Jakékoliv připomínky, dotazy, přání či stížnosti adresujte na: sever-rat@seznam.cz
Právě sleduje: Legendární seriál: "Odpadlík", Těší se na: TBBT - 7. sérii; Zpátky do školy.
The walking dead, Simpsonovi - 24. série

V přípravě další díl Velký atlas blogerů...

Květen 2015

Jak jsem se nestal hercem

24. května 2015 v 18:13 | Sever-rat |  Různé články
Nikdy jsem neměl žádné herecké ambice, ale vzpomněl jsem si, že jsem před lety na základní škole hrál různé scénky.

V sedmé třídě jsme dostali za úkol při hodině občanské výchovy udělat nějakou scénku na jakékoliv téma. V tuto chvíli si každý pomyslel: "co si to ta učitelka zase vymyslela". Dohodl jsem se se třemi spolužáky, že uděláme scénku společně. Hlavní dvojici jsem tvořil já a spolužačka, kdy jsme spolu vymysleli, že bychom mohli zahrát rodinu, kterou jsme nazavli Kudrnovic, kde bych já byl otec rodiny a spolužačka moje manželka. Shodou okolností o pár měsíců později začala TV Nova vysílat svůj zábavní pořad Tele Tele, ve kterém byl pořad: rodina Kopečkovi. Že by se inspirovali od nás?

Další dva spolužáci představovali naše děti. Na první scénku jsme se celkem připravili a hlavním číslem bylo to, že mi spolužačka přede všemi dala facku a ještě jsem na konci scénky uklouzl po autíčku, které bylo na zemi a já se natáhl na zem. Samozřejmě celá třída vyprskla smíchy a v té době jsem si uvědomil, že ze mě žádný herec nebude. Nervozita hrála také za své a hodně textu jsem pozamněl, proto jsme improvizovali.

Za tento výkon jsme dostali za jedna a za úsměvy přihlížejících spolužáků to stálo za to. Potom jsme si řekli, proč neudělat ještě pokračování? Novou scénku jsme předváděli hned další týden, kdy jsme udělali pokračování a pak ještě jednou (myslím, že to bylo při předávání pololetního vysvědčení), kdy jsem hrál jen já a má spolužačka. "Naše děti" nebyli ve škole. Představení opět mělo úspěch, kdy dokonce spolužáci chtěli, aby dostali známku i spolužáci, ikdyž nebyli ve škole, ale byli rámci scénky na táboře. Rodina Kudrnovic byla velmi dobře vymyšlená fiktivní rodina s nezaměstnanou hlavou rodiny a s velmi inteligentní a trochu uřvanou manželkou a neposlušnými dětmi.

Nyní se jako herec objevuji jen v televizi při vstupu do nákupního centra a to pod dohledem ochranky :-)

Výhled na Prahu ze ZOO

13. května 2015 v 18:13 | Sever-rat |  Výlety
Výhledy prostě miluji a fotím si je velmi rád. V Praze je spoustu míst, odkud se krásně fotografovat.