Jakékoliv připomínky, dotazy, přání či stížnosti adresujte na: sever-rat@seznam.cz
Právě sleduje: Legendární seriál: "Odpadlík", Těší se na: TBBT - 7. sérii; Zpátky do školy.
The walking dead, Simpsonovi - 24. série

V přípravě další díl Velký atlas blogerů...

Červenec 2012

Geniální lidé

30. července 2012 v 15:16 | Sever-rat |  Témata týdne
Jak by vypadal svět, kdyby všichni lidé byli geniální? Jak to by to ovlivnilo naší populaci? Pojďme se na to společně podívat...

Kdyby byli lidé geniální tak by...

zmizela hloupost a lidé by více přemýšleli nad tím, co dělají: Pozdě večer na jednom pražském sídlišti marně snažíte zaparkovat své auto. Lidé už mají svá auta dávno zaparkovaná a v klidu doma večeří, koukají se na televizi nebo si čtou. Díky několika lidem, kteří špatně parkují, ostatní na to musí doplácet. V tomto případě by stačilo pouvažovat, zda parkuji skutečně dobře a kdybych to zaparkoval blíže tam, uvolnilo by se místo pro jiné auto? Ne, zaparkuji tak, jak se mi chce a nad ostatními lidmi nepřemýšlím.

V médích často slyšíte, že telefonní linky začínajícím číslem 900 jsou velice drahé a za minutu hovorného zaplatíte i přes 90 Kč. Myslíte, že lidé poslouchají? Rozhodně ne a pak se diví, že účet za telefon se vyšplhá i na 5.000 Kč a tyto společnosti dále podnikají a těží z hlouposti volajících.

Stále slyšíte v TV neskákejte do neznámých vod, může se stát úraz. Lidé nedbají různých varování. Spíše dělají věci, které jsou zakázané a přitom by pomohli sobě, svému zdraví a i ostatním lidem a to jen díky tomu, kdyby někteří lidé nebyli hloupí a občas používali svou makovici.

nepotřebovali školy..: Všichni lidé by si byli rovní a měli by stejné dovednosti, znalosti a zkušenosti. Posuzujeme člověka podle toho, zda má vysokou školu a jaký má získaný titul. A přitom spousta inženýrů jsou pouze arogantní a hloupí lidé, kteří pouze apelují na to, že mají titul a chtějí být oslovováni: "Pane inženýře..."

přibylo trestních činů... Bohužel to je negativní stránka. Lidé by více podváděli, kradli, protože budou vědět, jak na to. Na druhou stranu tu také budou geniální policisté, kteří vyřeší každý případ.

Bohužel v dnešní době moc neposuzujeme člověka, zda je geniální, tedy v něčem mimořádně nadaný. Ale spíš podle toho, kolik má kdo peněz a jak si žije, jaké má zaměstnání a sociální život. V dnešní době jsou různé hodnoty, které lidé nevidí nebo spíše nechtějí vidět?

Každý, kdo má nějakou mimořádnou schopnost, může být rád, protože je to unikátní věc a může být na sebe pyšný..

aneb: yIDoghQo'

Velký atlas "Typů" Blogerů - V. díl

27. července 2012 v 17:03 | Sever-rat |  Blogerus
A je to opět tu! Je tu další díl velkého Atlasu "Typů" Blogerů, tentokrát již 5. díl...

Moc Vám děkuji za Vaše pěkné komentáře a moc mě těší, že Vás tento atlas stále baví. Dnes Vám tentokrát představím dalších 5 typů a příště mám pro Vás malé překvapení...

Na minulé články se můžete podívat zde: 1.díl, 2.díl, 3.díl, 4.díl a Výkladový slovník blogeruse

Bloger Papoušek (Blogerus Ara) - zdá se být běžným blogerem, jeho nebezpečnost spočívá v masivním útoku na nervy čtenáře. Toto provádí neustálým opakováním získaných informací z Wikipedie a to tak dlouho, dokud se čtenář nezhroutí. Poté je bloger spokojen a blog smaže.

Bloger Jebák - (Blogerus Uherus) - Tento typ blogera se vyznačuje tím, že vydává články jednou za uherský rok. Uherský rok (značka UHER) je časová jednotka v blogovém světě a je rovna třem měsícům.
Matematický příklad: UHER = 365(Počet dní v roce)/3 = 4 UHRY
Odpověď: Pepinka vytvořila 4 UHRY za rok.

Bloger Computerolog - (Blogerus střevo pocítačus) - Tento typ se vyznačuje tím, že má naprosto minimální zkušenosti s PC. Největším úspěchem je pro něj založení blogu. Po založení blogu musí blog otestovat, zda skutečně funguje, a proto vydává články s nápisem: "TEST", kde testuje, zda se skutečně jeho články budou vydávat. V testovací fázi jeho blog zůstane, protože ho blog nijak neoslní a díky tomu se na blog již nikdy nepřihlásí.

Bloger Omylník (Blogerus Popletus) - Typ blogera, který vyvolává údiv nebo výbuch smíchu. Vyznačuje se tím, že pod napsané články vkládá komentáře typu: "Sháním čelní sklo na Mazdu", " Sháním součástku k výbušnině" nebo "Píši Vám už 3 dny, kdy mi půjde ta televize". Tento popleta neví, kam své příspěvky vůbec píše.

Bloger dvojitý Papoušek alias dabl hnůj-hnůj (Blogerus Ara Ara) - stejný typ blogera jako klasický papoušek avšak s daleko mohutnější zbraní-opakuje každou informaci dokonce dvakrát a tím si zajišťuje čelní místo v žebříčku neoblíbenosti.

Poprvé před kamerou!

25. července 2012 v 18:03 | Sever-rat |  Deník
Nikdy by mě nenapadlo, že bych se mohl stát filmovou hvězdou. Zvlášť když pracuji ve finančnictví a filmová kariéra je od tohoto oboru hodně daleko. Každý týden se objevím na televizní obrazovce, ale pouze na obrazovce při vstupu do nákupního centra Globus. Přesto mi v pátek z personálního oddělení volali, že moje společnost vytváří novou reklamu a nové kariérní stránky. "A jak můžu pomoci?", zeptal jsem se. Sdělili mi, že tu pracuji skoro 5 let a za tu dobu jsem vypomáhal na více odděleních, proto jsem zajímavý tím, že bych mohl vyprávět o své "Pracovní cestě…". Také, že jsem jedním z nejmladších zaměstnanců a mohu motivovat případné zájemce o práci u mojí společnosti.

Je pravda, že jsem trochu workoholik, velice rád pracuji a mám rád pracovní výzvy. Nabídku na natáčení jsem přijal a na uskutečnění jsme se domluvili na příští týden. Za půl hodiny mi opět volali s tím, že se natáčet bude ihned a zda mohu dorazit. Nervozita se u mě za tak krátkou dobu ani nestačila vytvořit. Přišel jsem do místnosti, kde se natáčelo. Chtěl jsem zavtipkovat tím, že jsem se zeptal, zda mi dají make-up, když jsem "ta filmová" hvězda. "Dáme Vám make-up, pojďte se mnou". A poprvé v životě jsem měl na tváři make-up. Teď už vím, jak se holky cítí.

Natáčení mohlo začít. Připravil jsem si text a kameraman mi sdělil, že až tleskne, mohu povídat svůj připravený text. Neumíte si představit, jak je náročné říkat z paměti text tak, aby to bylo srozumitelné, bez koktání a přitom se stále koukat do kamery. Na první a druhý pokus jsem se zasekl mezi větami a několikrát mi bylo doporučeno, abych použil jiný slovní výraz. Na třetí pokus se natáčení povedlo. Svůj proslov jsem řekl srozumitelně a bez chyb. Pohyb před kamerou byl také v pořádku. Natáčení pro mě tímto skončilo a dosáhl jsem výborného pocitu zadostiučinění a také jsem byl rád, že už vše skončilo.

Večer jsem měl opět telefonát: "Je nám líto, ale budeme to muset natočit ještě jednou. Shlédli jsme po druhé natočený záznam a vypadáte v něm, jako když jste těhotný. Zřejmě to způsobila Vaše košile a příští pátek to budeme muset přetočit". Opravdu netuším, jak jsem mohl vypadat jako těhotný. Já, který mám problém s tím, abych vůbec ztloustl. Copak vypadám jako Petr Novotný, kterému se přezdívá Petr Těhotný?

Za dva dny budu opět zpátky na place, doufám, že už to konečně vyjde a v Srpnu mě uvidíte a uslyšíte…

Blogerus - výkladový slovník

20. července 2012 v 18:02 | Sever-rat |  Blogerus
Velký atlas typů blogerusů pokračuje, předchozí díly naleznete:Reálné komentáře vs. Co to ve skutečnosti znamená…

"Máš pěkný blog, koukneš na můj?" - Tvůj blog mě vůbec nezajímá…

"Pěkný článek" - Tvůj článek jsem vůbec nečetl, nevím, co obsahuje…

"Na mém blogu se pořádá soutěž" - Chci mít co největší návštěvnost…

"Přijď na můj blog a zanech komentář" - Nikdo na můj blog nechodí, tak alespoň přijď ty!

17. typ Blogeruse:

Bloger Rušič (Blogerus Otravus) - Na to, že se jedná pouze o jeden exemplář, je hodně vidět a její komentáře jsou rozšířeny na mnoha blozích. Dá se říci, že se stala "Velice negativní" blogovou celebritou. Nejčastěji komunikuje touto formou:

Fůj, nejhorší blog na světě!!!
P.S.: Píšu líp!!!
P.P.S.: Otřesný dess!!!

Tento typ blogeruse se dá naprosto přesně identifikovat a komunikace s tímto blogerusem je naprosto nemožná, protože výsledkem jeho jednání je naprosté otrávení autora článků.

Poznáte o koho jde?

3 blogeři se koukají současně na návštěvnost svého blogu:

Bloger Pesimista: "Blog večer smažu".
Bloger Optimista: "Do večera se to zvedne, času dost"
Bloger Realista: "Nějakou tu reklamu si naženu na jiných blozích" (což je bohužel realita).

Terezín

18. července 2012 v 9:00 | Sever-rat |  Výlety

Mám rád historii, ikdyž tohle není moc pěkná historie. I přesto mě zajímá, co se před více jak 60 lety dělo. Jaké smutné osudy potkalo lidí a kolik jich také zbytečně zemřelo. Proto jsme zavítali do Terezína:
Někdo se zřejmě pořád snaží utéct...

A Bonus na závěr, který se netýká daného tématu... Vždycky jsem toto viděl pouze na internetu..toto jsem měl ve svých vlastních rukou...sice je to staré 6 let, ale komu se poštěstí, aby mu toto zapůjčil hokejista ČR, který vyhral stříbro v roce 2006


Rvačky aneb tekoucí krev z nosu

10. července 2012 v 18:23 | Sever-rat |  Mé vzpomínky a události z minulosti
Lidé se perou o všechno. O peníze, ženu, majetek nebo z pomsty. Kdo může o sobě říct, že někdy dostal do držky? Kdo může říct, že nikdy neutíkal před partou řvoucích, nabouchaných a zlověstně vypadajících chuligánů. Já to o sobě říci mohu.

V mládí jsem měl plnou hlavu skopových nápadů a některé zážitky z mládí jsem Vám již napsal, např. http://sever-rat.blog.cz/1010/mladi-a-blbosti, http://sever-rat.blog.cz/1201/miril-na-me-pistoli a http://sever-rat.blog.cz/1204/moje-prohrana-naha-sazka. Ale jsou také situace, na které nemám pěkné vzpomínky, zvlášť když jsem při nich dostal pěkně do držky.

Moje první rvačka byla velice rychlá a neprofesionální ze strany útočníka. Tenkrát jsme byli s mým bratrem na hřišti s houpačkou, kam také přišel útočník. Vyhodil bratra z houpačky a sám jí obsadil. Toto jednání se mi rozhodně nelíbilo a začal jsem na útočníka řvát. On si to také nenechal líbit, svalil mě na zem a začal do mě tlouci. Uznejte sami, že v 10-ti letech proti 15-ti letému útočníkovi jsem opravdu neměl moc šancí, a proto jsem skončil s rozbitým nosem.

Pokud si myslíte, že když nás někdo uhodí, že je to špatně, možná se budete divit, až vám popíši "Naší školní hru". Obyčejná karetní hra - prší, kdy můžete hrát o peníze nebo jiné věci. My jsme však hráli o to, aby nikdo z nás neskončil jako poslední. Ten, kdo skončil poslední v této hře, dostal pěstí do ramene od všech spoluhráčů. Intenzita rány závisela na oblibě a strategii, protože po pár prohraných hrách bylo normální, aby rameno mělo fialovou barvu.

V dalším souboji mi dal útočník takovou ránu, že jsem 14 dní nemohl pořádně kousat. Přední zuby se mi dost hýbaly a bál jsem se, že mi vypadnou. Abyste se nedivili, že já také stále dostávám nějaké rány, protože i já jsem bojovník. Akorát mám klidnou povahu a trvá, než mě někdo naštve…

A co vy? Dáváte nebo obdrželi jste také někdy nějakou ránu?

Červené nebe

4. července 2012 v 18:26 | Sever-rat |  Foto s průpovídkou
Když jsou hromy a blesky, říká se, že andělé hrají bowling. Ale když je nebe celé červené až krvavé, kdoví?