Jakékoliv připomínky, dotazy, přání či stížnosti adresujte na: sever-rat@seznam.cz
Právě sleduje: Legendární seriál: "Odpadlík", Těší se na: TBBT - 7. sérii; Zpátky do školy.
The walking dead, Simpsonovi - 24. série

V přípravě další díl Velký atlas blogerů...

Březen 2011

Kuř a bude ti kouřeno

19. března 2011 v 23:00 | Sever-rat |  Témata týdne
Po krásném a vzrušujícím milování si zapálí cigaretu. Vychutnává si tento okamžik. K této činnosti prostě cigareta patří. A to je jedná z mála věcí kdy si můžete zápalit cigaretu. V tomto článku se chci věnovat porovnáním kuřáků a nekuřáků ze všech hledisek.

Nekuřák - 8:15 hodin ráno, zastávka Malešická, Praha. Do plného autobusu nastoupí cestující. Autobus se rozjede. Všichni nekuřáci v tomto autobuse po čichu poznají kuřáka. Poznají, kdo si na zastávce ještě při čekání na autobus, zapálil cigaretu. "To se nedá čuchat", pomyslí si. A kuřák? Ten necítí nic, přijde mu to normální.

Kuřák - "Ty nekouříš? Jsi divnej."

Zdraví: Samozřejmě, že kuřáci umírají dříve. Na každé krabičce od cigaret se o tom píše. Ale na druhou stranu se říká, že smích život prodlužuje. To znamená, že plus a mínus se rovnají a je z toho nula. A závěr? Všichni se dožijeme stejně. A pokud pomýšlíte na důchod, stejně se ho nedožijeme, tak proč si nekazit život a nežít jako prasátka. Musí se zkusit vše, tělo má jít do hrobu zhuntované.

Finance: Kuřák si kupuje cigarety, je to velká položka jeho finančního rozpočtu. A co dělá nekuřák? Ten si koupí zase něco jiného. Více jídla, zábava a alkohol. I nekuřák může být závislý na čokoládě a jiných neřestech.

Využití času:
Pauzy v práci a volné chvíle doma
Kuřák: Využije každou volnou chvíli zapálením cigarety a ještě se provětrá na čerstvém vzduchu i při nepříznivém počasí.
Nekuřák: Nemá co dělat a civí do stropu.

Čekání na autobus
Kuřák: Využije čas na lahodnou cigaretu.
Nekuřák: Počítá auta, která kolem projela.

Kafe
Kuřák: ke kafi si zapálí cigaretu.
Nekuřak: Kafe si nedá, dá si raději čaj.

Záchod
Kuřák: "Na velkou" si dojde pomocí cigarety.
Nekuřák: Využije projímadlo.

Někdo kouří, někdo ne a někdo kouří zdravě. Kouření je velice silná závislost, které se nedá jen tak zbavit. Jedině, kdyby Vám řekli, že Vám našli rakovinu, kterou Vám můžou vyléčit, ale jen za cenu nekouření. I ten nejtěžší kuřák by přestal.

Nekuřák, když poprvé ochutná cigaretu, vždy si položí otázku, co je na tom dobrého? Kuřáci to však pochopí. Pokud máte stres, cigareta uklidňuje. A kdyby Kolumbus neobjevil Ameriku, cigarety by nebyly.

Cigarety k dnešní patří i nepatří. Každý to někdy zkusí, jaké to je. A díky politikům se začínají rozšiřovat místa zákazu kouření. Do budoucna to dopadne tak, že kuřáci budou kouřit jen doma.

Důchodci

13. března 2011 v 14:37 | Sever-rat |  Aktuální články na téma
Pokud má někdo práci, tak z našich daní platíme jednu cikánskou rodinu a dva důchodce. To, že přispívám důchodcům na jejich důchod mi nevadí. Většina z nich pracovala celý život a teď maj čas na odpočinek. A jsme tedy na řadě my - mladí.

"Důchod bude a my už né", jak říká malá holčička v reklamě na služby České spořitelny. V kolika letech půjdeme vůbec do důchodu? A dožijeme se ho? Myslím, že v průběhu mého života, politici ještě tolikrát změní datum času odchodu do důchodu tak, že se ho stejně nikdy nedožiju. Je to veliká škoda. Na důchod se těším proto, protože bude spousta volného času. Můžu se vrhnout na knížky, které jsem díky zaneprázdnění nikdy nepřečetl. Můžu jezdit na výlety a to hlavně se společností Beck Reisen (Tato společnost pořádá výlety pro seniory za velice malé peníze. Jak může tato společnost vydělávat? Protože v průběhu výletu se snaží důchodcům prodat své "nejlepší" výrobky, které mají pořizovací ceny minimálně 20.000,- korun. A mezi námi, někteří důchodci se dají dobře ukecat, protože tomu moc nerozumí. Ale na druhou stranu, když odoláte a nic si nekoupíte, výlet se tedy rozhodně vyplatí).

Když jdete po ulici, každý třetí člověk je důchodce. Stárneme velice rychle a dětí se moc nerodí. Ani se tomu moc nedivím. Malé platy, žadné porodné u dalších dětí, malá rodičovská dovolená. Kéž by si to nějaký politik mohl vyměnit s obyčejnou rodinou a zkusit si žít s omezenými financemi - zřejmě by koukal.

Pozor na agresivní důchodce!

Ano, ne všichni důchodci jsou hodní a milí. Občas narazíme na všemožné typy. Nejlepší jsou důchodci v MHD. O volné místo na sezení se dokáží hádat i porvat.

Přijelo metro, důchodce, oslovujme ho třeba Pepa čeká až se otevřou dveře metra. Lidé, kteří vystupují na dané zastávce ještě ani nevystoupili a Pepa se již cpe do vagónu. Strčí asi do dvou lidí a rychle se tento čipera blíží k uvolněnému sedadlu. Jeden kluk byl však rychlejší a sedl si na uvolněné místo. Pepa, když viděl, že je místo obsazeno, zrudl. "Přece jen tak nenechám toho mladého holomka v klidu sedět," řekl si. Úmysl se stal skutkem. Pepa spustil takový povyk, že všichni lidé ve vagonu zpozorněli a obrátili se na něho. Na některých lidech byl vidět malý úsměv. "Konečně se děje nějaké pěkné divadlo", pomyslelo si několik z nich. Mladík však na sebe dlouho křičet nenechal a hned začal řvát na Pepu. "Ty starej, smradlavej votravo, to si vole neumíš říct slušně, že si chceš sednout, vole? A víš co, vole? Za tohle tě rozhodně sednout nepustím."
Pepu to naštvalo ještě více a začal štouchat mladíka svou holí a to už mladík nevydržel, chytil Pepu a zrovna na zastávce metra ho vyhodil ven. A než se zavřeli dveře, stačil zavolat: "pro příště si pamatuj, že takhle se nemůžeš hrubě chovat k ostatním cestujícím." Metro odjelo a to je také konec příhody. "I takoví lidé jsou.", pozn. autora.

Stáří

Člověk, který stárne si nechce uvědomit, že už je starý a myslí si, že vše ještě zvládne. Jsou to lidé, kteří potřebují s něčím pomoci, ale sami si o to neřeknou. Když jim pomůžete, tak jsou velice vděční. Na sport a různé fyzické práce můžou zapomenout. Časem jim budou docházet síly a také se u některých budou objevovat různé nemoci.

Je to také čas odpočinku, můžeme dělat věci, které jsme za celý život nestihli a nebo si ještě k důchodu něco přivydělat. Ale snad nejlepším rešení co s časem, jsou nákupy. Na to se musí tak, že si důchodce prohlídne všechny letáky od všech supermarketů a hypermarketů. Zaškrtává si levné položky. A pak celý den jezdí po obchodech a kupuje dané zboží. "To byl ale velice pěkný den, na jídle jsem ušetřil 5 korun," pomyslí si večer důchodce. A teď si představte, že takových důchodců jsou stovky a přepravují se hlavně v dopravních špičkách, kde už jsou MHDéčka dávno plná lidí.

PS: Jestli se dožiji stovky, tak uděláme seniorskou party. Sundáme si všichni zuby, dáme flašku a povyprávíme si historky.

S pozdravem

Sever-rat

Statistiky, aneb kolik minut děláte to a to

12. března 2011 v 14:14 | Sever-rat |  Různé články
Každý den dělá člověk tolik věcí, skutků a činností. Zkoušeli jste si někdy spočítat, kolik dnů tím strávíte za celý život?
Každé ráno si čistíte 4 - 5 minut své zuby. Kolik dnů či měsíců tím strávíte za celý život, když vše sečteme dohromady? Touto otázkou se budu zabývat v tomto článku. Spočítáme si naše každodenní činnosti a i nevšední činnosti.

PS: Jen doufám, že se Vám z té matematiky neroztočí hlava.

Pro můj příklad jsem vycházel z toho, že bych se dožil věku 70 let (Dejte tomu že rok má 365 dní krát 70 let = 25.550 dní = 613.200 hodin = 36.792.000 minut a 2.207.520.000 sekund). A teď si začneme rozebírat každodenní činnosti.

Každodenní činnosti:

Ranní čištění zubů - cca 4 minuty - 1460 minut ročně = což 24,3 hodin, což je 1 den a cca 20 min. Kdybych to tedy spočítal za celých 70 let tak to vychází na cca 71 dní. Tolik času tedy strávíme jen ranním čištěním zubů.
Ranní snídaně - cca 15 min. - Touto činností strávíme cca 3,8 dne za rok. Za celých 70 let tedy 266 dní. Snídaně nám zabere za celý rok 3/4 roku. To je hrůza. Když to vidím, tak si ani nedokážu představit ty delší každodenní činnosti.

Práce - cca 8 hodin denně. - cca bez víkendů, svátků a dovolené = 258 pracovních dní. Prací za rok strávíme přesně 86 celých dní. To nedělám ani nic jiného.

Cesta MHD - cca 1 hod. denně - stejně pracovní dní jako cesty do práce = 258. Tzn., že 15,2 dne ročně strávím jen na cestách.

Podle tohoto modelu mi moc volného času nezbyde. Tyto výpočty jsou pouze orientační. Chápu, že dvouměsíční prcek si určitě nečistí zuby.

Nekaždodenní činnosti:
Vyprávění vtipů - cca 5 min. každé dva dny - což je asi 15 hodin ročně. Takhle dlouho bavíte své kamarády.

Činností, které děláme a neděláme každý den je spousta. Nikdo si však neuvědomí kolik těmto činnostem dáváme času. Některé jsou naprosto zbytečné, některé bychom vykonávat nemuseli a tím čas ušetřili.

Kdyby měl den 40 hodin, to by se žilo jinak. Déle bychom si přispali, bylo by více volného času, naopak by se zvýšili každodenní náklady. Vše má své pro a proti.

TOP Noviny, časopisy a tiskoviny

12. března 2011 v 12:24 | Sever-rat |  Různé články
Noviny a časopisy v dnešní době zanikají. Veškerá technologie šla velice dopředu. Dnes si vše přečteme v klidu a zdarma na internetu. Na co bychom si něco kupovali, když vše máme zdarma?

U některých lidí je to rutina. Je ráno, lidé jdou do práce či školy a automaticky jdou do trafiky, kde si koupí denní tisk. Tato situace se opakuje každý den - je to prostě zvyk.

Předplatné - nejjednodušší forma získání tiskovin. Vše Vám pošlou až domů, ale může se stát, že chtivý soused Vám časopis či noviny ukradne.

TOP - časopisy:
Enigma - jak již název napovídá, jedná se o tajemno. Celý časopis je velice čtivý a plný tajemna a záhad. Ale zdá se mi, že témata se stále opakují pořád dokola.

History - časopis o dějinách. Velice čtivé, dobrodružné příběhy, které čtenáře vtáhnou do děje.

Epocha - témata článků z různých oborů, čtivé, levné

Co se týče novin, nemám rád Bulvár. Nebaví mě číst o celebritách, že udělali to nebo tohle. Nezajímá mě, že někdo někoho podvádí. Kdo si koupil drahé auto a spousta dalších věcí. K čemu mi tyto informace jsou? Ani v žádné soutěži, či snad při studiu nebo v práci je nikdy nepoužiji.

Kdy a kde číst?

Nejlepší čas na čtení je v MHD. Co máte dělat v metru? Všude okolo jen tma a koukání na kabely mi nepřijde moc zábavné. Koukat po lidech je občas zábava do té doby, než se zvedne nějaký svalovec a jednu Vám ubalí.

Jsem zvědavý, jak dlouho ještě tiskoviny vydrží, v příštích letech už možná nebudou.

P.S: Pokud potkám nějaké lidi, kteří rozdávají letáky, mě ho prosím nedávejte.

Vegetarián vs. Masožravec

12. března 2011 v 9:33 | Sever-rat |  Témata týdne
Vegetariánství je v současné době moderní styl žití. Jsou to lidé, kteří nechtějí pozřít nic živého, co ještě před týdnem běhalo po louce nebo plavalo ve vodě. Neberu těmto lidem jejich názory. Možná jim přijde nechutné, že jedí zvířata, ale pro většinu lidí je to pochoutka a maso je na denním pořadí.

Plusy a mínusy vegetariánství:

Plusy: Určitý styl života
Nesníst nikdy, co bylo živé
Zdravý životní styl

Mínusy: V očích jiných je vegetarián divný
Nikdy neochutnat chuť masa, jeho štáva vám nikdy nebude téct po bradě

Plusy a mínusy masožravce:
Plusy: Z masa získáváte do těla spoustu bílkovin
Maso jedli i naši velice vzdálení předkové, Vy jen pokračujete v tradici

Mínusy: KFC a Mekáč - velice chutné maso - ale také velice nezdravé

Když byla před 10 tisíci lety doba ledová, myslím, že kdyby byl někdo z našich předků vegetarián, moc by toho nevydržel. Proč asi lovili mamuty? Pěstování v té době moc nebylo, co by také ze zmrzlé země vyrostlo?

Ve svém okolí neznám nikoho, kdo by byl vegetarián. Každý má rád maso a ryby.

Kresby, které zdobí náš byt

7. března 2011 v 21:30 | Sever-rat |  Deník
Včera mi kamarád nakreslil kresbu koně na zeď v obýváku. Vůbec nechápu, jak to vůbec dokáže nakreslit. Z malého obrázku, dokáže vytvořit velký a nádherný výtvor. I teď, když přijdou lidé na návštěvu, s otevřenou pusou dokořán a s údivem pozorují tento nádherný obrázek.
Kresba trvala celkem 8 hodin, ale konečný výsledek stojí opravdu za to.

Potom mám další kresbu a to v dětském pokojíčku, která také vypadá úchvatně.


Fenomény dnešní doby, které mě něčím zaujaly 2

5. března 2011 v 9:12 | Sever-rat |  Aktuální články na téma
Děkujeme, odcházíme aneb zase znovu přicházíme - To bylo strachu, že doktoři odejdou. Splnění požadavků na zvýšení platu se uskutečnilo a žádný krizový plán pro chod nemocnic nebude. Představte si, že by toto udělali řidiči metra. Myslím, že bych se díky tomu snad již nikdy nedostal do práce. A co třeba hasiči? Asi marně bych čekal na jejich příjezd, aby uhasili můj hoříčí byt. Nezbývalo by nic jiného, než vzít do rukou hadici a zkoušet uhasit oheň sám. A co kdyby také hlásal za zvýšení platu? Nic by se zřejmě nestalo, dostal bych výpověď.

Zvyšující se cena benzinu a nafty - Za chvíli to skončí tak, že auta budeme nechat před barákem a budeme do práce či do školy jezdit MHDéčkem, pěšky, na kole či jinými způsoby dopravy. Jeden litr benzinu stojí okolo 35 korun. Ani takhle draze nestojí Coca-Cola, které mi narozdíl od jednoho litru benzínu vydrží na celý den. Možná bych to zkusil obráceně. Co nalít kolu do auta? Třeba by na to také jezdila?

Zvýšení sazby DPH (Daň z přidané hodnoty) - Politici už nevědí, kde by vybrali více peněz do státního rozpočtu. Zvýší se každodenní náklady nás všech. Radím Vám všem, nakupte toho co nejvíce, nejlépe ještě tento rok. Kupte si barák, auto, jen se pořádně zadlužte. Pak bude vše dražší. Na druhou stranu se stejná sazba DPH bude dobře počítat v účetnictví.

Superstar - Ano, další megaprojekt Novy. Další pokračování slátaniny. Každý chce být Superstar, ale proč tam sakra chodí lidi, kteří zpívat vůbec neumí? Naprostá ztráta času. Kdyby tam chodili jen lidé, kteří zpívat umí, měla by tato soutěž jen jeden díl.
Za pár měsíců si prosím zablokujte mobily, protože zase znovu budete posílat smsky svým favoritům. To se rodičům nebude moc líbit, že už nemáte kredit, který Vám včera kupovali.

AK - blog.cz - změny jsou vidět. Články jsou velice aktuální, velký počet. Na druhou stranu odešlo 300 (ne)kvalitních blogů. Přecejenom, když byli v AK, tak museli být kvalitní, né?

Čas utíká - Proč?

1. března 2011 v 18:56 | Sever-rat |  Deník
Jak ten čas ale rychle utíká. Již dva měsíce utekly od Vánoc. Je zase nový měsíc, tentokrát delší než ten předchozí. Bude více pracovních dnů a to znamená i více starostí a únavy. Když tak někdy přemýšlím, občas se mi vybaví nějaké perličky z mé pracovní praxe, co jsem slyšel při telefonátech se zákazníky:

Příchozí hovor, upozornění mě pípnutí, že mi hovor přišel a to znamená, že se mám představit. Učinil jsem tak a pán mi řekl, že se omlouvá, že teď volá a zavolá prý později. --- Nesmyslný hovor.

Nebo také: Jsem povinen Vás upozornit, že osobní údaje budou zpracovány podle záchoda (místo "zákona")

Pane Nováku, do té stížnosti nemůžu doslova napsat, že Vás poslali do prdele, ale můžeme tam napsat, že byli na vás hrubí.

Poslední dobou vůbec nic nestíhám. Nestíhám psát články, nestíhám být s kamarády, nestíhám tolik a tolik věcí, které bych chtěl. Proč nemá den třeba 40 hodin? Mohli bychom si déle přispat, času by bylo habaděj. Stihli bychom toho tolik. Proč to tak není?

Proč nejde klonovat? Svého klona bych poslal do práce, aby vydělával penízky a já mohl jen tak doma ležet a užívat si. A jednou měsíčně si vybírat z účtu výplatu. To by byl ale život.

Proč musíme spát? Kolik času bychom ušetříli tím, kdybychom nemuseli spát. Představte si, kolik hodin navíc bychom měli.

Proč a jen samé proč. Už si připadám jaké 3-leté dítě, jelikož každá jeho otázka začíná proč. Proč metro jezdí? Proč nemůžu sedět u televize tak blízko.

A proč vlastně píši tento článek? Protože bagr!

S pozdravem a s dalšími otázkami typu "Proč" zdraví,

Sever-rat