Jakékoliv připomínky, dotazy, přání či stížnosti adresujte na: sever-rat@seznam.cz
Právě sleduje: Legendární seriál: "Odpadlík", Těší se na: TBBT - 7. sérii; Zpátky do školy.
The walking dead, Simpsonovi - 24. série

V přípravě další díl Velký atlas blogerů...

Říjen 2011

Limuzína

31. října 2011 v 21:13 | Sever-rat |  Různé články
Přesně tato limuzína mi parkuje před mým barákem :-D.


Foceno před policejní stanicí Černý Most (že by nějaký chycený velkopodnikatel?)

Každý všední den mě šofér touto limuzínou odváží do práce a pak z práce. A další mojí černou limuzínou jezdím jen na nákupy. Červenou používám na výlety a žlutou limuzínu jako odvoz pro hosty. No nemám já to pěkný život?

Dělám si z Vás srandu..jet v limuzíně je opravdu prožitek. Na maturitní ples jsme se společně s klukama chtěli domluvit na zapůjčení limuzíny na pár hodin. Nakonec však z této domluvy sešlo a my přijeli na ples jen MHDéčkem...

Do budoucna však plánuji pronájem limuzíny na projetí celé Prahy, vyklánění se ze střešního okna a přitom ještě mít "kvádro" jako velký podnikatel.. Možná, že i budu rozhazovat drobné, které stačí jen chytat..

Skok přes peklo

24. října 2011 v 15:37 | Sever-rat |  Různé články
Źádné peklo neexistuje. Skok, který vidíte na fotce, je skok do neznáma. Naštěstí s žádnými trvalými následky. V té době, kdy jsem toto prováděl, jsem byl o pár let mladší a dnes bych si na to znovu netroufl...


Info k posledním dnům:

Další rok na tomto světě nezačal moc dobře. Pro nezasvěcené - včera jsem měl narozeniny. Ztratil jsem krásný stříbrný "tlustý" řetízek, který jsem na krku nosil několik let. Byl to dárek a bez něho se cítím nějak zvláštně - osamoceně.

Zároveň se mi nelíbílo také můj dnešní telefonát, kdy mě kontaktoval bývalý spolužák ze základní školy, se kterým jsem nemluvil 7 let. V hovoru byl naprosto profesionální a nabízel mi, že jako vybranému jedinci mi může povědět, jak od státu vyštípat více peněz na daních. Rád by si se mnou sjednal schůzku, kde mi o tom poví více.

V hovoru byly slyšet také jiní operátoři, kteří mluvili se zákazníky a když jsem volanému řekl ne, že o daních informace mám a orientuji se v nich, změnil hlas, začal mě více nutit a pořád mi říkal: "A proč to nechceš, proč tě to nezajímá?"

Jaký názor si mám asi o něm udělat, když se ozve po 7 letech a nabízí tohle. Kdyby mě chtěl vidět nebo zajít na pivo, to bych chápal, ale tohle?

A jaké plyne z toho ponaučení? Někteří lidé se vlivem divné práce také změní..

S pozdravem

Sever-rat

Seriály -TBBT

22. října 2011 v 22:02 | Sever-rat |  Různé články
V televizi běží každý den tolik různých seriálů. Jsou různých žánrů, různě dlouhé a různě oblíbené. Skoro každý z nás má rád nějaký seriál, na který se i pravidelně dívá.

Jednou jsem již dělal statistiku mých nejoblíbenějších seriálů, ale po shlédnutí jednoho seriálu, bych měl celou tabulku upravit, protože "tento" seriál mě opravdu nadchl. Jedná se o seriál The bing bang theory (Teorie velkého třesku). Nemůžu na tento seriál dopustit a nemohu odolat malé osobní recenzi.

Ještě, když jsem tento seriál neznal a viděl jsem jen ukázky na Primě COOL, myslel jsem si, že se jedná o nějakou pitomost. Zvědavost mi však nedala a rozhodl jsem se tento seriál si stáhnout a povívat se na něj. Po shlédnutí prvního dílu jsem musel shlédnout další a další díl. Nakonec to skončilo tak, že vyčerpán jsem šel v 8 hodin ráno spát. Celé 3 série jsem shlédl celkem rychle a myslel jsem, že už to je konečná. Až kolega v práci mě upozornil, že existuje ještě 4. i 5. série.

4.série byla opravdu úžásná - bez dabingu, hodně vtipu - smál jsem se až tak, že jsem i několikrát v noci vzbudil manželku a možná i malého prcka vedle v pokoji :-D Ale shlédnutí této série mi za to opravdu stálo. Sheldon opět nezklamal. Leonard a Penny jakbysmet. Už moc se těším na další sérii. Jestli se vtipy budou stupňovat - tak budu budit i sousedy.

Co říkáte na tento seriál vy? Jaké máte rádi vy seriály?

Fotohádanka na závěr - poznáte o jakou stavbu se jedná? Je trochu rozmazaná, aby nebyla hned tato stavba poznat a díky tomu ty světla vypadají kouzelně. Ale i přesto Vám dám malou nápovědu - jedná se o Stavbu roku "nějakého roku", ale to už bych napověděl moc.. Ještě jedna nápověda a to, že stavba se nachází v Praze.


Přezujete mě?

20. října 2011 v 23:35 | Sever-rat |  Různé články
"Já už to s těmi rodiči, ale vůbec nevydržím. Až 1.listopadu se konečně dostanu povinně ven. Já chci dříve"

Společnost Enomocia Kalecia Pomocia kafecelia vyrobila nový druh pneu s dárkem navíc. A tohle se z toho vyklubalo.
Aneb nechcete si někdo půjčit toho našeho raubíře?

P.S. Zboží se nedá vrátit aneb odstoupení od smlouvy neexistuje!


Kočička

18. října 2011 v 21:06 | Sever-rat |  Různé články
Naše kočička je zlatíčko. Někdy mi přijde, že v minulém životě byla pes. Každý večer si sedne k mé posteli a kouká na mě, tak dlouho, dokud se nezvednu a nepudu jí házet míček. Tato zábava trvá i 15 min. Hodím míček, ona ho v zubech přinese a čeká až jí ho zase hodím. Všechny návštěvy se velice diví, že i kočka dokáže aportovat.

A je také neuvěřitelně fotogenická...


© Sever-rat

Karlovy Vary

13. října 2011 v 7:47 | Sever-rat |  Výlety
Karlovy Vary jsou krásné město. Za pár let se v tomto městě bude mluvit jen rusky a do hotelu Pupp budou jezdit jen ruští magnáti a boháči.

Pamatuji si, že mi "známé" prameny vody moc nechutnali. Místo toho bych si raději dal Poděbradku. Naopak mají výborné oplatky, které jsou levné a velmi chutné.
Vrchní, prchni!
Záhada měsíce

11. října 2011 v 20:56 | Sever-rat |  Různé články
Ve výškové budově, když jste ve vyšších patrech se dá vidět ledacos. Toto se mi podařilo vyfotografovat. Kdo schválně zjistí o co se jedná - není to nic těžkého.. Že by se jednalo o nějakého sebevraha?


Ach ta bolest zubů

3. října 2011 v 17:46 | Sever-rat |  Různé články
Jsem to ale padavka, neuměl a "nevážič" svých vlatních zubů. 3 roky jsem nebyl na pravidelné kontrole u zubaře. Můj zubař ukončil živnost (asi změnil činnost na obráběče kovů podle toho, jak zpravoval zuby) a od té doby jsem se nikam nenahlásil. Ale mým hlavním důvodem je fobie ze zubařů. V mém případě se jedná o dentistofobii nebo kazyzubfobii.

Když máte tyto fobie, neustále se vyhýbáte zubařům. Vyhýbáte se, abyste se nemuseli objednat na pravidelnou prohlídku. Člověk, který se bojí, vždy dodržuje minimální vzdálenost pohybu od svého lékaře:

- Člověk, který se bojí méně, drží odstup minimálně 2 km

- Člověk, který se bojí více, se raději přestěhuje do jiného města, aby nemusel být poblíž svého zubaře. S vidinou, že by bydlel ve stejném městě jako jeho zubař, se mu dělá mdlo.

Nejlepším řešením, jak dotyčného dostat k zubaři, je zabalit ho do koberce, aby se nemohl hýbat. Poté ho hodit do kufru auta a jet s ním přímo k zubaři. Dávejte však pozor, abyste při cestě nenarazili na "Mekáč" či "KFC". Dotyčný v kufru by ještě získal další fobii - "kufrosfobii" Máte ještě možnost nalákat dotyčného na to, že jedete co cirkusu nebo do ZOO (jedná se o méně drastickou variantu).

A proč píši o zubaři? V pátek mě chytil zub - stolička. Asi se jí mezi ostatními zuby nelíbí, tak sebou fláká, drbe svého souseda - nerva a ještě si udělala do kalhot ve formě otoku.

Zítra mě to čeká. Přichází den D, kdy pudu k zubaři a bude určitě vrtání. Doufám, že tam vůbec dojedu, ale také jestli i odjedu.