Jakékoliv připomínky, dotazy, přání či stížnosti adresujte na: sever-rat@seznam.cz
Právě sleduje: Legendární seriál: "Odpadlík", Těší se na: TBBT - 7. sérii; Zpátky do školy.
The walking dead, Simpsonovi - 24. série

V přípravě další díl Velký atlas blogerů...

Říjen 2013

Krize pětadvacátníků

31. října 2013 v 19:13 | Sever-rat |  Různé články
Krize pětadvacátníků? "Co to vůbec je? To je naprostá hloupost", řekne si každý. Možná má tento pojem něco do sebe, neboť tento rok mi bylo 25 let, konkrétně před týdnem, a není to jedno z mých dobrých období.

Rád bych Vám přiblížil, co krize pětadvacátníků může obsahovat. V podstatě se vše točí kolem dospělosti, kdy jsou třeba peníze na různé závazky a člověk je vržen do reality, na kterou nebyl tolik připraven. Je více zodpovědnosti, lidé s Vámi jednají jinak, dejme tomu na úrovni, než před pár lety a i od Vaší osoby se toho mnohem více očekává. V mém případě se to rozvinulo ve špatnou náladu, kterou si nedokáži vysvětlit. Těším se z nových věcí, často se směji, ale cítím takový vnitřní neklid, který snižuji boucháním do automatu s boxovací rukavicí, který měří sílu úderu.

Teprve před měsícem jsem si uvědomil, že člověk může i stárnout. Nikdy jsem nechápal staré lidi, proč jsou občas nespokojeni se svým životem, kdy se nesmíří se skutečností, že stárnou a nebo, že už nebudou moci být soběstační. Na tuto záležitost jsem už změnil názor a začínám to chápat. Objevily se mi asi 3 šedé vlasy a to už jsem zpozorněl a řekl si: "To už jsem tak starý, že za chvíli budu šedivý?" Když se však podívám na své ostatní vrstevníky, tak nejsem jediný, kdo má občas špatnou náladu nebo je vidět, že dotyčný trochu zestárl. Zvlášť u můžů jsou vidět mizející vlasy a objevující se pleš. Do teď si nedokáži představit, že bych byl plešatý a popravdě mě tato skutečnost hodně straší.

Svou neaktivitu na blogu dávám také za vinu krizi pětadvacátníků :-D. Ne, tuto skutečnost nikomu za vinu dávat nemohu. Je pravda, že letos jsem vydal nejmíň článků za poslední roky. Nevím, zda mi již dochází nápady nebo není čas a musím přiznat, že se ke psaní občas i nutím. Možná mám špatné období, které dávám za vinu i nové práci, která je teď opravdu hodně náročná a ve které řeším jen negativní věci. Přestal jsem jíst sladké, začal jsem hodně sportovat, v podstatě se snažím ze sebou něco dělat.

Na špatné náladě mi nepřidává ani skutečnost, že lidé jsou agresivnější, nikdo na nic nemá čas a většina lidí se ozve jen tehdy, pokud něco potřebují nebo se mi snaží vnutit nějaké životní pojištění. Rád vzpomínám na minulé časy a porovnávám, co bylo teď a co bylo v minulosti a v některých věcech musím uznat, že život je lehčí, když je člověk mladší, bez závazků, se spousty kamarády a prožívání různých věčírků. Občas mi chybí nemyslet na různé důsledky jednání.

Věřím, že tato krize již brzy skončí a že vše bude takové jako předtím. Možná mě to však čeká až ve 26-ti letech.