Jakékoliv připomínky, dotazy, přání či stížnosti adresujte na: sever-rat@seznam.cz
Právě sleduje: Legendární seriál: "Odpadlík", Těší se na: TBBT - 7. sérii; Zpátky do školy.
The walking dead, Simpsonovi - 24. série

V přípravě další díl Velký atlas blogerů...

Říjen 2012

Od Esmeraldy po Ulici

22. října 2012 v 16:11 | Sever-rat |  Různé články
Člověk se postupně mění za celou dobu svého života. Tak je tomu i v televizi. Když si vzpomenu na předchozí léta, hodně se změnil televizní program, ale nevím, zda k lepšímu nebo k horšímu. Uvažuji nad tím, že televizní program zažil celkem 5 etap, kdy za jediný den byla vysílána většina pořadů, které se týkaly pouze jednoho žánru:

1) Telenovely - Pro mě to bylo nejhorší období, protože za jediný den se vysílaly i 4 telenovely najednou. Od slepé Esmeraldy, která naráží do stromu, po Natalii Oreiro, která až trapně a po rebelsku paroduje holku pubertálního věku. A celý den telenovel zakončuje "baba ježibaba" ve stylu Ošklivky Betty. V té době jsem ještě neměl počítač, a když venku mrzlo, neměl jsem co dělat. Mohu říci, že jsem viděl Esmeraldu celou včetně každého dílu a zřejmě to na mě zanechalo následky. Pokud někomu řeknu, že jsem koukal na Esmeraldu, vysloužím si velký posměch.

2) Soutěžní hry - Když se divák nabažil telenovelou a Televize usoudila, že má divák už hodně ubrečené oči, zařadila do vysílání odreagování ve formě soutěžních her a velkých výher. Od kolotoče přes Riskuj po Nejsrabší máte padáka. Je škoda, že spousta lidí zapomíná a málokdy si vzpomene, co přes x lety dávali. Naprosto výborná šou byla "Rychlý prachy" v hlavní roli s Petrem Rychlým. Soutěžící dostal úkol, který měl splnit za určitý časový limit. Pokud jej splnil, dostal rovnou peníze v hotovosti. Pamatuji se na jeden soutěžní úkol, kdy soutěžící měl najít po městě 5 lidí, kteří se jmenovali Novák nebo Nováková. Věřte nebo ne, ale soutěžící skutečně našel 5 lidí, kteří se tak jmenují a splnil úkol. Mým dalším favoritem byl pořad Chcete být milionářem, do kterého jsem se chtěl přihlásit, ale nebylo mi 18 let. Když mi konečně bylo 18 let, pořad zrušili. V té době skončila celá éra soutěžních pořadů a nastoupila éra zábavných pořadů.

3) Zábavné pořady - v čele s nezábavným a hodně se potícím Petrem "Těhotným" Novotným začala éra zábavných pořadů. Různé estrády, nepříliš vtipné vtipy a někdy i trapné a celkem nudné situace. To byla éra zábavných pořadů. Přesto se mi líbilo pirátské vysílání Tele Tele, které mě neskutečně pobavilo a některé hlášky si pamatuji do teď.

Ukázka, kdy se parodoval pořad Nejslabší máte padáka:

Otázka: "Co je zlatý déšť?"
Carda: "No, z prd*ele klika"
"Prosím?"
"Když padá z nebe zlato, jinak se tomu říci nedá".

4) Detektivky - po zábavných pořadech se objevili různé detektivky a detektivní seriály. Různé Kriminálky měst po celé USA se sjednotili v boji proti zločinu. Každý díl překypoval nápady, odkud a z čeho všeho se dají vzít otisky prstů. A různé praktiky, nad kterými zůstával rozum stát, které vedly k odhalení pachatele. České policisty bych přirovnal k práci Columba, protože se stále na všechno vyptávají.

5) Nekonečné seriály - seriály mezi sebou soupeří, který z nich bude mít nejvíc dílů. Občas některé seriály také sleduju, ale problém je v tom, že když člověk nevidí pár dílů, špatně se pak v daném seriálu orientuje. Pamatuji si, když začínal seriál Ulice, ale rozhodně si už nevzpomenu na postavy či děje, které se předtím odehrávaly.

Shrnutí: Jak sami vidíte, mění se i televizní program. Co bude za pár let, je ve hvězdách. Mrzí mě, že některé pořady skončily. Znám několik, které mě moc bavily a stálo za to, se na ně koukat.

Když si vzpomenete na předchozí léta, vzpomenete si, na jaké pořady jste rádi koukali?

Hříčky přírody

9. října 2012 v 16:10 | Sever-rat |  Různé články
Na poslední cestě lesem naraženo na hříčky přírody..tohle se nevidí každý den...Resident Evil 5 - recenze

2. října 2012 v 16:25 | Sever-rat |  Moje recenze
Už dlouho jsem nebyl v kině. Za rok chodím tak 2x, maximálně 3x. Naposledy jsem byl na Muži v Černém 3. Tentokrát jsem se moc těšil na další díl série Resident Evil 5. Všechny předchozí díly se mi moc líbily. Zvlášť předchozí díl byl trochu odlišný od předchozích, ale také jsem byl na něm v kině a byl rozhodně zážitek vidět všechno ve 3D.

Nejvíce jsem se těšil, co se stane s lidmi, kteří na konci čtvrtého dílu byli na lodi jménem Arcadia a na obloze se objevily desítky letadel "Umbrelly". Hned úvodní scéna mě zcela nadchla. Krásné zpracování dané události a celý děj byl na několik minut veden "po zpátku" a u tohoto momentu hrál nádherný song. Mohu potvrdit, že celý Soundtrack Resident Evil 5 opravdu stojí za to. I nyní, při psaní tohoto článku, ho poslouchám, protože některé songy jsou skutečně velice chytlavé.

Po "zpětném začátku" jsem čekal delší boj na lodi, kde se lidé snaží zachránit. Bohužel jsem byl odměněn tím, že Alice zneškodnila útočný vrtulník Umbrelly, který narazil do lodi a několik lidí i s Alice odmrštil do výřivých vod moře. Co se však stalo s lidmi na lodi a hlavně s celou lodí, to už jsem se celý film nedozvěděl.

Celou dobu jsem očekával, jak se Alice dostane do různých měst na světě jako New York, Tokyo a další, ale ve snu by mě nenapadlo, že se jednalo pouze o simulaci, která se dala kdykoliv spustit.

Nebudu Vám rozepisovat celý děj filmu, nechci Vám prozrazovat některé skutečnosti, ale rozhodně si myslím, že budete tajit dech, protože za celý film se stane tolik zvratů. Napětím očekáváte, co se stane. Spekulujete a přemýšlíte, jak se děj bude odehrávat. A rozhodně na všechno nepřijdete a budete překvapeni.

Co se mi nelíbilo:

Děj filmu trochu odbočoval od předešlé série, kdy moc nenavazoval na ostatní díly. Pokud jste neviděli předchozí díly Resident Evilu, rozhodně byste o nic nepřišli.

Co se mi vůbec nelíbilo, je to, že zombie jsou velice inteligentní, kdy střílejí a bojují jako živý člověk. K Resident Evelu patřily zombie, kteří jen "chodili a žrali" a neměli žádné jiné vlastnosti. Díky této vlastnosti, že se chovali jako lidé, proto se mi některé scény nelíbily.

Alice byla oblečená jako jeptiška řádu svatého Františka.

Smrt hlavního hrdiny na konci filmu.

Co se mi líbilo:

Strhující a velice akční děj. Napětí každý okamžik a velice nečekané zvraty.

Návrat "starých známých" z předchozích sérií.

Poslední scéna filmu, pohled na Bílý dům, byla opravdu geniální. Scéna hodně naznačila, co uvidíme v další díle a co nás rozhodně nemine.

Celkové hodnocení:

Ohodnotil bych tento film na 90% jenom díky tomu, že zombie byly moc inteligentní. Film se mi rozhodně líbil a vyvoval opět vlnu otázek a očekávání dalšího dílu.