Jakékoliv připomínky, dotazy, přání či stížnosti adresujte na: sever-rat@seznam.cz
Právě sleduje: Legendární seriál: "Odpadlík", Těší se na: TBBT - 7. sérii; Zpátky do školy.
The walking dead, Simpsonovi - 24. série

V přípravě další díl Velký atlas blogerů...

Duben 2012

Moje prohraná „nahá“ sázka

26. dubna 2012 v 19:21 | Sever-rat |  Témata týdne
"To nemůžeš nikdy zvládnout"
"Ale zvládnu, uvidíš"
"Nevěřím ti, pojďme se vsadit!"

A tímto způsobem to začíná. I já se rád o něco vsadím, a proto Vám chci popsat, o co všechno jsem se v minulosti vsadil:

Jednoho letního dne, kdy jsem byl ještě na základní škole, jsme se s kamarády velice nudili a nevěděli jsme, co budeme dělat. Až později Michala napadlo, že bychom mohli zkusit jeho nový prut a u nedalekého rybníka ho vyzkoušet. Když jsme dorazili k rybníku, Michal se hned začal vytahovat, že během 5 minut chytí rybu. Já tomu nevěřil a díky této chloubě vznikla sázka, která měla znění:

Pokud Michal nechytne rybu do 5-ti minut, svlékne se a poběží přes les, dále okolo trati asi 200 metrů a pak stejnou trasou zpět. Pokud Michal rybu chytne, poběžím tuto trasu já. Co si myslíte? Samozřejmě, že jsem sázku prohrál, protože Michal chytil rybu během dvou minut. Sázky se musí plnit a tak jsem začal konat.

Svlékl jsem se do naha a začal utíkat. V lese jsem naštěstí nepotkal ani živáčka, ale to nejhorší pak přišlo. Když jsem běžel okolo tratě, uslyšel jsem za sebou hvízdání vlaku. Než jsem se stačil někam schovat, vlak už byl přímo u mě a míjel mě. Naneštěstí jel vlak velice pomalu, protože se blížil do nedaleké zastávky. Lidé nevěřícně zírali a ukazovali na "toho nahatého člověka" v mé osobě. Osudný vlak měl snad 10 vagónů a museli mě vidět desítky lidí. V tu chvíli bych se nejraději hanbou propadl.

Až o pár dní později jsem se dozvěděl, že se jednalo o chovný rybník a chytit zde rybu není žádný problém. Pro mě však plyne ponaučení, že se již nikdy nebudu sázet o takovouto blbost.


S pozdravem

Sever-rat

Velký atlas "Typů" blogerů IV

23. dubna 2012 v 19:21 | Sever-rat |  Blogerus
Ahoj všichni,

po delší odmlce přidávám další 4 typy nových blogerusů... Předchozí články naleznete: 1. díl, 2. díl, 3. díl

Bloger Průjemák (Blogerus rychlo sratus) - Jedná se o blogera, který tráví nejvíce času u PC a hlavně u svého blogu, tak jako člověk, který má průjem a musí neustále sedět na záchodě. Důkazem tohoto blogera je dechberoucí rychlost, kdy vydává jeden článek za druhým jako na běžícím páse. Snaží se, aby byl za tento výkon zapsán do Guinessovi knihy rekordů za co nejvíce vydaných článků za den. Bohužel s nelibostí všech čtenářů není od tohoto rekordu moc daleko.

Bloger Pohádkář (Blogerus Blafalus)- Bloger, který má většinou velmi mnoho času. Články si na rozdíl od čtenářů náležitě vychutnává a místo "normálních" článků píše barvité příběhy (např. Co jsme dělali za Hitlera, Komu utekla žena s pojišťovákem, Jak jsme dělali zabíjačku a Pepíček od sousedů kouří). Tento druh škodí obzvláště dlouhými články.

Bloger Účastník Swingersparty (Blogerus Familia Rozpolcenus) - Pod tímto názvem se skrývá několik osob, které společně využívají svůj blog. Dalo by se říci, že spadá do Skupiny "Familia" spolu s Blogerem Velkorodiníkem. Během psaní článku považuje za nutné zapůjčit klávesnici všem od pradědy po 2-leté děcko. Charakteristický je neuvěřitelný výsledek napsaného článku, který hatí všechny pokusy, aby se dal článek vůbec přečíst.

Bloger Pruďas (Blogerus Rejpalus) - Tento typ blogera klade ke každému článku u jiného autora velké množství otázek, na které nechce znát odpověď, protože odpovědi již zná. Jde mu pouze o frustraci autora. Toho zásadně oslovuje "Tak Helejtese", případně neoslovuje vůbec. Pokud se mu něco nelíbí, ohání se velkými konexemi jako "dám to do Blesku", "dám to do televize".

Pokračování? Podle toho, jak se Vám to bude líbit a zda budete chtít slyšet další blogerusy...

Prokopat se do Číny

18. dubna 2012 v 21:02 | Sever-rat |  Foto s průpovídkou
Každý ví, že Země je kulatá. Když začnete v jednom bodě kopat, myslíte, že se dokopete do Číny? Pražský magistrát schválil a financuje ze svých zdrojů tento pokus. Nevím, zda mám být rád nebo ne, ale z touto zkouškou začali přímo pod mým barákem.

Za dva roky již nebudu muset letět letadlem do Číny. Stačí jen skočit a objevit se na druhé straně zeměkoule.


Pivo Duff léčí

15. dubna 2012 v 14:02 | Sever-rat |  Foto s průpovídkou
Kde jste viděli pivo Duff? Ví někdo, v jakém seriálu se toto pivo často ukazuje?

No přeci Simpsonovi...

Ještě nedávno jsem si myslel, že to jen výmysl, až do doby, kdy kamarád měl narozeniny. Má moc rád pivo a Simpsonovi. Myslím, že tento dárek byl opravdu pěkný a v kamarádovi vyvolal velkou radost...

A chutná opravdu dobře...


Jaké máte rádi druhy piv?

Vyhrál jsem miliony ve Sportce

1. dubna 2012 v 21:01 | Sever-rat |  Různé články
Nebudete tomu přátelé věřit, ale v noci ze soboty na neděli se mi zdál sen. Sen, ve kterém byla samá čísla. Naštěstí jsem si je všechny pamatoval a hned po probuzení si je napsal na papír. "Co by ta čísla mohla znamenat?", pomyslel jsem si. Telefonní číslo, číslo bankovní účtu, moje budoucí výplata nebo možná čísla Sportky?

Dnes je nedělní tah, mohl bych to zkusit a tak jsem si vsadil. I kdybych vyhrál 100 Kč byl bych spokojený, protože člověk nevyhrává každý den. A kdyby to byl nějaký milion, určitě by se našlo, na co ho použít.

Večer s očekávám zapínám televizi. Prsty držím v pěst, klacík mám v zubech a nohama kopu do stolku s televizí. Právě to začíná. Moderátor popřál pěkný večer a už se začínají tahat "čísla": 3,7,15,26,27,32,35 a 39. To není možné, ono to vychází. Jsem v balíku, jsem boháč...nedokáži tomu uvěřit. Podle teletextu raději ještě jednou kontroluji čísla na tiketu. Všechno vychází a čísla jsou shodná. Řvu na celé sídliště, až se lidé otáčejí a koukají. Další lidé otevírají svá okna a koukají se ven, co se děje a proč tak někdo křičí. Zároveň zastavují auta, tramvaj a celá doprava kolabuje a to jen kvůli mému hlasitému řvaní, které musejí slyšet báby až na Žižkově.

Co já si jen koupím? Co si počnu s těmi milióny? 47 milionů... asi si koupím Kramářovu vilu nebo veškeré zboží z Penny Marketu, aby se tento obchod stal konečně "Obchodníkem roku". Možná i přispěji na trasu metra linky D, která se bude stavět až na začátku 22. století, tedy pokud přežijeme konec tohoto roku. Také jsem uvažoval nad tím, že si před barákem postavím obr mega horskou dráhu, ze které Vám bude hodně mdlo.

V tom zmatku a nedávání pozornosti, mi tiket upadl a spadl na chodník. Lidé se po něm vrhli, bili se a řvali. Nakonec se z tiketu staly jen samé cáry a já se...

...probudil. Všechno to byl jen sen a vymýsl. Všichni jste mi naletěli...

Přeji Vám pěkného Apríla!!!