Jakékoliv připomínky, dotazy, přání či stížnosti adresujte na: sever-rat@seznam.cz
Právě sleduje: Legendární seriál: "Odpadlík", Těší se na: TBBT - 7. sérii; Zpátky do školy.
The walking dead, Simpsonovi - 24. série

V přípravě další díl Velký atlas blogerů...

Duben 2011

Svatební den

30. dubna 2011 v 22:49 | Sever-rat |  Deník
Je to už přes týden, co se udál rozhodující krok v mém životě. Fotky už máme k dispozici a jsou velice zdařilé. Nejdříve jsem si myslel, že profesionální fotograf bude drahý a že si fotky uděláme sami. Ale výsledek stojí za to a můžu být jen rád, že jsme si ho objednali. Dokonce s námi fotograf vydržel nad rámec svých hodin a byl s námi až do odpoledních hodin.

Přidám sem pár nejlepších fotek, zbytek fotek je v mém profilu na Facebooku.PS: Ani byste nevěřili, kolik taková svatba stojí...
Ale bylo to vše pohádkové..

Horor, krev teče proudem...

25. dubna 2011 v 22:08 | Sever-rat |  Témata týdne
Krev má každý z nás, bez krve by nebyl lidský život. Každému z nás proudí v těle a je nejvíce hodnotná tekutina na světě. Když se řekne krev, napadá mě spousta výrazů a spojení, které slovo krev obsahují. Tak si uděláme krátký rozbor.

1) Krev jako tělní tekutina. Jak jsem již na začátku psal, že bez krve by nebyl život. Člověk má v sobě cca 5 litrů krve, kdybyste ztratili pár litrů, upadnete do bezvědomí a nadměrná ztráta může způsobit i smrt. Kdyby po Vás někdo chtěl větší množství krve, pamatujte, že sami máte málo.

2) Krev jako sousto pro upíry. Jak každý ví, upíři mají rádi krev a nejlépe z krku, do kterého se Vám s chutí zakousnou. Ale vždy máte pár možností, jak se bránit. Pokud jste při dobré psychické i fyzické kondici noste s sebou kolík a ten na upíry použijte.
Pokud máte sil málo, noste s sebou krev z prasete. Holky, vy však dávejte největší pozor, kde krev nosíte a hlavně, aby pytlík s krví nepraskl, vypadalo by to tak, že máte hodně silnou menstruaci.

3) Pokrevní pouto - pod tímto slovem si představím Vinnetoua a Old Shatterhanda, jak si říznou do rukou a přiloží je k sobě. V dnešní době tohle udělat a budete se bát, aby jste nechytili různé nemoci.

4) Modrá krev - krev, kterou měli králové a šlechtici. Lidé, kteří měli to nejvyšší postavení a rozhodli o osudech lidí v celém státu. Dovedete si představit, kdyby v dnešní době byl místo prezidenta král Václav IV. (syn Karla IV.)? Byl to velký pijan, často chodil do nevěstinců a hodně utrácel, proto se lidé začali bouřit. Myslíte, že dnes bychom to tolerovali?

5) Druhy krví - v dnešní medicíně dokážeme odlišit různé druhy krví. Představte si, že v minulosti, když se dělali různé lékařské zákroky, tak vůbec nevěděli, že krev má více druhů. Když někomu dávali krev, nakonec to dopadalo špatně.

6) Krev jako jídlo - každý, když byl malý a říznul se o něco a tekla mu krev, okamžitě si dal prst do pusy a cucal. Né každému krev chutnala, ale zastavilo se krvácení. Když jsme starší a snad i moudřejší, raději si zalepíme prst náplastí. Nebo si vzpomenete na někoho venku, kdo by si cucal prst?

7) O krvi bohužel slyšíme z tisku často - není to dlouho, co jsem četl, že někdo ležel v tratolišti krve. Což není moc humorné. A kdo někomu něco udělal, by si zasloužil úplně to stejné.

8) Krvavé filmy - s velkou chutí producentů se dostává krev i do filmů a seriálů. Čím víc je film krvavější, tím je to pro někoho lepší. Krev stříká všude možně, stěny jsou červené jako by je někdo vymaloval. V poslední době jsem viděl film Nezvratný osud 4, který je co do nejkrvatelnosti na stupnici číslo 10.

9) Krev jako dar - jsou lidé, kteří krev dávají dobrovolně. Těchto lidí není mnoho, ale měli by se ocenit. Někteří to dělají zdarma, jiní za peníze, jak v hotovosti nebo si to můžou odečíst z daní.

10) Odpouštění krve ze žíly - toto se praktikovalo ve středověku, kdy si lidé mysleli, že se vše vyléčí. Dnes by s tím moc nepochodili.

Krev je všude okolo nás a je velice potřebnou tekutinou. Pokud chcete udělat dobrý čin, běžte ji darovat. Sobě neublížíte ale jiným pomůžete. Víte, jakou vůbec máte krevní skupinu?

22. duben aneb důležité datum mého života

24. dubna 2011 v 19:56 | Sever-rat |  Deník
Pátek 22.4. byl důležitým dnem mého života. Den, kdy na občanském průkazu nebudu mít napsáno, že jsem svobodný, ale již ženatý.

Po celém týdnu příprav tu byl den D, den, kdy s přítelkyní vstoupíme do stavu manželského. Ani si neumíte představit, co vše se muselo zařídit. Ale rád bych Vám popsal, jak celý den probíhal.

Den začínal hodně brzy a to v 5 hodin ráno, kdy "ještě" přítelkyně šla ke kadeřnici, pak přijela domů kosmetička a pomalu se začali scházet hosté. Proběhli nějaké přípitky, lidé se převlíkali a povídalo se. Takový počet lidí v bytě jsme ještě nikdy neměli a asi už mít nikdy nebudeme. A přesto se sem všichni vešli. Obřad začínal v 10 hodin, sraz před Libeňským zámečkem jsme měli okolo 9:30. To znamená, že stačilo vyjet z domova v 9.15, cesta trvá asi 10 minut.

Již bylo 9:30 a my jsme byli stále doma. Nervozita se začala stupňovat. Konečně jsem zasedli do aut a vyjeli. Cesta byla výborná. Předvoj 6 aut, všichni jsme troubili a pak jsme dojeli na místo.

V 10 hodin vše začalo, po odříkání několikaminutové citace, po výměně prstýnků a prvním manželském polibku jsme se stali manželi. Pak jsme udělali několik fotek a jeli jsme na předem připravenou hostinu.

Dohodli jsme si hostinu asi 3 minuty od domova v blízké restauraci. Byla to první svatba, kterou uspořádali. Přivítání bylo výborné. Dali nám panáka a ze spodku tácu byl talíř, který servírka upustila. My jsme dostali lopatku a smetáček a mohli jsme uklízet.

Poté jsme všichni zasedli ke stolu, přinesli nám polévku, pak hlavní chod a poté občersterní studené kuchyně.

Byl to velice záživný a zábavný den, akorát fotky budou až v průběhu příštího týdne, jelikož jsme měli profesionálního fotografa.

Přelom dvou měsíců

8. dubna 2011 v 9:39 | Sever-rat |  Deník
Už dlouho jsem nenapsal žádný článek, věřte tomu, že vůbec nestíhám, není na to čas. Občas i nemám náladu něco napsat. Od založení mého blogu se toto stalo poprvé, kdy jsem 3 týdny nenapsal ani jeden článek. Doufám, že se v dalších dnech zlepší a já zasednu k PC a budu pilně psát všemi deseti.
A co se všechno stalo?
Přípravy na svatbu jsou v plném proudu, přece jenom to není lehká záležitost. Vymyslet hostinu - to je nadlidský výkon. Na hostinu počítáme do max. 20 lidí. Bude tam nejbližší rodina a nejbližší přátelé. Ono to jídlo a pití není tak levné, abych mohl zvát každého. Ale co se týče hostiny, tu jsme vyřešili výborně. Zamluvili jsme si restauraci kousek od našeho bydliště, kde nám přichystají výzdobu, v případě hezkého počasí bude otevřená zahrádka. Dále bude oběd pro každého, nebude však svíčková, jak obvykle na svatbách bývá, ale budou hranolky se smaženou kuřecí kapsou plněnou sýrem a šunkou. "Alespoň nějaká změna."
Jako aperitiv bude mít každý Martini a pak také nebude chybět rozbíjení talíře a společné krmení "dravé zvěře".
Poslední týdny jsem byl v práci pečený-vařený. Chtěl jsem udělat co nejvíce hodin, abych si vydělal ještě více peněž do svatby. Sice jsem každý den chodil polomrtvý domů, ale výplata za to bude stát. Tak každou hodinu koukám na internetové bankovnictví, zda již peníze nepřišly.
Pro zajímavost zde uvádím Svatební harmonogram dne:
5:30 - přítelkyně kadeřnice
6:30 - kosmetika
Pak bude oblékání šatů, připravení na odjezd.
A v 10 hodin svatba.
Bude toho celkem dost a doufám, že vše proběhne v pořádku..
Moje hlášky z práce:
Klientka: Rozbrečela se mi po telefonu, že nemůže splácet, že má jen 250 Kč na týden.
Co jí mám na to říci? Podepsala smlouvu, že bude řádně splácet.