Jakékoliv připomínky, dotazy, přání či stížnosti adresujte na: sever-rat@seznam.cz
Právě sleduje: Legendární seriál: "Odpadlík", Těší se na: TBBT - 7. sérii; Zpátky do školy.
The walking dead, Simpsonovi - 24. série

V přípravě další díl Velký atlas blogerů...

Srpen 2012

Alkoholové opojení

27. srpna 2012 v 17:16 | Sever-rat |  Různé články
Rozhodně neočekávejte, že Vám sem budu psát své alkoholové zkušenosti, ze kterých mi bylo špatně a co jsem pak po nich vyváděl. Za celý život jsem se neopil tak, že bych o sobě nevěděl nebo bych musel litovat, co jsem provedl. Vím, kde mám hranici a kdy mám skončit, ale přesto pár příhod s alkoholem také mám.

Co vím z vyprávění, tak jsem měl rád pivo již od mala. Děda si rád kupoval pivo do zásoby, tzn. že si kupoval celou basu. Když všechny piva vypil, zapomněl však vylít všechen obsah a já jako "malý dojížděč" jsem dojížděl zbytek obsahu piv, které bylo i několik dní staré. Přesto mi to prý velice chutnalo. V současné době mám problém vypít i pivo, které je na vzduchu celou hodinu.

Nedávno jsem našel svůj deník, který jsem si psal v roce 2004 (tehdy jsem končil 9. třídu) a některé příhody i myšlenky jsou pro mě dnes velice úsměvné. Dne 30.6.2004 jsme si s kamarády vyšli na vysvědčení ven popíjet víno. V té době jsem se zřejmě i rád vychloubal, protože jsem se před každým chvástal, jak jsem dobrý, že jsem vypil 2 skleničky vína.

Když člověk dospívá, zkouší nové věci. V lednici byl otevřený Fernet a bylo v něm asi na 4 panáky. S kamarádem jsme celý Fernet vypili, ale pak jsme dostali strach, co na to bude říkat můj otec. Vzhledem k tomu, že láhev od Ferneta je zelená a přes tuto barvu sklenice je vidět jakákoli kapalina jako černá, namíchal jsem trochu šťávy (lesní směs - má červenou barvu) a nalil do láhve od Ferneta. Tato kombinace splnila můj cíl, že to vypadalo, jako bychom nic nevypili. Ovšem za pár týdnů měl otec návštěvu a chtěli si dát panáku. Po nalití zjistili, že Fernet určitě nepijí, protože má červenou barvu. Naštěstí se nic nestalo, akorát byla trochu trapnosti při tom okamžiku.

Preferuji názor, že kdo má narozeniny, měl by dostat nějakou flašku. Zatím totiž neznám nikoho, kdo by nepil. Nedávno jsem se dozvěděl, že někomu stále dávám červené víno i přes to, že dotyčný pije tento druh jen v zimě, ale narozeniny má v létě. Holt si bude muset půl roku počkat...

Zpět do současnosti. Češi jsou velcí pijáci piva. I já se mezi ně řadím, ale nemyslete si, že piji každý den. Pivo piji skutečně jen na chuť. Nemám žádnou oblíbenou značku, proto zkouším různé značky piv a také různá netradiční piva. Poslední dobou jsem si oblíbil i různá ovocná piva. Pokud nepiji pivo, mám nejraději Cuba libre, ale domácí, protože v hospodě bych se asi nedoplatil. Pravý Havana rum, cola, limetky a led. Jedna láhev Vám vyjde na cca 40 drinků, tak si to spočítejte, kolik ušetříte...

Co pijete rádi Vy?

Zvýšení návštěvnosti blogu

20. srpna 2012 v 16:18 | Sever-rat |  Různé články
Zvýšení návštěvnosti blogu je téma, o kterém by se dalo mluvit a radit několik hodin. Nebudu Vám zde uvádět rady a tipy, které čtete na různých blozích. Zkusíme se na návštěvnost podívat z jiné stránky, a to ze statistické a marketingové.

Není komentář jako komentář

Na tento průzkum jsem si založil nový blog. Každý Vám dává radu:" Komentuj a bude ti komentováno". Tento výrok jsem chtěl ověřit a zjistit, co je na něm pravdy. Na 20 náhodně vybraných blogů jsem pod články umístil komentáře, které se vztahovaly přímo k článku. Dále jsem chválil autora nebo jeho blog. Komentáře jsem se snažil napsat tak, aby zaujaly a díky tomu byla opětována návštěva. Zároveň na dalších 20 náhodně vybraných blogů jsem napsal komentář: "Ahoj, máš hezký blog, koukneš na můj?".

Tři dny jsem čekal kolik lidí a na jaký typ komentáře bude opětovat svou návštěvu. Na základě této skutečnosti jsem chtěl ověřit právě výše napsaný výrok. A zde jsou následující získané informace:

Jasný, pochvalný a komentář týkající se článku - návštěvu opětovalo celkem 16 z 20 náhodně vybraných blogů. Z některých stránek přišla i více než 1 návštěva, naopak ze zbývajích blogů nepřišla ani jedna návštěva.

Spamový komentář - Celkem navštívilo 5 návštěvníků z 20 náhodně vybraných blogů.

Na uvedeném příkladu vidíte, že stojí za to si přečíst článek a občas zanechat i pochvalný komentář. Zároveň jsme potvrdili výše uvedený výrok, protože bez komentářů, byste jiné návštěvníky neměli a svoji návštěvnost tím nezvýšili.


Vhodně zvolený nadpis článku

V případě, že je název článku zajímavý, přitáhne Vám více návštěvníků. Čtenář, který se kouká, jaký článek by četl, vybírá si je dle nadpisů. Dám Vám příklad. Lidé, kteří nepřemýšlí nad napisem a chtějí napsat např. článek o události o prázninách, pojmenují tento článek jako Prázdniny, Léto nebo Co jsem dělal o prázdninách. Tento typ nadpisu však nepřiláká moc návštěvníků, protože v nadpisu není nic zajímavého, co by upoutalo pozornost. Co zkusit napsat: "Prázdninová událost či trapas nebo Stalo se mi o prázdninách". Tyto nadpisy jsou zajímavější a čtenáře popudí, aby se podívali na daný člověk, protože jsou zvědaví.

Když píšete články, zkuste popřemýšlet o nadpisu článku, protože většina čtenářů si vybírá články dle nadpisů, které je zaujmou a pak na něj kliknou.

Plakát dobře viditelný na ulici

V den, kdy jsem psal komentáře na různé blogy, zároveň jsem udělal plakát s adresou blogu a umístil ho pod okno. Z ulice i z velké dálky byl text dobře viditelný a čtitelný. 3 dny jsem opět čekal a kontroloval návštěvnost ve statistikách, kolik lidí přišlo na blog, kdy zadali přímo adresu mého blogu. Výsledek byl 3 lidé. Na to, že plakát muselo vidět několik tisíc lidí, návštěvnost na blogu byla ubohá. Nevím, čím to může být. Možná, že lidé si neměli kam napsat adresu blogu nebo je neoslovil název blogu.

Vzhled blogu

Oslovil jsem několik blogerů a zeptal se jich na otázku, zda dávají přednost vzhledu nebo vysoké kvalitě článků. Většina oslovených prohlásila, že vzhled blogu je na druhém místě, pokud je vysoká kvalita článků. V případě, že články nejsou kvalitní, ale je pěkný vzhled, v tomto případě není vzhled prioritou, proč by měli lidé na daném blogu dále být.
Sami vidíte, že vzhled neznamená všechno, ale jde hlavně o kvalitu článků. Na druhou stranu, pokud máte pěkný vzhled blogu, budete mít více komentářů, kde Vám navštěvníci napíší, že máte pěkný blog.

Závěr: Pokud chcete mít navštěvovaný blog, musíte se také zajímat o ostatní blogy.

Hledá se dívka...

17. srpna 2012 v 15:17 | Sever-rat |  Mé vzpomínky a události z minulosti
…Tímto způsobem zněl můj inzerát, který jsem dal do tehdejšího časopisu Houser (volně dostupný u kin). "Je mi 14 let a hledám dívku, které je 14 až 16 let a je z okolí Černého mostu. Moje tel. číslo je…". Text inzerátu byl velice krátký a výstižný. Ale také, co se dá vymyslet, aby se celý text vešel do 180 znaků? A jako 14-ti letý jsem moc nemyslel... Několik dívek se na uvedený inzerát ozvalo, ale později naše komunikace přestala.

"Když se lidé takhle ozývají na inzeráty, co kdybych se pomstil svému spolužákovi za to, co mi udělal?", pomyslel jsem si tehdy. Do uvedeného časopisu jsem poslal ještě jeden inzerát ve znění: "Kluk hledá kluka a s ním i nové zážitky. Okamžitě volejte na tel. číslo…" Pomsta se však nepodařila. Inzerát otiskli, ale bohužel s mým telefonním číslem, ze kterého jsem inzerát odeslal. Během měsíce jsem dostal neskutečný počet SMS od kluků, kteří by se rádi seznámili. Telefony jsem raději ani nebral. Vždycky jsem si myslel, že existuje pouze 4% menšina, ale po uvedené skutečnosti se můj názor změnil. Myslel jsem si, že se pomstím a místo toho se to takhle obrátilo.

V té době jsem zároveň zkoušel podat inzerát do Rádia Bonton. Když můj inzerát v rádiu přečetli, můj mobil se až tak zahltil smskama, že se zablokoval. Nedivte se, protože tehdy byla paměť telefonu na 20 SMS zpráv. A mezi těmito dívkami se dokonce našli dvě, které mi poslaly kredit, abych si s nimi mohl psát.

V té době nebyl žádný Facebook a veškerá komunikace se řešila pouze SMSkami a písemně - dopisy. Utratit za SMS měsíčně 1.000 Kč nebyl žádný problém. Teď, když používáme Facebook není seznamování žádné tabu a veškeré informace o daném uživateli jsou volně k dispozici. Škoda, že již chybí "moment překvapení".

Jako puberťák jsem si dokonce dělal "Seznam holek" a rád jsem si psal se všemi. Naštěstí mě již tato vlastnost opustila. Přesto znám několik lidí, kteří tímto způsobem hledají holky, kdy škrtají na svém seznamu dívky, které je odmítli. A do přátel na Facebooku přidávají dívky jako na běžícím pásu...

PROJEKT: Výhled z okna

12. srpna 2012 v 19:15 | Sever-rat |  Projekty
Akce "Vyfoť svůj výhled z okna" začíná:

Máte rádi výzvy a rádi fotíte? Chcete se pochlubit, na co koukáte ze svého okna? Jste tu správně!
Skoro každý má své okno. Někdo ho má i vysklené, přesto každý máme jiný výhled z okna. Můžete koukat na krásně zbarvené nebe, výhled na okolní krajinu či ruch před okny. Z okna se dá vyfotit ledacos a o tomto je právě tento Projekt: Výhled z okna.

Cílem je vyfotit něco pěkného, zajímavého a originálního. Pochlubte se ostatním, na co koukáte z okna a co zajímavého se vám podařilo vyfotografovat. Foto s výhledem z okna přidejte do článku na svém blogu a pod tento článek můžete umístit odkaz na svůj blog. Případně lze odeslat foto na adresu: sever-rat@seznam.cz.


Dostihy a sázky

7. srpna 2012 v 16:16 | Sever-rat |  Deník
Lidé se sází o nejrůznější věci. Když se někdo sází, musí počítat s následky prohry. Ikdyž je sázka jakákoliv, měla by se splnit, i kdyby poražený měl udělat magické kousky.

Před 4 dny jsme po dlouhé době oprášili hru Dostihy a sázky. Po několika tazích to vypadalo, že budu mít štěstí, jelikož jsem měl k dispozici dobré koníky. Finance od hráčů ke mě pomalu plynuly a v tom jsem si vzpomněl na film Naked Mile (Nahá míle) ze série American Pie, kde lidé běhali nazí celou míli po školním dvoře. V rozpomnění na tuto událost jsem prohlásil, že pokud prohraji, poběžím nahý přes celou zahrádkářskou kolonii. Opravdu jsem si byl jistý, že nemůžu prohrát a podruhé v životě jsem se vsadil, že poběžím někde nahý. O mé nahé běžecké sázce jsem Vám již psal, tehdy mi bylo 11 let a přivodil jsem málem infarkt několika cestujícím ve vlaku. Ale více naleznete v tomto článku.

Ale abych se vrátil zpět k oné hře. Hra se mi najednou začala vymykat z rukou. Karta se pomalu otáčela a peníze začaly ubývat.

A pomalu mě začal polévat pot při pomyšlení na to, že poté budu běžet mezi chatkami a zároveň kolik lidí mě přitom může vidět. Hra skončila, zaplatil jsem posledních za 17.000,- za 4 dostihy u zeleného koníka jménem Lukava a zbrankrotoval jsem. Sázky se mají plnit, a proto jsem se svlékl do naha a za velkého smíchu jsem se dal do běhu k nedaleké bráně tam a zpět. U brány jsem musel posvítit na výše postavenou ceduli, aby bylo z chaty vidět, že jsem skutečně přiběhl k bráně. Nevím, kolik lidí mě vidělo, když jsem běžel tam a zpět, ale někteří sousedi se druhý den divně usmívali. Rád se sázím a sázky patří k mému životu, protože se hlavně jedná o zábavné věci.

Fringe - Hranice nemožného

1. srpna 2012 v 18:20 | Sever-rat |  Moje recenze
O tomto seriálu jsem předtím v životě neslyšel a k sledování mě dovedla náhoda. Jsem fanoušek seriálů, které mají v sobě nádech tajemna a záhad. Těchto seriálů není skutečně mnoho a jakýkoli nový je vítanou možností. Mezi tyto tipy seriálů by se dalo počítat Akta X, Faktor PSI: Paranormální jevy - tento seriál také doporučuji, naleznete zde dost záhad a pěkný děj. Dále oblíbené Věřte-Nevěřte, kde se některé příběhy odehrávaly podle skutečných událostí a některé byly pouze výplodem fantazie scénáristů. Nikdo však nemůže z jistotou říci, zda se jejich pravdivý příběh skutečně stal, protože nejsou k dispozici bližší informace o přesných osobách, datech a místě.

Dalším seriálem jsou Krajní meze a Milénium. Když jsem shlédl všechny výše uvedené seriály, začal jsem hledat seriál, který by se také odehrával v tomto duchu. Na CSFD.cz jsem nalezl právě zmiňovaný seriál Hranice nemožného, který mě po několika dílech naprosto uchvátil.

Diváci najdou zalíbení v nevystvětlitelných záhadách, ale i v stále rozvíjejích osudech hlavních postav. Děj začíná velkou záhadou v podobě velké letecké katastrofy. A kolotoč se roztáčí. První, co je zapotřebí, je tým, který bude tyto zvláští úkazy vyšetřovat pod vedením svérazného šéfa, agenta Broylese. Mezi hlavní postavy patří:

Olivia Dunham: bystrá, mladá agentka FBI, která je díky nehodě svého kolegy a milence přinucena zapojit další členy týmu.

Walter Bishop: vyšinutý, geniální vědec, který dříve pracoval v oblasti okrajových věd. Paradoxem jeho geniality je to, že neovládá věci potřebné k běžnému životu.

Peter Bishop: mladý, cílevědomý a jak již jeho jméno naznačuje též spřízněný s Walterem, který je jeho otcem. Nejhorším zjištěním pro něj bylo, že se musí starat o člověka, kterému se posledních 17 let vyhýbal.

Astrid Farnsworth: zamlklá, počítačově zdatná agentka FBI. Jejím hlavním úkolem bylo dělat chůvu Walterovi.

V jednotlivých dílech se setkáte s mnoha typickými výrazy jako: alternativní vesmír, časový paradox, telekineze a další tajemné a záhadné jevy. I milovníci stále se rozvíjejích vztahů se také nebudou nudit. Děj seriálu Vám dále odhalovat nebudu, ale již na podzim se můžeme těšit na 5. sérii.

Seriál se mi moc líbí, protože nepostrádá nápad, akci, tajmno, ale i osudové zvraty a překvapení. Je to seriál, který Vám nedovolí usnout, dokud jste neshlédli alespoň konec dílu. Všem, kdo tento žánr má rád, vřele seriál doporučuji. Ale před začátkem sledování popřemýšlejte, zda brzy ráno někam nevstáváte...

Otázky pro Vás:
Koukáte rádi na tajemné a záhadné seriály?
Co říkáte na seriál Fringe?
Účastnili jste se také akce "5. série Fringe"?