Jakékoliv připomínky, dotazy, přání či stížnosti adresujte na: sever-rat@seznam.cz
Právě sleduje: Legendární seriál: "Odpadlík", Těší se na: TBBT - 7. sérii; Zpátky do školy.
The walking dead, Simpsonovi - 24. série

V přípravě další díl Velký atlas blogerů...

Září 2013

"Mám právo si sednout!"

18. září 2013 v 19:13 | Sever-rat |  Různé články
Už dlouho se chystám na článek, kde bych se rád vypsal o lidech, jak jsou zlí a rádi škodí jiným lidem. A novým hitem internetu, která je paní Julča, se přímo nabídla k tomuto tématu. Kdo paní Julču neznáte, stačí si před přečtením tohoto článku, pustit video, které je k dispozici na youtube.com s názvem: Mám právo si sednout. Video jsem poprvé viděl dnes ráno, tolik vulgarismů, neúcty, jsem opravdu hodně dlouho neslyšel. Po skončení videa ve mě zůstalo napětí a navodilo negativní pocity.

Dost mě zajímá, co konkrétně se dělo před tím, než majitel telefonu začal natáčet. Mě osobně se také nelíbí, že někteří lidé, kteří si sednou, tak si položí své věci na sedadlo hned vedle sebe a tím brání dalším lidem, aby se také mohli usadit. Nikdy bych však nebyl drzý, natož vulgární. Zásadně si v dopravních prostředcích nesedám. Nechci se dostat do kontaktu s nevrlým důchodcem, který si chce sednout zrovna na mé místo a k tomu se dozvědět, jak je mládež špatná. Také se chci vyvarovat případné trapnosti, když uvidím někoho, kdo by dle mého názoru si měl sednout a oslovený o to nemá zájem. Proto raději stojím a tím pádem nemusím být středem pozornosti :-D Rád poslouchám hudbu a snažím se, aby hudba nebyla moc hlasitá. Když to shrnu, snažím se být pro ostatní cestující bezkonfliktní.

Ale teď zpátky k Julče. Ráno jsem viděl video, pak reportáž TV Nova, která chtěla z Julčou udělat rozhovor, což mi přišlo od reportérů přehnané tím, že již zmiňovanou Julču dlouho pronásledovali a touto skutečností jí opět vyprokovali k dalšímu útoku.

Odpoledne se dozvím, že ona žena mohla být milenkou Bohumila Hrabala. Po tomto zjištění mi spadla čelist dolů. A večer se Julča propašovala jako journalistka na nějaký řecký večírek s vybranými jídly. Je mi jí líto. Možná si něco vytrpěla, měla špatný život a nebo je jen nemocná a měla by se léčit. Svým chováním by mohla ohrožovat své okolí a jsem zvědav, zda někdo z různých účastníků z natočených videí podá trestní oznámení.

Myslím si, že Julča bude novým fenoménem internetu a aspoň na nějakou chvíli vystřídá "naši oblíbenou" Džambulku.

V jednom z příštích článků bych rád napsal o stoupající agresivitě lidí a o tom, jak lidé začínají být i hodně zlí.

Jaký máte názor na Julču?

Konec se sbírkou Energy drinků

5. září 2013 v 19:13 | Sever-rat |  Různé články
Rozmačkané, pošlapané, prostě sešrotované skončily plechovky v popelnici. Po dvou letech sbíraní jsem se rozhodl k radikální změně a to vyhodit vše. Některé plechovky jsou rezavé, zaprášené a poslední dobou už žádné energy drinky ani nepiji.

Trochu jsem změnil životní styl a snažím se jíst a pít zdravě. Dalším problémem byl nedostatek místa. Už jsem ty plechovky skutečně neměl kam dávat. Neměl jsem skoro žádné unikáty, kromě jediné plechovky, kterou jsem si nechal a to modro-stříbrná plechovka s dvanáctkou. Existuje jen několik desítek kusů. Ono v dnešní době tolik nestají zaplatit si za výrobu Energy drinků. Tímto krokem končí má další sbírka a v nějakém dalším článku napšíu, co všechno jsem kdy vlastně sbíral.