Jakékoliv připomínky, dotazy, přání či stížnosti adresujte na: sever-rat@seznam.cz
Právě sleduje: Legendární seriál: "Odpadlík", Těší se na: TBBT - 7. sérii; Zpátky do školy.
The walking dead, Simpsonovi - 24. série

V přípravě další díl Velký atlas blogerů...

Listopad 2012

Konec světa - už jen měsíc

21. listopadu 2012 v 17:10 | Sever-rat |  Různé články
Už je to tu. Jen měsíc zbývá do údajného konce světa. Za měsíc se dozvíme, zda veškerá moudra a předpovědi se skutečně stanou. Popravdě se na tento den moc těším, protože jsem velice zvědavý člověk. Už teď si mohu škrtat dny v kalendáři a očekávat "Velký třesk".

Jaký je můj názor na 21.prosinec 2012?

Každý kalendář někdy končí. I my máme k dispozici kalendáře, které jsou pouze na 1 rok a jsou v něm foceny spoře oděné dívky. Májové měli možná něco podobného, kdy místo spoře oděných dívek měli různé neznámé znaky. Nikdo z nás vlastně ani neví, jak mohli žít, co dělali, zda i nelovili mamuty. Kdyby španělé nevyvraždili kmeny v Jižní americe, měli bychom více informací. Kéž bych se mohl vrátit zpět v čase a vlepit jednu facku Cortésovi, který stál v čele tohoto hromadného ničení a řekl mu, že je blbec, když pálí veškeré památky jiných civilizací a myslí jen na zlato a na to, jak bude bohatý. Na druhou stranu jsou v tomto všichni lidé stejní, za zlato umí dělat lidé zázraky. Zřejmě měla Cortésova skupina už dost oblíbené činnosti Bonga Bonga, a proto se naštvali.

Vzhledem k tomu, že po Májích zbylo v porování s realitou přibližně dvě knížky v jedné velké knihovně, nelze s určitostí říci, že se skutečně něco 21.12. stane. Pokud si chcete udělat nějakou představu, jak vypadá konec světa, určitě se v příštích dnech podívejte na film: 2012. Dále ve středověku došlo k přepisování zbylých památek po Májích. Velice pochybuji o tom, že mniši správně porozumněli všem informacím a že správně spočítali konec na světa na rok 2012. A v současné době lidé přemýšlí, co bude a zda se jim něco stane. Skutečně se nemusíte obávat, protože zbývá už pouze jeden měsíc a pak to zjistíme.

"Odpustíme Vám 13 splátek nebo REfinancujte si svou půjčku" - možná se jedná o prodejní argumenty typu: "Bude konec světa, proto Vám můžeme něco odpustit". Škoda, že nikdo skutečně neví, zda konec světa bude, protože jinak bych šel do banky, půjčil bych několik milionů a první splátku bych nastavil až po novém roce.

Co když bude konec světa nebo nějaká proměna?

I kdybyste věděli, že nás čeká konec světa, co byste dělali? Mohu Vám odpověď, že nic. Protože se nemáte kam schovat a obávat se něčeho, co nelze ovlivnit, skutečně nemá cenu. Doufám, že se po 21. prosinci přihlásím na svůj blog.

Shrnutí ankety:

Měsíce mám k dispozici na svém blogu anketu, zda věříte, že bude konec světa. V současné chvíli se ankety zúčastnilo celkem 622 lidí, kdy necelých 51% si myslí, že konec světa nebude. 21% si myslí, že bude konec světa a zbytku je to jedno nebo neví.

Věříte, že se něco dne 21.12 změní?

Antitalent s kamerou

12. listopadu 2012 v 17:22 | Sever-rat |  Různé články
Před 5 lety jsem dostal kameru. Vždy jsem si přál něco natáčet a možná se stát i slavným režisérem. Jednou jsme s kamarády dokonce natáčeli parodii na Kobru 11, kdy jsme jezdili v nákupních vozících po vozovce a stříleli mezi sebou donesený atrapami zbraní. Musím říci, že kolemjdoucí jen nevěřícně koukali. Dále byly natočeny různé přemety, salta a akční scény. Veškeré natočené scény jsem chtěl sestříhat a udělat z toho krátkou scénu.

Celé odpoledne se natáčelo u baráku jednoho ze zúčastněných. Sloupy baráku sloužily jako úkryty, ze kterých hlavní hrdinové vystoupili a pak začínalo celé divadlo. Bohužel, a teď se dostávám k jádru věci, nejsem schopen převést natočený záznam do PC nebo do jiného příslušenství. Mám několik natočených kazet s různými příhodami, ale jsem takový antitalent, který má kameru na dvě věci. Dokonce mi v této věci nedokáže poradit ani prodejce. V současné době jsem s natáčením skončil na mrtvém bodě, kdy mám natočeno pár hodin záznamů a bohužel s tím nemohu více pracovat. Pokud na to někdy v budoucnu přijdu, určitě se s Vámi podělím o natoučenou parodii na Kobru 11.

Každopádně si myslím, že jsem antitalent i na ostatní elektronické věci. Nedávno jsem na internetu četl, že je velké rozšíření počítačových virů a odborník na tuto problematiku doporučil, aby si každý aktualizoval svůj antivirus. I já této rady poslechl a povedlo se mi, abych celkově pokazil celé Windows, kdy můj PC hlásil modrou smrt. (Ještě teď mám notebook u známého, který mi ho pokouší dát dohromady).

Určitě se Vám také někdy stalo, že jste se přehmátli a SMSku jste odepsali úplně někomu jinému, než komu jste původně chtěli. Nedávno mi příšla SMS ve znění: "Prádlo máš připravené za dveřmi, tak si ho koukej vzít" nebo "Váš taxík čeká na Vás v ulici Sametová, Liberec" - divné je, že v Liberci jsem poslední rok rozhodně nebyl a taxi jsem si už vůbec žádné neobjednával.

Nejsem také zastánce dotykových telefonů. Zřejmě jsem člověk z pravěku, ale bohatě mi stačí pouze telefon, který umí psát a volat. Bohužel jsem si tímto uvědomil, že se trochu blížím k neznalosti nových věcí, kterou mají v současné době někteří senioři. Nemám žádný přehled o novinkách v elektronice, v hudbě, v TV a skoro nic nevím o aktuálních událostech kolem nás. Možná je to tím, že už nemám chuť zajímat se o jiné věci, když občas chodím z práce vyčerpaný. Ale to se snad brzy změní, protože od 1. prosince mi konečně vyšla změna zaměstnání, tím i klidnější pracovní úkoly a věřím, že budu mít i více nálady na psaní článků, které jsem v poslední době celkem dost zanedbával.

Partička - divadelní představení

5. listopadu 2012 v 17:13 | Sever-rat |  Různé články
Pokud jednou týdně koukáte na televizi, určitě jste postřehli komediální divadelní hru jedné menší Partičky v podání 4 trhlých herců.

Minulý týden mi volala kamarádka, že má volné vstupenky na toto představení a zda bych chtěl jít se zdarma podívat. Ano - to byla moje okamžitá odpověď. U tohoto pořadu se vždy zasměji a zároveň mě lákalo zákulisí tohoto pořadu a také to, že lístek byl zdarma.

Tento pořad se odehrává v menších divadle - RockOpera v Holešovicích, Praha. Na místo srazu jsem přišel o pár minut dříve, seznámil se s novými lidmi a společně jsme se vydali pro lístky, ale né jen tak ledajaké, jednalo se o VIP lístky. Po vstupu do prostor divadla mě oslnil malý prostor, protože jsem si představoval něco jiného - obrovského. Malý koutek na posezení a většinu prostoru zabíral bar a šatna. Vzhledem k tomu, že představení začínalo v 19 hodin, okamžitě jsme se vydali do prostor divadla. Na našich lístcích nebyla popsána přesná čísla sedadel, proto jsem museli jít na pódium, kde nás producent poslal na jim vybraná místa. Ještě než jsme se usadili, vyfotili jsme se na židlích, na kterých herci hrají své hry. Všichni diváci už dávnou seděli na svých místech a divně si na nás ukazovali, že stále stojíme na jevišti a k tomu se ještě fotíme.

Foto a ukázka vstupenky bude k dispozici pod tímto článkem.

Jako první vstoupil na pódium hudebník Marián Čurko, který celé představení provází hraním na klávesy. Po něm nastoupil moderátor Daniel Dangl, se kterým se několikrát cvičil bouřlivý potlesk před tím, než herci také přijdou na jeviště. Proběhlo pár informací, co se během představení smí a nesmí. Po několika minutách dorazili na jeviště i herci a představení mohlo začít. Nebudu tu rozepisovat, jaké hry se přesně hrály a nad čím jsem brečel smíchy, protože to sami uvidíte za 3 až 4 týdny, kdy tento pořad poběží v televizi. Na tento den připadly dva natáčecí díly. Většina scének byla úžasných, skvěle jsem se pobavil a někdy i brečel smíchy. Člověk by řekl, že celé představuje se hraje dle nějakého scénáře, o to je větší překvapení, když všechny vtipy vytvářejí na místě.

Celé představení trvalo přibližně 3 a půl hodiny, tudíž většina hraných her bude sestříhaná, protože by se nevešla do celého pořadu. Celé představení hodnotím kladně, až na to, že mě hrozně bolel zadek. Na sedadlech v divadle se skutečně špatně sedí.Na chvíli jsem si také vyzkoušel být hercem...


Odposlechnuto v Praze 2

2. listopadu 2012 v 16:13 | Sever-rat |  Různé články
Venku se dá odposlechnout cokoli. I já měl štěstí a níže Vám uvádím rozhovory lidí, které jsem odposlechl.

Metro C, odposlechnut rozhovor dvou kamarádů:
"Víš, jak jsem ti říkal, že mám ty dluhy?"
"Jo, pamatuji se a co s tím?"
"No, zrovna v neděli za mnou přišel jeden maník v černém plášti, vyhrožoval mi a...
"...A nebyl to náhodou Lord Voldemort?"

V plně narvaném metru na trase C jsem zaslechl tento rozhovor:
"Pane, nelepte se na mě".
"Ale já se na vás nelepím. Lepil bych se na vás jen v případě, kdyby jste byl mladá, pěkná a hodně kozatá slečna. To už byste nás nikdy neroztrhl"...

Čekárna u doktora, Praha 14. Dvě postarší babičky kecali o tom jak vypadala Praha v jejich létech.
První babičky: Já už dnes do centra Prahy vůbec nejezdím, není tam už skoro vůbec slyšet čeština.
Ta druhá: A je tam jedno bistro za druhým, akorát nemám na to zuby, abych si mohla koupit párek.

Dnes jsem si také potvrdil, že muži neumí nakupovat. Před pokladnou, žena svému muži říká, aby jí ještě došel koupit petržel. Po chvíli se muž vrátil, ale s mrkví. Jeho žena mu říká: "cos to vzal, ty nevíš, jak vypadá petržel?"
Muž jen kýval hlavnou, že neví. "Ty můj blbečku, petržel je bílá a je skoro stejná jako mrkev. Určitě musí být hned vedle mrkve." Muž na to odpověděl, že to tam nikde neviděl. Jeho žena mu řekla, že určitě to tu mají a že se musí lépe koukat. Muž tedy odešel a samozřejmě se vrátil s požadovanou petrželí. Tady sami vidíme, že muži neumí moc nakupovat. I já jsem v tom stejný.