Jakékoliv připomínky, dotazy, přání či stížnosti adresujte na: sever-rat@seznam.cz
Právě sleduje: Legendární seriál: "Odpadlík", Těší se na: TBBT - 7. sérii; Zpátky do školy.
The walking dead, Simpsonovi - 24. série

V přípravě další díl Velký atlas blogerů...

Únor 2013

Faldy

27. února 2013 v 18:13 | Sever-rat |  Foto s průpovídkou
Faldy! Nebude zde dělat žádnou reklamu na výrobek, který ani neznám, ale mám s tímto prostředkem pěknou historku.

Jednoho dne do kanceláře přišla ne moc chytrá kolegyně, která uviděla uvedený prostředek a začala si ho stříkat na břicho a sdělila, že jí konečně zmizí ty její faldy. Jaké bylo její zděšení, když se dozvěděla, co si to vlastně na sebe stříká.

To si ještě pamatuji, když v Ikee nabízeli hnědý koberec, který se jmenoval "Hoven". Nad uvedený zbožím byl tehdy nápis: "Doprodej Hoven".


Sexi šance a Ezo TV

11. února 2013 v 18:13 | Sever-rat
V pozdních večerních a ranních hodinách dávají pochybné a zcela žádané pořady v TV. Proč žádané? Hlavní charakteristikou těchto pořadů je linka začínající číslem 900, na kterou, když voláte, tak minuta hovorného stojí i 90 Kč za minutu.

Sexi šance, Za kačku svlíkačku a jiné další pořady (Sexi šance na TV Pětka již skončila) ukazují lidem, jak lze snadno vyhrát. Vzhledem k tomu, že někteří lidé moc nemyslí a zřejmě neumí počítat do 10, tak tyto pořady mohou stále vysílat. Vidina rychlého zisku a neschopnost pojmout informaci, že hovor bude v tisících, některé lidi nezastaví a s radostí telefonují.

Mohu se přiznat, že i já to zkusil, ale pouze účelově a rozhodně jsem věděl do čeho jdu. Objevil jsem totiž Sim kartu od T-Mobilu, kterou jednou v rámci nějaké marketingové soutěže zdarma rozdávali a byl tam kredit 400 korun. Tento kredit by mi stačil na cca 4,5 minuty volání. V té době běžel pořad Sexi šance, kde byla vyhlášena hra o Kč 10.000,-, kdy bylo třeba správně vypočítat zadanou rovnici. Moderátorka zrovna vyhlásila akci rychlého přepojování přímo do studia.

Věděl jsem, že rozhodně nebudu znát správný výsledek, protože tyto "soutěže" jsou udělané tak, aby nikdo nevyhrál a společnost, která pořad provozoje, vydělala, co nevjvíce peněz. Tak jsem to zkusil. Poprvé v životě jsem začal volat na linku 900 s tarifem 90 Kč za minutu. Celé 4,5 minuty, než došel kredit, jsem se samozřejmě do studia nedovolal a celou dobu mi nějaká paní po telefonu sdělovala erotická slůvka. Přesto moderátorka ve studiu byla velmi smutná, že jí stále nikdo nevolá, ale chtěl jsem zkusit akci rychlého přepojování. Cílem těchto pořadů je to, aby člověka udrželi, co nejdéle, na drátě, takže pokud má někdo trpělivost a vydrží to i za cenu velkého účtu, rozhodně se do živého vysílání spojí, ale až po půl hodině a útratě, která se blíží čtyřem tisícům.

Kredit, který byl zdarma získán, byl ani ne po 4,5 minutách fuč a společnost, která vede tento pořad, si mohla připsat další finance na svůj účet.

Když už jsme u těchto pořadů, podívejme se na EZO TV. Předpovědi a čakry, to dokáže každý. Pokud jste někdy koukali na tento pořad, tak "čarodějové", kteří Vám vykládají budoucnost, říkají vše neurčitě. Také Vám mohu předpovědět, že v něčem nemáte život lehký. Někdo má problémy se školou, rodinou, přítelkyní nebo jinými věcmi. Pokud někomu předpovíte toto, určitě si vzpomene přímo na věc, se kterou má problémy a "čarodějům" za pravdu, že se trefili a správně věštili. Pravděpodobnost, že člověk je se vším na 100% spokojen, je velmi malá a blíží se k nule.

Také se dá říci, že "do půl roku Vás bude čekat velká změna" a ta určitě přijde, jen si to stačí přebrat po svém. Pokud chcete další veštecké řeči, stačí mi napsat a rozhodně nevolat na linky začínající číslem 900.

Zkoušeli jste někdy volat na linky 900, koukali jste někdy na tyto pořady?