Jakékoliv připomínky, dotazy, přání či stížnosti adresujte na: sever-rat@seznam.cz
Právě sleduje: Legendární seriál: "Odpadlík", Těší se na: TBBT - 7. sérii; Zpátky do školy.
The walking dead, Simpsonovi - 24. série

V přípravě další díl Velký atlas blogerů...

Srpen 2013

Věci zdarma

13. srpna 2013 v 18:58 | Sever-rat |  Různé články
Nedávno jsem přemýšlel o tom, že v životě se dá hodně věcí získat zadarmo. Dají se získat materiální věci nebo se dá dosáhnout i něčeho velmi snadno, dalo by se říct také zadarmo. Před pěti lety, hned po ukončení střední školy, jsem absolvoval pohovor na pracovní pozici. V dnešní době jsou dvoukolové a více kolové pohovory. Můj pohovor spočíval v tom, že se mě můj budoucí nadřízený zeptal, zda mě bude práce bavit a to je vše. Stačilo odpovědět, že ano a byl jsem přijat. A díky tomuto snadnému pohovoru se kariéra dobře rozhoupala. Nyní by to tak snadné už nebylo.

Říkat vše, jak pusa narostla
Občas to chce zkusit a někdy se opravdu získají pěkné věci zadarmo. Minulý týden jsem byli s partou v jedné hospodě. Bylo kolem 3. ráno a hospoda se zavírala. Barmanka potřebovala s něčím pomoci. Nedalo mi to, tak jsem se zeptal, zda bych si mohl vzít s sebou moc pěknou skleničku. Dokonce jsem dostal ještě dvě skleničky a popelník.

Soutěže
Sportku jsem nikdy nevyhrál, zřejmě to však bude tím, že jsem si ve sportce nikdy nevsadil. Zkoušel jsem vsázet na sportovní utkání, což se mi také moc nedařilo, tak raději už nesázím na nic. Naštěstí se mi jednou podařilo vyhrát rádio z jedné limitované edice od coca coly a CD z časopisu Bravo, které jsem nikdy neposlouchal. Každý den také vyhrávám miliony dolarů nebo EUR, kdy jsem informován po e-mailu. Copak si ten podvodník myslí, že na to skočím a jen tak mu pošlu číslo kreditky?

Mám celkem štěstí, že často nacházím peníze na zemi. Kovové, málokdy papírové. Když mi bylo osm let, vodil mě děda s sebou do hospody. Co by asi tak 8-letý kluk dělal v hospodě? Přiznám se, že jsem se nudil. Napadlo mě, že lidé, když jsou opilí, můžou jim občas vypadnou nějaké peníze a ty se pak rozkutálí do nepřístupných míst, hlavně pod topení. Při každé návštěvě hospody jsem našel několik mincí a až o pár let později jsem se dozvěděl, že mi je tam štamgasti sami házeli.

Nedávno při nákupu v Lidlu jsem dokonce dostal celé balení Coca coly, protože mi je asi zapomněli namarkovat. Hádat se nebudu.

I v životě se dají věci získat zadarmo, ne vše je za peníze.

Pryč s Džambulkou

3. srpna 2013 v 18:58 | Sever-rat |  Různé články
Všude je Džambulka. Už jsem na toto slovo, které určitě jednou bude ve slovníku, velmi alergický. Zapnu televizi a tam Džambulka. Přečtu si noviny nebo časopis - opět Džambulka. Lidé si o ní povídají. To nemá náš národ nic jiného, o čem by mohl mluvit?

Umíte si představit, jak jsme k smíchu celému světu? Několik měsíců se bavíme o zpěvačce, pro kterou je alkohol nápojem číslo jedna a o dvou mužích, kteří vypráví své strastiplné příhody a předhání se v tom, kdo podá více trestních oznámení. Rychtáři a Macuro, mám pro Vás vzkaz:

"Chovejte se prosím jako chlapy a vyřiďte si tuto záležitost pouze mezi sebou a netahejte nás prosím do vašeho sporu. Každý den se rád podívám na zprávy a skutečně nemám zájem, aby se zase probíralo, kdo koho unesl nebo kdo s kým manipuluje.

Jsem velmi rád, že na sebe podáváte jedno trestní oznámení za druhým, bohužel každou záležitost musí Policie ČR prošetřit a tím jí ubíráte i nynější velmi drahocenný čas, který by mohl být použit k šetření jiných záležitostí."

Doufám, že již celá záležitost brzy skončí, ale obávám se, že to bude trvat ještě dlouho. Lidé jsou zvědaví a velmi se divím, co všechno jsou ochotni vědět.