Jakékoliv připomínky, dotazy, přání či stížnosti adresujte na: sever-rat@seznam.cz
Právě sleduje: Legendární seriál: "Odpadlík", Těší se na: TBBT - 7. sérii; Zpátky do školy.
The walking dead, Simpsonovi - 24. série

V přípravě další díl Velký atlas blogerů...

Červen 2012

Napatlat se čokoládou

26. června 2012 v 18:20 | Sever-rat |  Témata týdne
Koupit si 5 tabulek hořké čokolády, hodit je do hrnce, zapnout plyn a čekat až se čokoláda rozteče. Pak jí celou na sebe hodit a rozpatlat jí po celém těle. A tímto okamžikem můj sen končí. Nerad bych si doma něco zapatlal, jinak bych měl do konce týdne, co dělat, abych to uklidil.

Čokoláda neodmyslitelně patří do mého jídelníčku. Dokonce bych řekl, že jsem na čokoládě závislý, což nedokáže ocenit hlavně můj zubař. Dokáži sníst na posezení i 2 celé tabulky čokolády a pořád nemůžu ztloustnout. Zřejmě začnu jíst kostkový cukr "na kila".

Jednou ráno jsem si nemohl odpustit svou porci čokolády, až jsem na to doplatil. Nevšiml jsem si, že mám celou pusu umatlanou od čokolády a v domnění, že je vše v pořádku, jsem se vydal na cestu do práce. Lidé na mě koukali, smáli se a ukazovali, ale nikoho nenapadlo mi říct: "Utři si pusu, máš jí celou upatlanou od něčeho hnědého". Doufám, že si lidé o mně nemysleli, že mám třeba rád psí hovínka, když nedokázali identifikovat, co jsem měl přesně na puse. Až po 40-ti minutách, kdy jsem dorazil do práce, jsem zjistil, že jsem opravdu prasátko a ani si neumím utřít pusu.

Když se vrátím do svých studentských let, dělali jsme s kamarády blbosti a hlavní úlohu v tom měla čokoláda. Jeden kamarád přinesl čistou plínku, druhý zas rozteklou čokoládu a já jako divák budu na všechno koukat a užívat si moment legrace. Čokoláda se nalila do plenky a kamarád tuto plenku vzal a vyhodil jí do koše u autobusové zastávky, kde aktuálně čekalo plno lidí na autobusové spoje. Druhý kamarád se vydal k odpadkovému koši, vytáhl plínku, otevřel jí a dal se do ochutnávání čokolády. Přítomní cestující s nechutí odvraceli hlavy a velice se divili, čeho všeho je člověk schopen. Tímto trikem se také proslavila pražská skupina Jackass Praha, zabývající se různými kousky.

Čokoláda je sladký prožitek, prostředek na nervy, může i uškodit, ale také může sloužit jako erotická pomůcka.

A rozhodně někdy zkuste čokoládu s cibulí, což je velice rozšířený pokrm.

Vánoce jsou tady!

14. června 2012 v 18:24 | Sever-rat |  Různé články
Umíte si představit, že by Vánoce byly také ještě jednou v létě? Neumíte? V tom případě se na to připravte. Dne 24.6.2012 se budou poprvé v létě konat svátky vánoční, tedy dvakrát do roka. Před několika měsíci sněmovna již toto schválila formou zákonu a včera se pod tento zákon podepsal prezident.

Proč myslíte, že to uzákonili? Hlavně pro oživení trhu a také chtějí dokázat, že Vánoce nemusí být jen v zimě a ve sněhu. Konečně si budeme moci užívat Vánoce při tropických teplotách a jen mírně oblečeni. Konečně si můžete vzít vánoční stromek ven a dokonce i venku povečeřet, aniž byste se museli bát, že byste se nachladili.

Tak prosím čtenáři, neseďte už předtím počítačem a koukejte rychle vyrazit pro vánoční dárky (rovnou kupte jeden pro mě navíc :-D) nebo na Vás již nic nezbyde. Nakupte vánočku, šampáňo, CD s koledami a 24.6. si to pořádně užijte. Vánoce v létě budete určitě slavit poprvé.

Rád bych Vás také upozornil na zvýšený pach v dopravních prostředcích. Vzhledem k tomu, že skoro každý bude mít ve vaně minimálně 3 dny kapra, nebudou se moci lidé koupat, proto očekávejte zvýšený a nesnesitelný pach. Sami víte, jaké to je v MHD, když je parno a když si k tomu ještě přidáte tří denní nemytí, raději se MHD vyhněte.

Pokud spolknete kost z kapra, neočekávejte, že by Vám v nemocnici pomohli, protože nejsou připraveni na nápor pacientů s kostí v krku, zvlášť v létě. Před tím, než začnete jíst kapra, zavolejte si prosím na nejbližší krční služebnu a nahlaste se…

Dále se připravte na to, že tolik sněhuláků jste venku ani za zimy neviděli. Sněhuláci budou, ale z plastových a skleněných láhví, které zůstali po nadměrném vypití alkoholu. V létě můžete v noci "bumbat" neomezeně a nemusíte se bát, že Vám umrznou ruce.

A rozhodně v létě dbejte na pravidelný pitný režim…Tak co? Těšíte se Vánoce v létě?

Normální cesta v MHD

8. června 2012 v 19:09 | Sever-rat |  Témata týdne
Lidé většinou jezdí normálně do práce či školy MHDéčkem či autem. Někteří dokonce i letí helikoptérou a rogalem.. Čím je normální jezdit?

Dnes byl opět nenormální den:

Kdo jezdí pražským metrem, možná to někdy zažije, protože není normální zažít takový pocit. Před stanicí Vyšehrad, pokud metro zastaví v útrobách Nuselského mostu (pro neznalé: předchozí vlak je ještě stále ve stanici Vyšehrad) a kolem zrovna projede metro druhým směrem, ucítíte pěkně chvění, kdy se vlak i trochu rozhoupe a není to zrovna moc příjemné...

Ale proč vlastně dneska píši?

Dnešní příhoda se opravdu nestává často. Metro právě zastavovalo na zastávce. Nedokačkavá paní se vydala směrem ke dveřím, aby mohla, co nejrychleji vystoupit. Avšak ztratila balanc, pak jsem jen viděl, jak se snaží chytit madel okolo. Její boty skřípaly o podlahu. A skončilo to tím, že paní spadla v plné rychlosti na jinou sedící paní. Sedící paní měla na kolenou tašku, ve které bylo několik jogurtů. Jakmile paní dopadla, jogurty se rozprskly všude okolo i na ostatní cestující... Tuhle situaci byste museli vidět, opravdu se to nevidí každý den...

Celé metro se smálo až se za břicho popadalo. Ovšem lidem, kteří byli dotčeni jogurtem, do smíchu moc nebylo...

A hádanka na závěr: Na fotce je stanice metra v Praze...Jaká?


Pokémoni - je normální sbírat je?

7. června 2012 v 18:30 | Sever-rat |  Témata týdne
" Já chtěl bych být ten nejlepší, jak nikdo přede mnou…" - tímto způsobem začíná úvodní melodie fenoménu Pokémon.

Již za mých mladých let jsme sbírali různé kartičky, samolepky ze žvýkaček a dokonce i plyšáky. Přiznávám se, že jsem byl do tohoto sbírání celý paf. Veškeré kapesné jsem dokázal utratit jen za samolepky a takové kartičky, které když jste pootočili o pár stupňů, viděli jste jiný obrázek pokémona. Zvlášť v té době bylo velice cenné mít pokémona Pikachu.

Každý den jsme se spolužáky o něco sázeli a výhrou byla vždy nějaká věc, která souvisela s Pokémony. Díky těmto výhrám jsem se dokonce začal těšit do školy a také do ní začal pravidelně chodit. V té době mi moc nešla vyjmenovaná slova, ale i kdyby mě někdo v noci vzbudil, dokázal bych mu říci všech 150 tehdejších pokémonů. Dokonce jsem je uměl vyslovovat i v japonštině. Jak sami vidíte, byl jsem velký fanatik.

Také jsem chtěl prorazit ve světě a vymyslel jsem si své vlastní příšerky, které jsem pojmenoval Rodents (ang. Hlodavci). Vymyslel jsem potkana s křídly, který má speciální "Hryzací útok", králíka s kopačkama, který měl tzv. "Kopací útok" a pak ještě pár dalších příšerek…

Největší zlom, kdy mě pokémoni přestali bavit, byl ten, kdy do kin šel film o Pokémonech. Rodiče mě na něj bohužel nechtěli pustit a díky tomu jsem veškeré kartičky, co jsem měl, vyházel. Ne však do koše, ale házel jsem je přímo z mého okna. Ani si neumíte představit, jaké davy dětí se pod mými okny sešly. Dokonce nastaly i strkanice a sousedi chtěli zavolat Policii. Je normální být šílený pro pokémony? V TV vidíte, jak se lidé chovají šíleně, když chtějí vidět nějakou známou osobnost, ale pro Pokémony…? To tu ještě nebylo.

Zestárl jsem, ale přece jenom jsem si pokémony přitáhl s sebou i do dospělosti. Zrovna na tohle téma jsem se bavil se svou kolegyní a v tom mi přišel hovor od klienta. Místo toho, abych se představil stylem: "Dobrý den, jaké máte přání?", podařilo se mi říci: "Dobrý den, jakého máte pokémona?" Touto větou jsem klienta totálně odrovnal, že nedokázal říci jediné slovo.

Někdy si připadám, že nejsem normální, když jsem sbíral pokémony… Také jste je někdy sbírali?

Klonovaný den

1. června 2012 v 17:30 | Sever-rat |  Témata týdne
Dny po dnech utíkají a přesto je každý den stejný v tom, co děláme. Někdo pije čaj o Páté, někdo si zase může zaškrtnout další den do diáře, že se opět nekoupal a někdo se opět pokouší marně přestat kouřit.

V médiích se píše, že stres je věcí moderní doby a přispívá k tomu hlavně každodenní stereotyp. Nevěříte? Pojďme se na to podívat:

Každý den ráno naštvaně típnete velice otravný budík a nadáváte si: "Proč jsem si jen nešel/la lehnout dříve". Když vstanete, jdete se obléknout a uvědomíte si, proč to vlastně dělám? Vždyť Adam a Eva také chodili nazí. Kdybychom chodili nazí, víte kolik, bychom ušetřili peněz? A dokonce i některé slečny by neměly komplexy z toho, že nevědí, co si ten den vzít na sebe. Prostě by vyšly do ulic v celé své kráse nahé.

Po oblečení se nasnídáte, vyčistíte si zuby a můžete vyrazit do školy či do práce. Když vstoupíte do hromadného prostředku, hned Vás do nosu plácne pach potu, od pána z vedlejšího místa se dozvíte, jak mu utekla žena s pojišťovákem a samozřejmě Vás seřve nevrlý důchodce, který si chce sednout, se slovy: "Ach ta dnešní mládež, která ani nepustí sednout starého člověka!"

Když dorazíte do práce či školy, naštve Vás kolega či spolužák. Kolega tím, že Vám opět předal svou práci, kterou sám nestíhá a spolužák tím, že od Vás hned chce opsat řešení úkolu, který si samozřejmě sám doma neudělal. Později Vás ještě naštve nadřízený či kantor.

Ke konci dne si jdete sednout do hospody, kde si čaj určitě nedáte, místo toho si objednáte pivo, které Vám přinesou a na první pohled vidíte, kde je "hladinka".

Večer si pak pustíte televize a zjistíte, že v ní vůbec nic zajímavého nedávají…

Toto je ukázka klonovaného dne. Jak jsem již psal, někdo je zvyklý na čaj o páté a někdo má naprosto jiný režim dne. Přesto vykonáváme i stejné činnosti každý den. A stres je na denním pořádku…