Jakékoliv připomínky, dotazy, přání či stížnosti adresujte na: sever-rat@seznam.cz
Právě sleduje: Legendární seriál: "Odpadlík", Těší se na: TBBT - 7. sérii; Zpátky do školy.
The walking dead, Simpsonovi - 24. série

V přípravě další díl Velký atlas blogerů...

Leden 2013

"Jsem celebritou"!

30. ledna 2013 v 18:12 | Sever-rat |  Různé články
Minulý týden ve středu pozdě večer mi má bývalá spolužačka z Obchodky napsala na Facebooku, zda bych nechtěl být v novinách. Hledala někoho, kdo by jí řekl pár slov o tom, co komu vadí v Praze nebo co se dá změnit.

Nejdříve jsem nebyl moc nadšený, že moje fotka bude v novinách a pokud bych řekl něco špatného, bál jsem se, aby mi ještě nikdo nedal přes hubu. Proto jsem horlivě přemýšlel nad tím, o čem vlastně budu psát, aby to také nikoho neurazilo. Nakonec jsem zvolil neutrální téma a to nedostatek parkovacích míst v Praze.

Po napsání několika řádků, vybrání fotky mi kamarádka napsala, ať si v Pátek koupím Pražský deník.

Ještě předtím, než se kouknete na uvedený sloupek, tak Vám chci ještě napsat jednu příhodu:
V pátek, kdy vyšel Pražský deník, tak jsem si v metru sedl vedle pána, který právě vytáhl z brašny noviny. Po přečtení titulní strany, otočil list na další stranu, kde uviděl mé foto. Zvedl hlavu, vypadal jako když přemýšlel, otočil se na mě a prohlížel si mě. Pak se podíval na noviny a opět zase na mě. Hned mi došlo, proč to dělá, tak jsem mu jen sdělil: "no ano, nemáte halušky, jsem to já..."

A tím končí můj den celebrity v deníku, který moc lidí nečte.


Bezpečná jízda :-D

24. ledna 2013 v 18:12 | Sever-rat |  Foto s průpovídkou
V dáli jsou velké kopce, na kterých lyžaři lyžují. Všude je samé bílo a vy se snažíte udržet s autem na vozovce. Sníh křupe pod koly aut a v jedné obci východně od Prahy uvidíte toto:


Budete dodržovat bezpečnost?

Můj život ovlivněný Foglarem

11. ledna 2013 v 17:13 | Sever-rat |  Různé články
Netřeba psát o tom, kdo je Jaroslav Foglar. Možná ho všichni nebudete znát, ale tento člověk mi hodně ovlivnil život.

Přecejenom, kdyby jste ho někdo neznal, tak Jaroslav Foglar psal literaturu pro mládež, vedl skautské oddíly a je zakladatelem časopisu Mladý hlasatel.

Když mi bylo okolo 10 let, začal jsem číst jeho knihy. Knihy, ve kterých chlapci byli přátelští, vždy si pomáhali, byli čestní a snažili se pomáhat druhým. Každou knížku jsem četl s napětím a po přečtení knížek se mi změnil názor na svět. Bohužel jsem si naivně myslel, že jsou lidé takoví, jak se o nich psalo. Některé události a určité pasáže knih mě inspirovali k tomu, abych se také tak choval, případně dělal to, co dělali hrdinové z knížek.

Nejvíce jsem obdivoval, že chlapci měli nějaký klub a pravidelně se scházeli v klubovnách. I já jsem se s několika mými kamarády snažil založit klub a místo klubovny nám sloužilo nedaleké křoví, kde jsme si postavili drobný přístřešek. Nicméně jsme bydleli na sídlišti a samozřejmě hned druhý den byl náš úkryt zbořený.

Také jsem žil modrým životem. Modrý život obsahuje několik pravidel, co má člověk udělat během dne. Jedná se např. o studenou sprchu, vykonání dobrého skutku, cvičení atd. Tento režim mi vydržel 3 dny, kdy jsem zjistil, že sprchování studenou vodou není pro mě moc dobré.

Lovení bobříků. Bobříků bylo celkem 24. Jsou různé druhy bobříků jako bobřík ušlechtilosti, plavání, samoty, atd. Pamatuji si, že jsem lovil bobříka, při němž je cílem, aby člověk nemluvil 24 hodin. Ani nevíte, jak je to těžké uhlídat se. Ten den jsem musel do školy, bohužel hned při první hodině jsem byl vyvolán na zkoušení a bobřík mlčenlivosti byl porušen. Také se pamatuji na bobříka zdatnosti. Celé léto jsem trénoval, abych skok do písku byl delší než 4 metry. (Ani do teď neskočím takovou dálku). A poslední bobřík, o kterém bych se rád zmínil, je bobřík osamělosti, kdy člověk má být od svítaní do tmy mimo dosah lidí, neboli nesmět být viděn žádným člověkem. Ráno jsem si sbalil věci a také jsem si vymyslel náhradní program. Měl jsem k dispozici hodně papírů, které jsem slepil dohromady. To celé utvořilo celek o rozměrech 8x10 metrů. Na to jsem napsal "Vítejte v Praze" (tenkrát jsem byl na chalupě na Vysočině) a tento dobře viditelný nápis jsem umístil na pole vedle důležité železniční tratě. Schovaný za stromem jsem pak sledoval reakce lidí, kteří na to z oken koukali a prstem ukazovali.

Bohužel jsem z tohoto vyrostl a musím uznat, že jsem stále moc naivní. Lidé jsou na sebe hnusní a zlí. Když si vzpomenu na knížky, ve kterých Rychlé Šípy byli čestní hoši, je mi z toho velmi smutno. Je mí líto, že Foglar již mezi námi není, protože mi neskutečně ovlivnil život, ale rozhodně k dobrému, protože se snažím být čestný a slušně vychovaný.

Čtenáři, kterým je méně než 20 let možná nikdy Foglara nečetli, tak zřejmě tento článek pochopili jen starší čtenáři.

Na závěr bych podotknout, že Rychlé šípy v jedné příhodě sbírali jízdenky (Tikety) do MHD a snažili se je zařadit od jedničky do jednoho milionu. I já jsem sbíral jízdenky a doteď jich mám na 3000. Jen nevím, co s nimi budu dělat :-D

SOUTĚŽ: Historky ze Silvestra!

2. ledna 2013 v 17:13 | Sever-rat |  Projekty
Po celkem úspěšném projektu Výhled z okna (mimochodem začátkem léta plánuji další ročník tohoto projektu) je tu další projekt a to Historky ze Silvestra. Napište nebo ukažte, co jste dělali na Silvestra a co se Vám zajímavého stalo. Ukažte nějakou fotoreportáž či video, jak jste oslavovali příchod nového roku. Popište, zda jste si dali nějaká předsevzetí.

Termín projektu: od 2.1.2013 do 30.ledna 2013, kdy stačí napsat článek či vložit foto nebo video na dané téma a odkaz na Váš článek umístit níže pod tento článek.

Výhra: Výherce získá videlnou reklamu na 14 dní, která odkazuje na jeho blog. Bude umístěno v zahlaví nad textem každého článku na mém blogu.
Hlasovat o vítězném článku se bude v únoru 2013.

Abych také nebyl pozadu. Letošního Silvestra jsem strávil mimo domov. Níže Vám ukážu video pořízené mobilním telefonem.

Když platí věta, jak na Nový rok, tak po celý rok, věřím, že budu mít konečně štěstí. Našel jsem na chodníku 10 korun, proto doufám, že se mi to vrátí do budoucna i s úroky.