Jakékoliv připomínky, dotazy, přání či stížnosti adresujte na: sever-rat@seznam.cz
Právě sleduje: Legendární seriál: "Odpadlík", Těší se na: TBBT - 7. sérii; Zpátky do školy.
The walking dead, Simpsonovi - 24. série

V přípravě další díl Velký atlas blogerů...

Červen 2011

Netradiční sbírka

29. června 2011 v 20:56 | Sever-rat |  Různé články
Někdo sbírá hokejové kartičky nebo pokémony, jiný zas poštovní známky či známky od piva. I já se rozhodl, že začnu něco sbírat a to plechovky od Energy nápojů jako je např. Redbull, Monster a jiné. Zatím jsem na začátku a mám asi 10 kousků, ale pomalu se to rozrůstá, jelikož v poslední době se prodává tolik typů Energy drinků, že opravdu budu mít, co dělat, abych je všechny nasbíral.


P.S: A jak jsou krásně barevné..

A co sbíráte Vy?

Zašlápneš brouka a můžeš změnit budoucnost

12. června 2011 v 22:28 | Sever-rat |  Témata týdne
Stroj času, zařízení, které ještě nebylo vynalezeno. A nebo snad už je vynalezeno? Lidé touží sestrojit stroj, které by je o pár stovek, tisíce či miliony let přenesl do budoucnosti nebo minulosti. Ale je to vůbec reálné a bezpečné? Pojďme se na to společně podívat, jak by to v budoucnosti nebo v minulosti mohlo vypadat.

Minulost:
Dejme tomu, kdybyste takový přístroj měly k dispozici, kam by jste se chtěli podívat? Mám rád historii a moje první cesta by vedla tam. Napoprvé bych zkusil druhou polovinu 19. století v Americe. Divoký západ a zlatá horečka - na to bych se chtěl podívat. Vidět pistolníky, to pravé "westernové městečko" a né jen nějaké kulisy. Teď už víte, kde se našlo zlato. Kdybyste se stali dobrodruhem, víte kde hledat a proč takhle nezbohatnout? V tomto období se také objevili první "džíny", můžete vidět takovou světovou módní věc, kterou dnes nosí skoro každý.

Toto období mi už stačilo a čeká mě další cesta. Rok 1526, kdy zahynul poslední Jagellonec Ludvík v bitvě u Moháče. Kéž bych mu mohl poradit, aby nejel na koni zrovna touto cestou, ale jinou. Protože se dostal do bažin, kde se utopil a po něm nastoupila dlouhá vláda Habsburků. Kdyby to Ludvík věděl, mohla být budoucnost úplně jiná, možná já nebo vy bychom tu nebyli. Pokud se udělá v minulosti nějaká změna, může se změnit cokoliv.

Další cesta mě vede za králem Karlem IV. Byl opravdu takový, jak se o něm všichni učíme? Chtěl bych vidět, jak se staví Karlův most a veškeré další stavby. Akorát jeho syn Václav IV. se moc nepotatil. Takový pijan a možná i homosexuál, který trávil většinu času v nevěstincích a díky němu upadaly země Koruny České. Kdybych se do této doby dostal a vyprávěl bych, co bude v budoucnosti, kdybych vysvětloval, co znamená mobil či co vydává zvuky z mé MP4, nikdo by mi nevěřil. Každý by jen řekl, že to jsou kouzla a já že jsem čaroděj. A kde bych skončil? Na hranici! Tímto by mé putování minulostí skončilo.

Pokud se dostanete do minulosti, nemůžete nic změnit, s nikým se bavit a hlavně se koukat, abyste nezašlápli nějakého brouka, protože je možné, že ovlivníte celou budoucnost. Ale existují i nějaké záhady. Jak vysvětlíte nalezenou lebku pravěkého člověka, který má díru v hlavě, že díra vypadá jako kdyby ho někdo střelil střelnou zbraní?

Budoucnost:

Neláká mě, co bude v budoucnosti a do té bych se ani podívat nechtěl. Pokud se tam dostanete a uvidíte, že jste úspěšní ředitelé velkých firem, bude Vás zajímat, jak jste se na toto místo dostali. Je ale možné, že v přítomnosti uděláte nějaké rozhodnutí, které Vás ovlivní natolik, že se nakonec ředitelem nestanete.

Copak chcete vědět v kolika letech a jak umřete? Každý má svůj život a svůj osud a pomocí svých vlastních rozhodnutí jej ovlivňujeme. Důležité je být hlavně opatrný a přemýšlet než něco uděláte. Dále si užívejte den jako kdyby byl poslední.

Ať už někdo nějaký stroj vymyslí nebo jestli už je, musí si však uvědomit, že vše může změnit a nedá se to již zpět vrátit.

Stávka aneb stávka DJejů

10. června 2011 v 21:29 | Sever-rat |  Aktuální články na téma
"Bojujeme i za Vás", to je výrok odborářů, kteří budou v pondělí stávkovat. Žádné metro, tramvaj, autobus či vlak nevyjede. To je krutá realita.

Na jednu stranu je chápu. Řídit autobus v 70 letech je velice těžké, ale každý jsme svého štěstí strůjcem a každý si zvolil svůj obor a zaměstnání v čem bude pracovat. Někdo je hrobařem a bude kopat hroby do 70-ti let. Jiný zas bude sedět v kanceláři. Ale na druhou stranu, proč to máme odnášet my ostatní? Bydlím v Praze, kde metro přepraví statisíce cestujících denně. Když nic nepojede, víte, jak to bude vše vypadat? Lidé budou chodit do práce i třeba o 3 hodiny dříve, aby se dostali. Jiní nasednou na kolo a jiní provětrají svá auta. A aby toho nebylo málo, chtějí ještě na silnicích udělat blokády. Není toho už trochu moc? Není to omezování? Přijde mi, že jsme jako rukojmí.

Představte si, kdyby řekli lékaři řekli, že budou mít stávku a nikoho nebudou přijímat. Lidé můžou i umřít a to lékaři nemohou udělat. Nebo kdyby stávkovali prodejci potravin. To bychom měli umřít hlady?

Tato "výborná" stávka se mě dost dokne. Do práce jezdím metrem přibližně půl hodiny. Pěšky to však mám asi 14 km, což je přibližně 3 hodiny chůze. Budu muset vyrazit v 6 ráno a doufat, že do práce dorazím do devíti hodin včas. Ale myslím, že nebudu jediný, kdo se vydá na cesty pěšky.

A zaměstnavatelé nám v tomto ohledu také moc nepomohou. Pokud nedorazíte do práce, může to brát zaměstnavatel jako porušení pracovní kázně. A to si já jako živitel rodiny, rozhodně dovolit nemůžu. Naštěstí se moje plány na pondělí, co se týče chůze do práce neuskuteční. Máme povoleno, že si můžeme objednat taxi a náklady proplatí společnost. Ale i tak tu zůstává, zda se do práce dostanu, když všichni vyjedou auty.

Je to první stávka, kterou zažiji. Nepočítám však povodně v roce 2002, kdy metro v určitých stanicí nejezdilo několik měsíců. A teď některá města znovu potká velký dopravní kolaps.

Odboráři, vzpamatujte se a ještě se nějak dohodněte a hlavně netrapte ostatní lidi. Jinak přeji všem, kteří mají někam v pondělí dorazit, ať hlavně dorazí.

Denní pohodička

10. června 2011 v 21:03 | Sever-rat |  Deník
Byl krásný skoro letní den. A my se vypravili i s prckem na naši zahrádku. Nejlepší je to, že chatu máme jen kousek od baráku, jen 5 minut chůze. Je to takový relax. Zapomenutí na všechny starosti a velké odregování.

Podívejte, jak malý řádí:

A další fotky jsou květiny naší babičky, která na nich velice lpí a jsou okrasou celé zahrádky.
A kde prožíváte relax vy?

Týden pohrom

4. června 2011 v 20:44 | Sever-rat |  Deník
Tento týden se ani nijak nazvat nedá. V úterý to začlo tím, že si malej přisedl nohu a mělo to za následek, že kosti v levé nožičce zlomené. Naštěstí nejsou kosti úplně přelomené a jen zlonemé vevnitř kosti. Obal kosti je naprosto neporušen. I tak dostal malý na nohu sádru a další 3 týdny budou opravdu něco. Pořád za ním běhat, aby si nestoupal. Noci s ním jsou naprosto pekelné. Předevčírem dokonce vytvořil rekord, že přes naspal jen asi 3 hodiny. Tak doufám, že se to vše brzy dá dohromady a bude vše v pořádku.

Sádru jsem za celých 22 let neměl ani jednou a prcek hned ve svých 14-ti měsících.


I takhle si dokáže hrát malý.

A aby toho nebylo málo. Z noci ze čvrtka na pátek nám ukradli auto. Ráno vstanu, podívám se z okna a auto fuč. Nejdříve mi to vůbec nedošlo, marně jsem si lámal hlavu, zda jsem auto nezaparkoval na jiném místě. Nezaparkoval. Tak hned zavolat na polici, na pojišťovnu, do banky - jelikož je auto stále na úvěr a to chybělo jen pár měsíců k doplacení. A co teď? Až dva měsíce má policie čas na hledání, pak to může teprve odložit. Pojišťovna má další 2 měsíce na vyřízení a proplacení pojistky a jsem povinen doplatit zbytek úvěru. Úplně výborně. Pokud toto čteš "ty jeden zloději" přeji ti, ať v tom autě nabouráš, zvlášť, když jsi ublížil takto mladé rodině. A navíc krást auto, když je vzadu autosedačka - co to jsi za člověka?

PS: Raději se nebudu dále vyjadřovat, jelikož jsem tak na panáka nebo na boxovací pytel.