhodně si nebrat půjčku, protože jak jí budete splácet?

Občas koukám na seriál na ČT1 - Krotitelé dluhů. Kdy finanční poradci se snaží pomoci dlužníkovi. Byla tam paní, která tvrdila, že reklama na půjčku ji pomohla do dluhů. Každý člověk je svéprávný, každý se musí rozhodnout sám, co může a nemůže podepsat.


V současné době má skoro každý nějaké závazky. A každý si bere půjčku na zaplacení splátek těch předchozích. Tím se člověk dostává do bludného kruhu, kdy se ocitá v situaci, že nemůže splácet. Společnosti posílají upomínky a naskakují penále z prodlení. (Nezaplacení splátky)

Co dělat, když je člověk v bludném kruhu?

Ještě, že naše vláda udělala nový zákon, aby pomohla dlužníkům. Jedná se zákon o insolvenci. Pro ty, kteří nevědí o co se jedná, pokusím se vysvětlit lajcky:

Dlužník sepíše všechny společnosti, kterým dluží a podá návrch soudu na insolvenci (Oddlužení).
Pokud soud toto schválí, za dobu 5 let se musí uhradit část všech dluhů společnostem. Po tu dobu má člověk jen životní minimum - jen pár tisíc, aby vyžil. Po 5 letech má většinou dlužník vše odpuštěno a dluhy jsou smazány.

PS: Toto není celý postup o insolvenci. Je tam více pravidel i věcí, jak se má správně postupovat.

Půjčování je v dnešní době velice moderní. Lidé nemyslí, nečtou smlouvy, vůbec nepřemýšlí, co by se mohlo stát. Některých je mi velice líto, ale některým to i přeji. Mají si půjčovat s rozmyslem.

Prosím, až Vám bude 18 let, určitě si hned nikde nepůjčovat!

Co je smyslem života?

9. února 2011 v 18:48 | Sever-rat |  Témata týdne
To je otázka, kterou má každý. A někdo této otázce zasvětí i celý svůj život.

Pro mě je smysl života být na tomto světě. Každý člověk má na světě svoji úlohu, že má něco vykonat a dokázat. Smyslem života jsou pro mě tyto věci:

Rodina - rodina je nade vše. To už některé z nás učili komunisté, ale kdo má rodinu, má vše o trochu lehčí. Rodina stojí při vás, pomůže, někdy i vypomůže finančně, poradí. Už když se narodíte, rodiče do vás vštěpují, jak se chovat, hygienické návyky, v postatě vás vychovávají.

Přátelé - Každý si potřebuje s někým pokecat a provětrat myšlenky. Mít pravé přátele v dnešní době hodně stojí a je jich málo. Ale ti dobří stojí při vás a budou s vámi i po celý život.

Peníze - Nedílná součást náš všech. Bez peněz se nedá nic koupit, nic zažít. Žijeme pro peníze, ale jejich vydělávání je čím dál těžší. Nějaké si vyděláte, víc jak polovinu dáte na poplatky a z druhé poloviny žijete. Peníze k lidstvu patří, každý je chce mít.

Láska - Možná tím smyslem života je právě láska. Láska, která vydrží celý život, je dnes nevídaná. Skoro každý někoho podvádí a střídáme partnery, jak na běžícím pásu. Kam ten svět ale spěje?

Zdraví - Součást každého z nás. Někdo je zdravý jako řípa, jiný je velice nemocný. Především zdraví si povětšinou kazíme my sami.

Práce - Každý chce mít kvalitně placenou práci, která by také bavila. V době pracovní krize je toto trochu problém. Děláme práci, kterou rádi nemáme, ale potřebujeme s něčeho žít, proto berou lidé každou práci.

Smysl života je pro každého jiný. Někdo má nějaké priority, kterých chce v rámci svého života dosáhnout. Jiný normálně žije a nad těmito věcmi vůbec nepřemýšlí. Každý má svůj psaný osud, který nelze měnit, možná však jde přizpůsobit.

Každý na tomto světě nebude do nekonečna. Možná každý za svůj život zjistí, co je právě jeho smyslem života.

Dění za poslední dny

8. února 2011 v 10:38 | Sever-rat |  Deník
Soused nade mnou opravdu stojí za všechny prachy. Již podruhé za poslední měsíc nás vytopil. Tentokrát na stropě záchoda. 4 dny jsem k němu chodil, že máme promáčený strop, ať se na to podívá a něco s tím udělá. 4 krát mi říkal, že to od něho není a že voda teče ze střechy baráku. Tato výmluva byla velice nepravděpodobná, jelikož za poslední týden nepršelo, nesnežilo a voda tak neměla z čeho vzniknout. A pochybuji, že kdyby tekla voda ze střechy, že jeho stropu by se voda vyhnula. Pak mi tvrdil, že je chyba na stoupačkách baráku, že se mám obrátit na společenství vlastníků.

Na hlavních stoupačkách to také být nemůže, to bych neměl podmáčený strop, to by voda kapala přímo dolů a strop by vůbec nezasáhla. To je určitě jeho záchod, skvrna na našem stropě by tomu odpovídala. Soused si však tvrdil své a nechtěl to dále řešit. Nám se však skvrna čím dál více zvětšovala a kdyby nakonec dorazila k větráku, kde je elektřina, mohlo to mít špatné následky.
Když nepomohlo ani to, napsali jsme mu dopis. Druhý den, co si zřejmě dopis přečetl, dorazil i s instalatérem. Ten povrdil, že je chyba u jeho záchoda. Nakonec si to tam soused musel prokopat, aby se dostalk trubce, a proto se mu do toho moc nechtělo. Každopádně se dnes za ním chystám, protože chci, aby mi proplatil barvu. Podle zákona je povinen vše uvést do původního stavu. Vymalovat si to můžu sám, ale barvu od něho chci proplatit, tak uvidíme, co mi na to řekne.

Přikládám obrázek, jak to vypadá. Moc to vidět nebude, protože skoro již vše vyschlo.

protopený strop

Zároveň mám tento týden konečně dovolenou. Bude odpočinek od práce a dost si to užívám. Takového klidu jsem už dlouho neměl.

A když se naskytl čas, tak jsme vytapetovali skříň a hlavní vchodové dveře. Vypadá to teď opravdu výborně. Předtím jsme měli světlou barvu dveří a teď jak jsou tmavější, když jdu okolo, připadá mi, že jsou dveře otevřené.

chodba

Co na to říkáte? A co jste dělali Vy za poslední dny?

Top 5 mých nejolíbenějších filmů

6. února 2011 v 11:16 | Sever-rat |  Deník
Filmů je celá řada, jsou různých žánrů, zde uvádím mé nejoblíbenější, které jsem již viděl x krát.

Rychle a zběsile (The fast and the furious) 1,2,3,4 - Skvělá série filmů o rychlých autech, závodech, pěkných holkách a akčních scén. Do toho je zde skvělá hudba. Viděl jsem zatím 3 díly, na 4. díl se chystám. Ve 3. díle se odehrává příběh s jinými herci a v jiné zemi a to v Japonsku.

Návrat do budoucnosti (Back to the future) 1,2,3 - Za celou sérii se ocitnete v letech 1885, 1955, 1985 a 2015. Na těchto filmech se mi líbí to, že je zde cestování časem a různá vysvětlení o čase jako takovém.

Resident evil - Série filmů o zombie. Na čtvrtém filmu, který je 3D jsem byl v kině a byl to opravdu velice pěkný zážitek. Na začátku padáte z oblohy na zem, ten pocit ve 3D je tak úžasný, že skok s padákem do konce života nechci zažít. Rozhodně tento film doporučuji.

Pan a Paní Smithovi - Dva špiony, každý pracuje pod jinou agenturou spolu žijí ve společné domáctnosti. A to nemůže dobře skončit. Několik let lží a krásná ukázka toho, jak manželství může vypadat.

Den poté - Svět, jak může vypadat po nezastavitelném globálním oteplování, kdy svět zasáhne doba ledová.

Dále se mi líbí české klasické filmy jako Vesničko má Středisková, Na samotě u lesa, trilologie Slunce, seno ...

Mám rád i komedie a akční filmy, jediné co nemusím, jsou horory. Na ty nerad koukám, mám po nich živé sny.

Do kina také tak často nechodím, není moc času. Raději si koupím DVD nebo si ho od někoho půjčím.

A jaké filmy máte rádi Vy?

TOP 10 mých nejoblíbenějších seriálů

1. února 2011 v 14:38 | Sever-rat |  Deník
TOP 10 mých nejoblíbenějších seriálů

Tyto seriály patří mezi mé nejoblíbenější a nejsou řazeny postupně podle oblíbenosti.


M.A.S.H. 4077 - Můj oblíbený legendární seriál, který se dějově odehrává v Koreji, kde probíhá korejská válka. V tomto seriálu vládne humor a žertíky. I když jsem všechny díly viděl již tolikrát, protože je stále opakují, nebrání mi to v tom, abych se na ně nepodíval znovu. Nejde zapomenout co vše provedl Hawkeye Franku Burnsovi. Některé momenty jsou opravdu nezapomenutelné.

V nedávné době jsem také našel webovou stránku: Radar O´Reilly, kterému jsem napsal vzkaz. Uvidíme, jestli na něj odpoví.

Odložené případy -
Chytlavá písnička hned v úvodu. Měli by jste slyšet i celou verzi této písničky, která je opravdu znamenitá. Na tomto seriálu se mi líbí to, že se vyšetřují úmrtí z minulosti. Pouze z rozhovorů se svědky najdou vraha a zjistí, jak se vše událo.
Na konci díků se mi líbí vzpomínka na oběť a k tomu vždy pěkná písnička.

Simpsonovi - Žlutá rodinka v animovaném seriálu. Když hodiny ukazují 18:30 tak první věc, co udělám je ta, že zapnu Primu COOL.

Kriminálky: Miami, Las Pegas, New York - Z těchto tří kriminálek mám nejraději tu, která se odehrává v New Yorku. Úžasné je na tom, že chytí pachatele z pár stop. Možnosti, které mají daleko přesahuje mé chápání, jak zrovna z této stopy odhalí pachatele. Na druhou stranu je to ale vše nepravděpodobné.

Před pár lety jsem četl článek o Policii, kde policisté sami říkali, že jejich práce není taková, jak vypadá v těchto kriminálkách, ale dala by se přirovnat k seriálu Colombo.

Hvězdná Brána: SG1, Atlantis - Jak již sám název napovídá, děj seriálu se točí okolo hvězdné brány. Tým s kódovým označením SG-1 se vydává hvězdnou bránou na neprozkoumané planety, kde objevuje technologická zařízení a seznamuje se s novými civilizacemi. Představte si, že by něco takého existovalo, alespoň já mám takovou představu, že něco takového může být.

Faktor PSI: Paranormální jevy - Seriál o nevysvětlitelných úkazech. Díky jednomu dílu jsem se bál chodit do lesa.

Věřte-Nevěřte - 5 příběhů a vy máte určit zda se jedná o pravdu či lež, ale to dozvíte vždy až na konci pořadu. Většina příběhů se však podle moderátora odehrála v Americe, tak se nemáme čeho bát

Odpadlík - Lovec lidí. Stíhá ho policie, že údajně zabil svou manželkou. Spolu s Bobby Sixkillerem tvoří tým. Je to sice starší seriál, ale i tak má stále své kouzlo.

Volání mrtvých (Tru Calling) - Seriál, který mě velice zaujal. Hlavní postava Tru má poslání, že když je u nějaké mrtvoly, mrtvola se k ní otočí a požádá jí o pomoc. Celý den se přetočí a jde od znova. Znovu se dějí stejné události a Tru má za úkol, aby smrt člověka odvrátila.

Dokonalý svět - Nikdy bych nečekal, že mě tento seriál začne bavit, zvlášť když se děj točí okolo módního časopisu. Přesto zaujal a já se vždy na další díl velice těšil.