Jakékoliv připomínky, dotazy, přání či stížnosti adresujte na: sever-rat@seznam.cz
Právě sleduje: Legendární seriál: "Odpadlík", Těší se na: TBBT - 7. sérii; Zpátky do školy.
The walking dead, Simpsonovi - 24. série

V přípravě další díl Velký atlas blogerů...

Červenec 2013

Zábavný park - Heide Park, Německo

11. července 2013 v 18:13 | Sever-rat |  Různé články
Na tento článek se již chystám delší dobu, konkrétně dva měsíce.

Chtěl bych Vám napsat o cestě a zážitku z návštěvy obrovského zábavního parku - Heide Park, Soltau, Německo, přibližně 60 km od Hamburku.

Někdy v březnu se na Slevomatu.cz objevila nabídka od cestovní kanceláře na zájezd do zábavního parku. Vzhledem k tomu, že se blížilo výročí svatby, byl to zajímavý a dobrodružní nápad. Cena zájezdu byla za Kč 1.700,- za osobu. Zájezd obsahoval cestu autobusem a jednodenní vstupné na všechny atrakce.

Vše začalo 10. května, vlastně už 11. května, kdy byl odjezd z Hlavního nádraží v Praze ve 2:20 ráno. Věřte, že je to skutečně hrozná hodina odjezdu, protože si člověk ani nemůže jít lehnout a doprava noční Prahou není zrovna příjemná. Ve 2:40 jsme vyjížděli směř Německo. Okolo 3:50 byla poslední zastávka na poslední benzínce v České republice. Cesta po dálnicích rychle ubíhala a mohu říci, že německé dálnice a odpočívadla - to se z českem nedá srovnávat. Dokonce v jednom okamžiku jsem se cítil jako v Kobře 11, kdy na druhé straně dálnice stálo několik policejních aut a zřejmě vyšetřovali příčinu automobilové nehody. Několik desítek metrů od nich stála v první řadě zastavená auta v několika kilometrové koloně. Skutečně to byl pohled jako v Kobře 11.

K Heide Parku jsme dojeli asi v 9:30. Mohu napsat, že se jednalo o hroznou cestu, protože jsem vyšší postavy a v autobusu jsem se nemohl ani pořádně natáhnout, tudíž jsem ani nezamhouřil oka. Musím se také zmínit, co nám sdělil vedoucí výpravy na dotaz, co máme dělat s batohy, když jdeme na atrakci. Na to mám bylo sděleno: "Lidi, vzpamatujte se, tady nejste v Česku, ale v Neměcku, tady se nekrade. Všechny věci, které necháte před atrakcí, tak tam i zůstanou". Před vstupem do parku nás informovali, že je možné si navíc koupit přístroj, tzv. Butler (vypadá to jako Tamagoči). Jedná se o předností vstup na velké atrakce. Samozřejmě, že se ten Butler platí navíc a stálo to 14 EUR na osobu.


V Butleru je na výběr 7 velkých atrakcí, které si lze přednostně na určitou hodinu zamluvit. A pak si stačí na uvedenou atrakci ve zvolenou hodinu zajít jednoduše bez front a čekání. Bez Butleru se toho moc nestihne a musím uznat, že mi hodně ušetřil čas.

Park je rozdělen na 4 tématické části, které Vám postupně budu popisovat a zároveň ukazovat na fotkách:

Nejdříve jsme vyrazili na Wil Wild West:
Vezeň Heide Parku

Vyzkoušeli jsme několik menších atrakcí a poté jsme šli na jednu z větších a to Grottenblitz. Dráha, která vypadá nevýrazně, ale je to neskutečný zážitek. Rychlost, tma, nahýbání na strany, křik.


Úžasné také byly vodní atrakce:


Moc se mi líbili různé scenérie, čistota, úprava chodníků a obchodů - na všechno byla radost pohledět.Řekli jsme si, že nebudeme šetřit a tak jsme na útratu měli s sebou 100 EUR. Několikrát jsme si koupili různé pití, kafe, různé jídlo, ale musím uznat, že v přepočtu na české koruny byly některé věci velmi drahé. Na druhou stranu jsem moc rád, že jsem si procvičil němčinu, kterou jsem několik let nepoužil a personál byl také moc milý.Nejvíc jsem se těšil na horskou dráhu Colossos, která je největší a nejrychlejší horskou dřevenou dráhou v Evropě. 65 metrů vysoká nádhera, rychlost až 110 km v hodině - to jsem nemohl vynechat. Na Butleru jsem si nastavil čas, kdy chci jet. Prošel jsem okolo 3 hodinové fronty na čekání a sednul si hned do prvního vozíku do druhé řady. Vozík se rozjel a dal se do prudkého kopce. Po vyjetí 65 metrů je dlouhá zatačka před pořádným sešupem dolů až na zem. Za sebou jsem jen slyšel, jak lidé řvou: "Scheisse, Scheisse". A pak sešup dolů...Já jsem v té béžové mikině :-D

Mohu říci, že návštěva parku byla skutečně velká zábava a dobrodružství. Prošli jsme celý park, projeli se na hodně atrakcích, např. vláčkem, který vede okolo celého parku. Výborná také byla bobová dráha, kde jsem se trochu bál, neboť jsou to vozíčky, které jedou pouze na kolečkách.

Vyšlo nám také počasí. V česku bylo hnusně celý týden a onu sobotu také pršelo. Nám naštěstí svítilo slunce a až teprve před 18:00 hodinou, tedy před uzavřením parku, se spustil lijavec. Rychle do autobusu, kde nám vedoucí sdělil, že už několikrát se u jednoho stánku snažil hodit míč do koše, aby získal mega obrovského plyšáka. Věřte, že jsme se plyšáka také pokoušeli získat a u stánku jsme nechali několik EUR. Tak snad příště.

Cesta autobusem byla opět zdlouhavá a náročná. Opět jsem toho moc nenaspal. Naštěstí několik lidí bylo z okolí Černého Mostu a řidiče autobusu se nám podařilo ukecat, aby nás rozvezl po Praze. Nás nakonec vysadil jen kousek od domova, tak jsme alespoň nemuseli jezdit noční Prahou. Obrovský zážitek, který mi do teď leží v paměti a stále se mi vybavují pěkné vzpomínky.

Příští rok se chystáme do zábavního parku v severní Itálii. Uvidíme, jaký to bude zážitek.