Jakékoliv připomínky, dotazy, přání či stížnosti adresujte na: sever-rat@seznam.cz
Právě sleduje: Legendární seriál: "Odpadlík", Těší se na: TBBT - 7. sérii; Zpátky do školy.
The walking dead, Simpsonovi - 24. série

V přípravě další díl Velký atlas blogerů...

Září 2012

Stop Zevling

24. září 2012 v 18:03 | Sever-rat |  Aktuální články na téma
Dne 8. září se uskutečnil již 6. ročník festivalu "Stop zevling" v Praze 14 - na Černém Mostě II.

Před několika lety přišel spolužák ze základní školy s myšlenkou, že se děti na sídlištích zbytečně nudí, nedělají nic smysluplného a jen "zevlují". Myšlenka jednoho dne, při kterém bude zábava a závody, dostala zelenou. Sehnali se partneři, vše se zorganizovalo a tím začala série tohoto festivalu. Každý rok je festival větší a větší, hlavně co se týče stánků, možností se zábavou, ale také i návštěvností.

I letos toho nebylo rozhodně málo. Bylo na výběr spousta různých závodů - od fotbalu po různé zajímavé kousky při skatevých akcích. Po kulturní stránce toho také nebylo málo. 2 pódia s hudbou, stánky s občerstvením a různou zábavou.
I já jsem na této akci nemohl chybět a mohu říci, že letos to opravdu stálo za to. Kdo by měl zájem, příští rok bude další ročník.
Stížnost na telefonního operátora

11. září 2012 v 17:46 | Sever-rat |  Série: Telefonní operátor
Před několika dny jsem přijal telefonát, pro mě z neznámého telefonního čísla. Telefonní operátorka mě tak naštvala, až jsem nakonec na ní napsal stížnost a rád bych se o ní s Vámi podělil. Také jsem čekal na výsledek šetření, se kterým se také s Vámi podělím...

Stížnost na Vašeho tel. operátora nabízející Vaše produkty

Dne 21.8.2012 v 12:42 jsem na své tel. číslo: 728 254 2** obdržel telefonát z tel. čísla: 729
948 555. Operátorka (její jméno si nepamatuji) mi nabízela Váš produkt: O2 Citi kreditní kartu, kdy můžu na svém paušálu od O2 ušetřit až 20%. Operátorka byla celkem milá a příjemná, ale zřejmě nezná pravidlo 2x zákaznikovo NE!

Několikrát jsem telefonní operátorce sdělil, že nemám zájem o žádnou kreditní kartu, dokonce jsem jí sdělil i důvod, že 20% slevy se rovná pro mě úspora cca 40 Kč měsíčně na kreditu (platím okolo 240 Kč měsíčně) a že to pro mě nic neřeší. Přesto se operátorka chovala neprofesionálně a stále mě nutila si uvedený produkt objednat. Celkem 7x až 8x jsem jí v klidu sdělil, že děkuji, ale o nabízený produkt nemám zájem. Moje odpověd operátorce nestačila a stále mě nutila využít Vašich služeb. Nevím, kolikrát musí zákazník vyslovit svůj nesouhlas, ale celkově říct 7x až 8x NE, tak myslím, že je to dostatečně velké číslo. Vzhledem k tomu, že Vaše operátorka neakceptovala mé rozhodnutí a stále mě ke všemu "nutila", musel jsem jí hovor zavěsit. Musím upozornit, že si stěžuji na něco poprvé v životě, ale toto jednání se mi naprosto nelíbilo a doporučuji, aby bylo operátorce vysvětleno, že zákazník je náš pán a že má respektovat zákazníkovo rozhodnutí. Vzhledem k tomu, že by měly být hovory nahrávány (jak mi bylo sděleno), můžete si danou skutečnost přímo ověřit. Očekávám, že mojí stížnost prošetříte a o výsledku mě budete informovat do 30-ti dní.

A pokud si dobře pamatuji, Vaší společnosti jsem v posledním hovoru vyjádřil nesouhlas s nabízením služeb.
Pokud toto rozhodnutí nebude akceptováno, pošlu Vám tuto žádost také písemně dle zákona 101/2000 Sb. O ochraně osobních údajů. S pozdravem Petr Š.

Výsledek stížnosti:


Vážený pane,
na základě Vašeho požadavku jsme celou záležitost prošetřili. Operátorka Vám nabízela produkt naší společnosti a v hovoru argumentovala a prezentovala výhody daného produktu. Hovor byl veden profesionálně a nenalezli jsme pochybení na straně operátorky.
Vaše žádost na vyřazení z telemarketingového seznamu byla úspěšně předána na kompetentní oddělení a Vaše telefonní číslo bude do pěti pracovních dní odstraněno.
Děkujeme za pochopení.


Skutečně nechápu, že tohle je profesionální jednání. Tohle já si dovolit na svoje zákazníky, tak jsem bez bonusů a bez práce... Jaké máte zkušenosti s telefonními operátory Vy?

PROJEKT: Výhled z okna: Vyhlášení vítěze

10. září 2012 v 17:34 | Sever-rat
A jsme u konce... Do včerejšího dne jste měli možnost hlasovat o nejhezčí či nejzajímavější Výhled z okna. Měli jste na výběr ze 30 fotek, které byly skutečně krásné a zajímavé. Rozhodně bylo těžké vybrat jen jeden nejlepší snímek, ale přesto jste vybrali pro Vás ten nejlepší.

Z 27 hlasy vyhrává Foto pod číslem 18... Někteří jste ho pojmenovali jako "Bobík kouká z okna". Gratuluji autorce, která má blog na adrese: www.Kvetahora.blog.cz

A teď je na řadě její výherní foto:


Skutečně jsem nečekal, že zúčastní tolik lidí. Musím uznat, že každý výhled z okna je něčím zajímavý a krásný. Moc Vám všem děkuji za účast a možná v přístím roce bude druhý ročník, tzn. že dostanou šanci i ti, kteří se nestihli zúčastnit, ale i ti, kteří se zúčastnili, ale mají více fotek se svým výhledem.

Kdo by si chtěl ještě prohlédnout všech 30+1 nominačních fotek, může kliknout ZDE!!!

Na závěr - malé shrnutí o projektu:

Od 12 do 31.8.2012 jste měli možnost vyfotit a ukázat svůj výhled z okna.
Od 1. do 9.9 jste hlasovali mezi 30 foty s Výhledem z okna.
10.9. byl vyhlášen absolutní vítěz s nejkrásnejším výhledem z okna.

Jak jsem vyrostl z plenek

7. září 2012 v 17:16 | Sever-rat |  Témata týdne
Člověk usoudí, že je dospělý několika způsoby: Přijde mu složenka, že dluží několik tisíc za jízdu na černo, a proto mu hrozí exekuce nebo u soudu uslyší, že bude souzen jako dospělý.

Kdy se člověk stane dospělým?
První cigaretou? Prvním pohlavním stykem? Odstěhováním od rodičů? Dle mého názoru se člověk stane dospělým, když začně konečně rozumně a myslet sám za sebe. Začne přemýšlet o své budoucnosti a o svých činnech. Začal jsem kouřit v 16 letech. V té době to byla pro mě velká frajeřina a myslel jsem si, že díky tomuto zlozvyku budu konečně dospělý. Na tento zlozvyk jsem doplatil, protože se nakonec z toho stala závislost a přestat úplně kouřit se mi podařilo až po několika letech. Teď už se blíží rok, co jsem "naštěstí" bez cigára.

Odstěhováním od rodiny prokážete soběstačnost a samostatnost. Začnete počítat na co máte a snažíte se vyjít z penězi. Veškeré věci si začínáte vyřizovat sami a začínáte mít první zkušenosti s úřady. Avšak tato poslední věta nemusí vždy znamenat, že je člověk dospělý a že si všechno dokáže sám vyřídit. Každý den mluvím s klienty, kteří jsou staří jako já. Přesto mají tendenci předávat telefon své matce nebo otci, aby za ně jednali. Vždy je musím upozorňovat, že je jim 18 let, jsou právně odpovědní a že s nikým jiným hovořit nemohu.Věřte mi, že je to někdy nadlidský výkon vysvětlit to dané osobě. Holt někdo není tak komunikativní.

Jsme za své činy zodpovědní...
To také nemusí být vždy pravda. Ikdyž je člověk dospělý, nastane situace, kdy potřebuje pomoci, ať už finančně, psychicky i fyzicky.

I dospělí lidé mají sklony chovat se jako dítě..

Já to pozoruji na sobě. Přiznávám, že se někdy chovám jako dítě a né jako dospělý. Občas mě napadají nebo napadali pěkné blbosti, které mě ani v současné době moc neopustili jako např. moje poslední prohraná "nahá" sázka. Člověk se nemusí vždy chovat dospěle, měl by také zapojit dětské smysly, protože z toho nakonec vznikne pěkná zábava.

Někdy je dospělý člověk také naivní...

Kdo si myslí, že je dospělý, ať si to myslí, ikdyž ostatní mohou být jiného názoru...

Projekt: Výhled z okna - Nominace

1. září 2012 v 11:00 | Sever-rat |  Projekty
Milí přátelé,

moc jste mě potěšili, protože fotek s výhledy z oken se sešlo skutečně hodně. Dále se mi líbí, že tento projekt vyvolal na některých blozích různé diskuse. A to byl můj cíl...Fotky se Vám skutečně povedly a s některými z Vás bych si klidně výhled z okna vyměnil.

Celkem se Vás zúčastnilo: 30 statečných blogerů

Někteří mají výhled z výšky, někteří do dvora. Někteří koukají na Klause, někteří na krajinu či nebe. Shodneme se však, že každý má svůj výhled originální.

Pohled z okna má každý jiný a teď je jen na Vás - na čtenářích, komu dáte svůj hlas v anketě o nejhezčí či nejzajímavější výhled z okna.

Anketa je na konci tohoto (dlouhého) článku... :-D

Hlasovat lze od 1.9.2012 do 9.9.2012 (včetně). Dne 10.9. bude zobrazen dle nejvíce hlasů v anketě nejkrásnější či nejzajímavější: Výhled z okna.

Níže uvádím přehled blogů a jejich foto s výhledem z okna a odkazem na jejich blog:26) Jana Marinicová - přišlo mi e-mailem


31) Plajzka.blog.cz - dodatečně zařazeno. Autorka sice vydala článek 24.8., ale zapomněla na něj dát odkaz. Bohužel už nejde přidat do hlasování, protože je anketa již rozjetá.