Jakékoliv připomínky, dotazy, přání či stížnosti adresujte na: sever-rat@seznam.cz
Právě sleduje: Legendární seriál: "Odpadlík", Těší se na: TBBT - 7. sérii; Zpátky do školy.
The walking dead, Simpsonovi - 24. série

V přípravě další díl Velký atlas blogerů...

Květen 2011

Návštěva Zoo

28. května 2011 v 16:00 | Sever-rat |  Výlety
Po několika letech jsem se s rodinkou vydal do pražské ZOO. Dostali jsme volné vstupenky, tak proč je nevyužít? Počasí nebylo tolik hezké a vypadalo to, že každou chvíli bude pršet. To jsme zatím moc neřešili a šli se podívat na zvířátka. Malému se nejvíce líbili lvi, na které pořád dělal: či čí, či čí. Zřejmě si myslel, že jsou stejné jako naše domácí kočka.Nakonec počasí nezklamalo, začalo vydatně pršet a my s úprkem běželi, co nejrychleji k autu..

Photos

28. května 2011 v 15:19 | Sever-rat |  Různé články
3 dny nazpět, se mi opět naskytl pěkný pohled na západ slunce, kterým jsem byl naprosto unešen. Popadl jsem foťák a udělal jsem si pár fotek.

No, nejsou pěkné?

Ještě jsem se chtěl pochlubit jednou fotkou. Prcek měl před dvěma měsíci své první narozeniny a dostal krásný dort s jeho neoblíbenějšími zvířátky. Poznáte, jaká jsou?


Kdo je za dvěřmi? No přeci maturita!

22. května 2011 v 21:45 | Sever-rat |  Témata týdne
Maturita je pro některé obávaná zkouška z dospělosti, pro některé běžný den. Jak vzniklo slovo maturita? Napadlo mě několik odvozenin podle kterých maturita mohla vzniknout. Všimněte si kořenu slova "tur". Ve středověku to zřejmě byla zkouška nauky o turech nebo turcích. Ale spíš bych počítal, že o Turcích, protože dost ohrožovali evropské země...
Že by tu v minulosti byly ufoni? Nejspíše z planety Mars - tedy Marťané. A jediný jejich odkaz tu zůstalo slovo Maturita.
A třetí možnou odvozeninou bylo slovo turista. Ale teď už dost vymýšlení a vrhněme se na maturitu jako takovou.

Kdo dnes nemá maturitu, nemá moc možností co se týče práce. Když čtete nabídky prací skoro všude píší, že požadují maturitu. Neříkám, že člověk bez maturity nemá žádné možnosti, ale má je spíše omezené. Ikdyž maturita už v současné době moc nestačí. Skoro každý má vysokou školu a s titulem, maturitu hravě troufne. Mladí mají maturitu skoro všichni, ale ti starší jí moc nemají, proto si jí dodatečně dodělávají.

Je tomu již 3 roky, co jsem maturoval. Už v říjnu jsem si říkal, že se začnu učit. V lednu jsem si to znovu opakoval a pak nadešel květen a bylo to. Ještě v únoru jsme absolvovali maturitní ples v pražské Lucerně. Naše třída předvedla taneční vystoupení, do plachty nám lidé naházeli peníze. Když se k tomu tak vracím, tak ani nevím, kde ty peníze vlastně skončili.. Maturitní večírek si každý platil sám a peníze jsme si až do konce školního roku nerozdělili. Pokladník, který měl finance na starosti si pěkně vydělal.

Čas ubíhal, uzavřela se klasifikace, rozdalo se vysvědčení a byl tu svatý týden. Snažil jsem se dohnat to, co jsem vše zameškal. Po týdnu přišel den D. To znamenalo hodit se do gala, vzít si na sebe kvádro od otce, které na mě moc velké. Bylo však jediné, své vlastní jsem ještě na sebe neměl. Nervozita trochu byla, ale nebyla tak velká.

První na řadě byl český jazyk. Vytáhl jsem si otázku literatura 70,80,90. let 19. století. Popravdě jsem na tuto otázku moc připravený nebyl. Naštěstí jsme mohli používat čítanky za celé čtyři roky studia a ty mi dost pomohli. Byli tam napsaní autoři a jejich díla a rozpis té doby. Nakonec jsem dal něco dohromady a pak bylo ještě cvičení z mluvice. Určování přívlastků a rozbor - to mi celkem šlo. Pak na řadu přišlo účetnictví, na které se přišel podívat i ředitel školy. Dostal jsem otázku Krátkodobé cenné papíry. Účetnictví mi vždycky šlo, nebylo třeba se to ani učit. Jako třetí byla ekonomika a otázka: Zahraniční obchod. A jako poslední angličtina, kdy jsem měl povídat o problémech světa. To také bylo v pořádku až do té doby, kdy mi položili otázku, abych řekl něco o Air pollution (Letecké znečišťování) a o tom nevím nic ani v češtině.

Nakonec maturita dopadla dobře a prošel jsem. Poslal jsem několik smsek a školy byl pro tento rok konec.

Maturity se nemusíte obávat, není to nic těžkého. Pokud dáváte pozor při hodinách, máte půlku práce za sebou. A když to nezvládnete dnes, zvládnete to v září. Nekašlejte na učení, pamatujte, že maturitu budete uvádět v životopisu celý život a bez ní se také nedostanete na vysokou.

P.S. Všem maturantům přeji hodně štěstí a pevné nervy.

Západy slunce

14. května 2011 v 15:11 | Sever-rat |  Různé články
Západy slunce patří k nejkrásnějším. Pokud si večer uděláte čas, určitě neprohloupíte. Zvednete hlavu vzhůru a na obloze vidíte všelijaké barvy. Je to jen na pár okamžiků, tak se pohledem co nejvíce pokochejte.

Jednou za čas si západ slunce vyfotíte, jindy zas nemáte u sebe fotoaparát.
No není to nádhera?

Naše, Vaše, Moje a Tvoje Město - Praha

13. května 2011 v 19:47 | Sever-rat |  Témata týdne
Na jedné velké řece, na kopcích a v nížinách, krásné a někde špinavé, ale s více než 1 milionem lidí a velkým čilým ruchem se nachází město Praha. V tomto převelikém městě, které nemá v České republice obdoby, bydlím i já. Bydlím tu již od narození a Praha je součástí mého života.

Podle čeho asi vznikl název města Praha? Buď předkové překročili nějaký práh, který zřejmě vystavěl návštěvník z budoucnosti nebo lidé, kteří se často smáli, že nebylo slyšet nic jiného než Ha, Ha. Jelikož se jednalo o prastaré nářečí, dali před -ha, "pra". A od té doby jste slyšeli jen samé "prahaha", když se lidé smáli. Navíc druhé "ha" bylo už moc a proto svou první domovinu pojmenovali jako Praha. Praha byla velkým centrem vzdělanců, vypravěčů vtipů a bavičů.

V současné době bydlím v Hloubětíně. Ještě do roku 1907 se Hloubětín jmenoval Hloupětín. Proč myslíte, že si lidé odhlasovali, aby se název obce změnil. Že by tam byli všichni jen hloupí? Hloubětín má také 2 zajímavosti -tzv. Pražský zlom a lokalitu v Pískovně, které určitě stojí za shlédnutí.

Nedaleko od Hloubětína je sídliště Černý Most, které také získalo zvláštním způsobem svůj dnešní název. Dříve nad tratí do Poděbrad a dále stál most. Na začátku byl bílý, ale několikrát pod ním projela lokomotiva a most byl černý. Kolikrát ho zkoušeli přemalovat a most vždy skončil na své černé barvě. Dnes už místo najdete jen základy, kde most stával.

Říká se, že v Praze je blaze. Je tomu tak? Většina obyvatel v Praze žije v sídlištích a každé sídliště má své problémy. Jde např. o nedostatek parkování, více bydlících lidí na jednom místě, frekventovaná doprava, hluk, špatné životní prostředí a takto bych mohl pokračovat dále.

Praze také chybí nedokončený pražský obchvat, jak vnitřní, tak vnější, což by velice ulevilo dopravě. Proto rád čtu v deníku Metro, kde každý den řeší kauzy, co je ve špatném, co se má změnit či opravit.

Na závěr bych chtěl říci, že jsem rád, že bydlím v Praze, tolik přátel na jednom místě se nepotká. Máte vše po ruce, nemusíte nikam chodit daleko.

P.S. Projížděl jsem po mapě ČR a našel jsem velice zajímavé vesnice a názvy rybníků, o které se rád podělím:
Vesnice - Žabonosy, Zvěřínek, Svinčany, Třibřichy, Chlupatá Ves
Rybníky: Řeka, Mučírna, Nadýmač, Punčocha, Kuchyňka, V Utonulém, V Kolébce

V nevěře jsou Češi čtvrtí na světě

8. května 2011 v 21:29 | Sever-rat |  Témata týdne
Už dlouho plánuje, že se svou přítelkyní prožije krásný romantický víkend v jednom z nejluxusnějších hotelů v České republice. Je pátek, běžný pracovní den. Víkend se blíží a Honza koupil dvě poukázky na romantický pobyt pro sebe a pro svou milovanou přítelkyni. Ještě ráno zašel za svým šéfem a poprosil ho o půl dne dovolené, aby mohl vyrazit, co nejdříve za svou přítelkyní, aby jí tímto nápadem překvapil a společně mohli vyrazit co nejdříve.

Je půl hodiny po poledni a Honza vyráží k domovu. Před domovními dvěřmi vytahuje klíče s brašny a pomalu otáčí klíčkem. "To je zajímavé", pomyslí si, "Radka by ještě neměla být doma". Otevře dveře a uvidí na zemi triko. Opodál se válí džíny a za nimi dokonce podprsenka. "Ta Radka je ale nepořádná, všechno musí házet na zem." Přijde do kuchyně. Na stole jsou dva talíře, na jednom je ještě trochu kaše a řízku. Dvě skleničky a láhev vypitého červeného vína se válí po zemi. "Tohle už není normální", pomyslí si. Do Honzy vjede vztek. Zběsile otevře dveře od ložnice a uvidí svou přítelkyni v "tom nejlepším" s neznámým chlapem. "Co to má znamenat?", řve. "Miláčku, ty si doma ale brzy, nemáš být ještě v práci?", odpovídá Radka. "Přijdu brzy domů, abychom si udělali romantický víkend a najdu tě s tímhle hňupem?" "Jaký hňup?", ozve se neznámý.

Honza to nevydrží, popadne neznámého a flákne s ním o zeď. Pak ho odvleče ke dvěřém, otevře a nahého ho vyhodí ven. Vrací se zpět do ložnice, sebere všechny věci neznámého a hodí je z okna. "Ale miláčku, není to tak, jak to vypadá", říká se slzami v očích Radka. "A jak myslíš, že to vypadá? Když najdu svou přítelkyni v posteli s neznámým chlapem? Víš co? Koukej se sbalit a vypadni! Už tě tu nechci ani vidět!

Tuhle zkušenost může mít každý z nás. Málo lidí je věrných, ale proč to lidé dělají? Co jim ve vztazích chybí?
Může to být cokoliv, ale změna partnera to rozhodně nevyřeší. Proč lidé neřeknou, že už to mezi námi neklape, že by bylo lepší, kdybychom se rozešli. A místo toho Vám někdo nasadí parohy.

Podle nedávného průzkumu jsou Češi čtvrtí nevěrníci na světě. Každý druhý s tím má zkušenost. Lidé zapomínají, co je láska, tolerance a hlavně VĚRNOST. A také nemyslí na to, že mohou pořádně ublížit. Na tento okamžik, když někoho přistihnete při nevěře, se dá těžko zapomenout. Místo toho by stačila by říct jen jediná jednoduchá věta. "Je konec, rozejděme se." Na tuto jednoduchou větu stačí otevřít jen pusu a vyslovit to.

Pokud chcete být nevěrní, pomyslete, co vše můžete způsobit. A když už k nevěře dojde, pamatujte prosím, že ne všichni bydlí v 1. patře, kdybyste chtěli rychle vyskočit z okna.